František50
08.09.07,06:37
Na PC sa mi samovolne meni nastavenie datumu a casu aj v zapnutom stave. Napr. za 3 hodiny sa cas omeska o 1 hodinu.
Mam W-XP.
Vie niekto poradit, co s tym robit?

Dakujem
tuxik senior
08.09.07,05:20
v zapnutom stave sa spomaluju hodiny?
to by znamenalo, ze mas problem s doskou a nebezi tak ako by mala. hlavne hodiny realneho casu.
keby sa vracal datum a cas len vo vypnutom stave, je to slaba baterka zalohujuca bios. pokial su hodiny spomalene pojde o problem procesoru alebo hodin realneho casu, od ktorych sa odpichava system a akurat tiky prevadza na nam zrozumitelny format.

riesenie:
- sledovat hodiny ci je oneskorenie linearne alebo ci sa meni skokom.
- zmena skokom - slaba baterka biosu alebo iny zahadny problem
- linearne - hodiny realneho casu - vymenit RTC :-)
xedit
26.11.10,17:33
Dobry den mne sa meni cas po vip.zap.notebooku je treba novu baterku na doske aj ked notebook ma svoju bateriu?A este sa mi zobrazuje hlaska ze pocitac je vistaveny rizyku,mam avast5 free.A hlasku mi vipisuje aj ked nastavim v zabespeceni ze si budem strazit pc sam.Vdaka za odpovet
tranzistor20
01.12.10,09:35
Dobry den mne sa meni cas po vip.zap.notebooku je treba novu baterku na doske aj ked notebook ma svoju bateriu?A este sa mi zobrazuje hlaska ze pocitac je vistaveny rizyku,mam avast5 free.A hlasku mi vipisuje aj ked nastavim v zabespeceni ze si budem strazit pc sam.Vdaka za odpovet

Ano treba...bateria notebooku nema vplyv na bateriu Biosu .Cas je ulozeny prave v Biose a teda Firmware Maticnej dosky... tychto par dat sa drzi prave vdaka napajaniu touto malou hodinkovou bateriou....

Co sa tyka toho rizika ... osobne by som to ignoroval..antivirusy a casto aj sam windows na to upozornuje len preto aby ste urobili to čo chcu.... Avsak ak vam tuto hlasku zobrazuje windows aj ked mate nastavene ze si budete zabezpecenie strazit sam, tak to vidim na nejaky spyware-malware ktory sa vam snazi nanutit instalaciu niecoho co vám "garantovane" pomoze..... Skuste si oskenovat pocitac s programom "lavasoft ad-aware"....stavim sa ze nieco objavite ...
Vlado40
01.12.10,13:14
AVAST túto hlášku vypisuje vtedy ak sa neaktulizuje a to je vtedy keď už mu uplynula platnosť,je po dátume skončenia.
misoft
01.12.10,16:18
xedit

zobrazuje hlaska ze pocitac je vistaveny rizyku
V Avaste5 musíš aktualizovať databázu AVS. Stačí PTM klik na ikonku Avastu, a dať aktualizácia. Trvá to síce trochu dlhšie, ale zaktualizuje sa a potom by nemalo vyhadzovať hlášky. Ale musíš mať nastavený Avast tak, aby pracoval.

BTW: Ja síce mám Avast 4.8, ale aktualizácie databázy sa mi robí denne automaticky. Tak to mám nastavené a mám pokoj.