Deni
19.02.05,12:41
Prosím pomôžte mi. Môžeme začať podnikať v ČR aj na slovenskú živnosť - fyzická osoba??? Ako a čo treba urobiť? Ide o krátkodobé nájmy-chceme predávať vlastný tovar v malých stánkoch. Ako to bude potom s DPH, kde ju budeme platiť? Treba sa prihlásiť na Finančný úrad /čiže DÚ/ v Čechách?? Aký postup by bol pre nás výhodnejší? Budeme platiť v ČR aj nájmy, budú s DPH alebo bez DPH, keďže sme plátcami DPH na Slovensku. Bude potrebné viesť osobitne účtovníctvo aj z podnikania v ČR? Aké, jednoduché či podvojné??Ak máte niekto skúsenosti s týmto problémom, pomôžte mi prosím, je to veľmi súrne.
Ďakujem
LEV
19.02.05,14:13
V každom prípade si musí v ČR vybaviť živnosť, následne sa nahlásiť na
český finančný úrad. Zatiaľ ma napadá len toľko.
Deni
19.02.05,15:40
Zatiaľ ďakujem, ale pomohlo by mi viac informácií. Takže v každom prípade treba založiť živnosť? Slov. živnosenský list tam neplatí?
rene
19.02.05,18:41
Prečo by nemohol podnikať hocikde v EÚ na slovenský živnostenský list ?
Muška
19.02.05,21:19
Súhlasím s Rene. Tiež si myslím , že v tom rozsahu v akom chceš podnikať v ČR stačí slovenský ŽL.
Deni
21.02.05,10:33
Tak dnes sme volali zasa na Finančný úrad v ČR a zatiaľ viem len toľko, že stačí živnostenský list zo Slovenska. Potom sa treba prihlásiť na Finančný úrad, kde treba uviesť nejakú adresu v ČR, kde budú posielať písomnosti. To by malo byť všetko, ale istá si budem až keď tam pôjdeme osobne.