danushka
09.09.07,00:44
Poraďáci, poraďte mi prosím...
Podnikateľka, regisr.platca DPH prevádzkuje kvetinárstvo s rôznym doplnkovým tovarom. Okrem tohto tovaru predáva výrobky AVON, za predaj ktorých vystavuje príjmový doklad /,,ten z AVONu/...Podnikateľka mi zatiaľ nevedela povedať na základe akej zmluvy spolupracuje s AVONom. Tak mi teraz napadá, že pokiaľ tento tovar predáva v predajni spolu s ostatným tovarom, určite by mal byť blokovaný do ERP aj s uvedenou DPH...a taktiež by mala dostávať dodávateľské faktúry so všetkými údajmi ako SZČO ...
A to čo doposiaľ predala, treba aj priznať...nuž ale aký to je príjem, aký paragraf?
Už som si aj podobné z tejto témy čítala, ale v tejto kombinácii som tu nič nenašla...
STE ZLATÍ, že mi poradíte, ďakujem:)
Melnick
08.09.07,23:14
http://www.porada.sk/190679-post31.html

Ak ten tovar má v predajni a predáva ho tam spolu s ostatným tovarom, tak si myslím,/ som presvedčená/že by mala mať nadobúdací doklad a postupovať ako pri predaji ostatného tovaru.
danushka
09.09.07,11:20
Ďakujem za odpoveď...v podstate som toho istého názoru, len som sa chcela usistiť, či netvrdím, čo nemám tvrdiť :)
Monika Kováčová
09.09.07,12:48
Ak ten tovar má v predajni a predáva ho tam spolu s ostatným tovarom, tak si myslím,/ som presvedčená/že by mala mať nadobúdací doklad a postupovať ako pri predaji ostatného tovaru.

Obávam sa, že predávať výrobky v hocakom obchode, ktoré sú určené len na predaj na základe objednávky z katalógu zmluva zakazuje. Nemám síce naštudovanú zmluvu s Avonom, ale iné kozmetické firmy (katalógové) toto výslovne zakazujú...
danushka
09.09.07,13:34
Ďakujem Ermon za názor...naozaj treba preveriť znenie zmluvy, aby tu nedošlo k nejakým konfliktom s viacerými stranami pre pár korún...
Melnick
09.09.07,14:03
Obávam sa, že predávať výrobky v hocakom obchode, ktoré sú určené len na predaj na základe objednávky z katalógu zmluva zakazuje. Nemám síce naštudovanú zmluvu s Avonom, ale iné kozmetické firmy (katalógové) toto výslovne zakazujú...
Monika ,v tom priloženom linku v prvom príspevku odo mňa, tam ten zákaz od Avonu svojim spôsobom naznačený je.:)