lady14
08.09.07,10:52
Ahojte ,našla som sú tu krémešku z BB keksov aj s piškótou. Ja má trochu iný recept tak ho pridávam:)
Na normálny plech dáme na spodok aj na vrch hnedé BB keksy a medzi to ide plnka a šľahačka
Plnka:1l mlieko,2Zlaté klasy,3-4 žĺtka/ podľa toho ako chcete šetriť/
2 PL hladká múka, 1 van.cukor uvaríme na hustú kašu. Vyšľaháme 1Palmarín, 150g práš cukor, a spolu s kašou. Môžeme pridať aj trochu rum. Natrieme na keksy ,ktoré sú na plechu, a nakoniec vyšľaháme 2 sušené šľahačky,ktoré dáme na krém a poukladáme ďalšie keksy. Kto chce môže poliať čokol. polevou,ale po uložení v chlade aspoň 12 hodín sú keksy dobré aj bez polevy.Krájame po kockách.
chiarca
08.09.07,11:25
Ja mám tiež tento recept a sú výborné. Prid§m aj ja nejaký ten odskušaný receptík.
Tiramisu:Suroviny:
200 g piškót, 2 dl kávy, 1 PL kryštálového cukru, kakao, 4 vajcia, 1 – 2 PL kryštálového cukru, 500 g syra mascarpone, 1 dl mandľového likéru

Postup:
Žĺtky rozšľaháme, pridáme cukor a vyšľaháme hustý krém. Za stáleho miešania pridávame syr mascarpone a do dohladka vyšľahanej masy opatrne vmiešame sneh z bielkov. Polovicu piškót namočíme do osladenej kávy, vyložíme nimi dno misy, pokvapkáme ich likérom a zakryjeme polovicou krému. Ďalšiu vrstvu opäť tvoria v káve namočené piškóty, pokvapkané likérom. Potrieme ich druhou polovicou krému a dezert posypeme preosiatym kakaom. Tiramisu dáme do chladničky stuhnúť a odstáť


Den a noc: Suroviny:
500 g polohrubej múky, 250 g práškového cukru, 250 g masla, 3 vajcia, 3 PL kakaa, 3 PL orechov, citrónová kôra, ríbezľový džem, prášok do pečiva, 1 KL soli

Postup:
Múku, prášok do pečiva, cukor, maslo, 2 vajcia a citrónovú kôru spracujeme na cesto. Rozdelíme ho na dva diely a do jedného primiešame kakao. Biele cesto rozvaľkáme, uložíme na vymastený plech a potrieme džemom, prikryjeme rozvaľkaným kakaovým plátom cesta a potrieme rozšľahaným vajíčkom. Posypeme nasekanými orechmi a pečieme pri 180 ***C asi 30 min.


Pruhovaný krémeš
Suroviny:
2 lístkové cestá, 4 Zlaté klasy, 3 práškové šľahačky + mlieko, 2 stužovače šľahačky, 10 bielkov, 1 l vody, 300 g kryštálového cukru, 300 g čokolády na varenie a 100 g pokrmového tuku

Postup:
Obe rozvaľkané lístkové cestá pečieme na vodou potretých plechoch pri 220°C asi 20 min. 3/4 l vody privedieme do varu, vo zvyšnej vode rozmiešame Zlaté klasy a cukor. Zmes prilejeme do vriacej vody, uvaríme z nej hustý krém a necháme ho vychladnúť. Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh, ktorý zľahka primiešame do krému. Šľahačku pripravíme podla návodu spolu so stužovačmi. Na prvý plát upečeného cesta rozotrieme plnku do výšky asi 3cm. Na ňu rovnakým spôsobom natrieme šľahačku a prekryjeme druhým cestom. Čokoládu spolu s pokrmovým tukom roztopíme vo vodnom kúpeli a polejeme ňou povrch zákusku. Takto pripravený dezert dáme stuhnúť na 1 hod. do chladničky. Pruhovaný krémeš naporcujeme na rovnaké kúsky, ešte zľahka pocukrujeme