simonova815
08.09.07,16:02
Svokor, dôchodca pracuje u nás na DoVP, ale dostáva aj nejaké peniaze navyše. Chceme s ním uzavrieť zmluvu o pranájme garáže (bay sme si mohli tie peniaze navyše zahrnúť do nákladov), tak sa chcem uistiť, aké všetko kroky musíme spraviť.
1. Svokor sa musí do 30 dní zaregistrovať na príslušnom DÚ (Je tam registrovaný ako živnostník, avšak už aspoň 10 rokov nepodniká)
2. Pri podaní daňového priznania si môže od príjmov z prenájmu odpočítať 24900, ktoré sú od dane oslobodené + môže si uplatniť aj výdavky vo výške 40% z úhrnu príjmov dosiahnutých z prenájmu?
3. Keďže je garáž v bezpodielovom vlastníctve manželov, dalo by sa dať na zmluvu oboch manželov (svokra a svokru) a potom by si prijmy rozdelili a mohli by si každý z nich uplatniť aj 24 900 oslobodených od dane? Ak ano, predpokladám, že sa obaja musia zaregistrovať na DÚ.
Ak vás každého ešte niečo napadne, kľudne napíšte.
ďakujem
sluzby
08.09.07,16:37
dobry vecer, mna by v tejto spojitosti zaujimali vydavky resp. odpisovanie vydavkov z prenajmu, ale ako preukazatelne vynalozene vydavky. Mohli by ste mi poradit co je mozne medzi tieto vydavky zaradit a kde by som to presne nasla.dakujem vopred.
Johanka
08.09.07,18:14
dobry vecer, mna by v tejto spojitosti zaujimali vydavky resp. odpisovanie vydavkov z prenajmu, ale ako preukazatelne vynalozene vydavky. Mohli by ste mi poradit co je mozne medzi tieto vydavky zaradit a kde by som to presne nasla.dakujem vopred.
§19 Zákona o dani z príjmov - Daňové výdavky.
Johanka
08.09.07,18:16
Svokor, dôchodca pracuje u nás na DoVP, ale dostáva aj nejaké peniaze navyše. Chceme s ním uzavrieť zmluvu o pranájme garáže (bay sme si mohli tie peniaze navyše zahrnúť do nákladov), tak sa chcem uistiť, aké všetko kroky musíme spraviť.
ďakujem
Etiketa 14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.