Veronika77
08.09.07,17:29
Bola by som rada, keby mi niekto vedel povedať, či je potrebné archivovať aj Zbierky zákonov, alebo sa ich môžem jednoducho zbaviť. Prosím, poraďte!
Andyke
08.09.07,15:35
Staré roky kľudne podaruj deťom do školy do zberu (každý rok školy orga-
nizujú zber papiera)
Veronika77
08.09.07,16:23
Diky
anaman
08.09.07,20:11
Zbierky zákonov by som neposudzovala podľa rokov, ale podľa platnosti jednotlivých zákonov. Aj zákony podľa ktorých sme v minulosti postupovali, ale dnes už nie sú platné, by som minimálne 10 rokov uchovávala. Pre niekoho je praktickejšie vyhľadať si príslušný zákon na internete, niekto však radšej používa klasické zbierky. Je to na posúdení užívateľa.
Mirka.V
10.10.07,20:46
viete mi niekto poradiť ako je to so archiváciou účtovných dokladov? ak firma vznikla v roku 1996, môže od budúceho roku t.j.2008 skartovať doklady za roky 1996 a 1997? alebo ako to je?
Gabhus
11.10.07,04:56
Ahoj, zbierky zákonov archivovať netreba - teda tie, ktoré nepotrebuješ k práci. Ale ani vyhadzovať nemusíš - ako chceš. Platí, že to nie je záznam, ktorý vznikol z činnosti organizácie a preto sa naňho nevzťahuje povinnosť archivácie. Účtovné doklady v zásade vyradiť môžeš, musíš však o tom informovať miestne príslušný archív. Ináč základné lehoty pre úschovu dokladov a postup pri vyraďovaní nájdeš na www.civil.gov.sk (http://www.civil.gov.sk) a tam si nájdi archívnictvo a registratúru - pozri na registratúru. Alebo sa obráť na príslušný archív, určite Ti poradia.:)
Katka19
11.10.07,05:37
Ahoj Mirka.V skartovať 10 ročné archivačné spisy možeš už v .r.2007,lebo musíš ratať rok nadobudnutia dokladu t.j.1996 + 10 rokov archivácie+rok a to ti už vyjde 2007, v ktorom možeš uskutočniť skartáciu na základe priloženého zoznamu,a samozrejme by si ho mala predložiť štátnemu archívu na schvalenie, a ak sa ti do 60dní nevyjadria ,možeš účtovné doklady skatrovať ,a zoznam musíš zase archivovať ale už ako spis A ,a zase doklady ktoré si nadobudla v r.1997,skartuješ až v r.2008