mirhu
09.09.07,11:39
Mam jeden problemik, a rada by som sa poradila, ako na neho. Potrebujem kupit do neziskoveho fondu novy pc, a na zmluvu telefon z orange..je s tym problem-pc som chcela kupit na splatky ako PO,nie je to mozne, iba ak si kupim pc v T-mob , alebo orange,je to tam podmienene mobilnym internetom - asi to tiez nebude mozne .... telefon mi nechcu uzavriet zmluvu, pretoze mam len odpis zriadovacej zmluvy-original je ulozeny u notarky - pracovnicka asi necitala co sa tam pise, isla ma presviedcat, ze ako PO, musim byt konatelka..ale ja som podla zakona spravca .....

V statute je vsak uvedene, ze mam narok na vydavky suvisiace s vykonom mojej funkcie- z toho mi vyplyva,ze by som ten telefon mohla zrealizovat na svoje meno a potom si ho preplacat? mam aj svoj sukromny, a tento skutocne potrebujem na telefonaty, ktore vybavujem v suvislosti s cinnostou spravcu vo fonde.
Taktiez pc-doteraz som pouzivala svoj domaci, ale vyzera ze nestaci kapacitne a bojim sa ze za chvilku odide..:)
poradte mi prosim ,ci by sa to takto dalo realizovat, ten pc potrebujem dost surne, aj ten telefon- mame dost ziadatelov, doteraz som volala zo svojho telefonu..potrebujem pc ale kupit na splatky ako sukromna osoba, a potom tie splatky si vyuctovat ako vydavky suvisiace s vykonavanim funkcie- ktora je dobrovolna, a bez odmeny..
Je nieco take mozne??
victoria
09.09.07,17:47
Mirka, odpovedala som ti cez SS, len dodavam, ze zakupenie toho PC na splatky som myslela tak, ze si zakupis na splatky PC ako fyzicka osoba (QUATTO, HOMECREDIT, AURA ....) a nasledne ho ako sukromny majetok predas fondu na zaklade kupnej zmluvy. Pokial fond nema financne prostriedky na jednorazove vyplatenie kupnej ceny, moze ti to splacat postupne - to vsetko si mozete spolu dohodnut v kupnej zmluve.
mirhu
10.09.07,06:24
Mirka, odpovedala som ti cez SS, len dodavam, ze zakupenie toho PC na splatky som myslela tak, ze si zakupis na splatky PC ako fyzicka osoba (QUATTO, HOMECREDIT, AURA ....) a nasledne ho ako sukromny majetok predas fondu na zaklade kupnej zmluvy. Pokial fond nema financne prostriedky na jednorazove vyplatenie kupnej ceny, moze ti to splacat postupne - to vsetko si mozete spolu dohodnut v kupnej zmluve.

Este mám otázku - ako a kedy ho potom zaradim do majektu fondu? az po zaplateni celej kupnej zmluvy?
victoria
10.09.07,06:31
Jednoduche alebo podvojne uctovnictvo ?
mirhu
10.09.07,06:32
Jednoduche alebo podvojne uctovnictvo ?

jednoduché účtovníctvo
victoria
10.09.07,07:44
Pokial sa jedna o majetok do 30 tisic, teda kratkodoby, zaradis ho do evidencie kratkodobeho majetku, teda operativnej a do nakladov ho budes dostavas postupne cez jednotlive splatky, nakolko v jednoduchom uctovnictve mas naklad az v momente uhrady. Pokial sa jedna o nakup nad 30 tisic, teda dlhodoby, na zaklade interneho dokladu ho zaradis do evidencie dlhodobeho majetku, jednotlive splatky budu vydavkom neovplyvnujucim zaklad dane a do danovych vydavkov ti pojdu odpisy.
mirhu
30.09.07,04:45
Pokial sa jedna o majetok do 30 tisic, teda kratkodoby, zaradis ho do evidencie kratkodobeho majetku, teda operativnej a do nakladov ho budes dostavas postupne cez jednotlive splatky, nakolko v jednoduchom uctovnictve mas naklad az v momente uhrady. Pokial sa jedna o nakup nad 30 tisic, teda dlhodoby, na zaklade interneho dokladu ho zaradis do evidencie dlhodobeho majetku, jednotlive splatky budu vydavkom neovplyvnujucim zaklad dane a do danovych vydavkov ti pojdu odpisy.
Ahoj Victoria, este mam jednu otazku : ja ako FO osoba si zahrniem do dani to, co mi zaplatil N.F. za pc? cela cena je 25282 sk, ale tento rok mi zaplatia len tri splatky cca 12000 sk

dakujem za opoved :)
victoria
30.09.07,18:07
Mirka, ty ako fyzicka osoba nezdanujes predaj osobneho majetku, takze do svojho danoveho priznania si nemusis uvadzat ziadny prijem za predaj majetku.