slonica
09.09.07,13:10
Prosím o radu. Môžem priznať daňový bonus na dieťa zamestnancovi, ktorý nieje ženatý, so svojou partnerkou(matkou dieťaťa) bývajú na totožnej adrese a dieťa má priezvisko po otcovi a je uvedený aj v rodnom liste ako otec. Ďakujem.
evina
09.09.07,11:13
ÁNO .
katka50
09.09.07,11:14
ÁNO- podmienkou je vlastné dieťa a spoločná domácnosť.
slonica
09.09.07,11:44
Ďakujem ešte raz.
Robina
09.09.07,19:50
par. 33 Zákona o dani z príjmov presne vymedzuje, kto si môže uplatniť daňový bonus na dieta /aj osvojené/, ale podľa mňa by ešte matka dieťaťa mala doložiť aspoň čestné prehlásenie, že si neuplatňuje DB.
evina
09.09.07,20:03
par. 33 Zákona o dani z príjmov presne vymedzuje, kto si môže uplatniť daňový bonus na dieta /aj osvojené/, ale podľa mňa by ešte matka dieťaťa mala doložiť aspoň čestné prehlásenie, že si neuplatňuje DB.
Nie je potrebné, zákon neukladá. Za nárokovanie DB je daňovník zodpovedný sám - myslím tým , ak by si ho uplatňovali obaja...
Džudi
11.09.07,06:51
Prosím o Váš názor, mám zamestnanca, ktorý má dieťa 17 ročné, ale z dôvodu vážnej choroby ešte minulý šk. rok navštevoval ZŠ priniesol aj potvrdenie. Od septembra už dieťa odmieta chodiť do ZŠ na strednú nemohol prejsť, ale nemôže sa ani zamestnať nakoľko má spomínanú chorobu, matka naň poberá opatrovateľský príspevok. Nemajú mi priniesť aké potvrdenie , stačí od ÚPSVR že poberajú naďalej rodinné prídavky? A môžem im vyplácať DB aj naďalej ?
Džudi
11.09.07,07:10
Nemá nikto taký prípad ? Podľa mňa stačí potvrdenie o poberaní prídavku na dieťa pretože ak poberajú je stále nezaopatreným dieťaťom,len na utvrdenie. Ďakujem
veronikasad
11.09.07,20:45
Prosím o Váš názor, mám zamestnanca, ktorý má dieťa 17 ročné, ale z dôvodu vážnej choroby ešte minulý šk. rok navštevoval ZŠ priniesol aj potvrdenie. Od septembra už dieťa odmieta chodiť do ZŠ na strednú nemohol prejsť, ale nemôže sa ani zamestnať nakoľko má spomínanú chorobu, matka naň poberá opatrovateľský príspevok. Nemajú mi priniesť aké potvrdenie , stačí od ÚPSVR že poberajú naďalej rodinné prídavky? A môžem im vyplácať DB aj naďalej ?
Pokiaľ zamestnanec splňa podmienky pre uplatnenie daňového bonusu a prinesie potvrdenie o poberaní PnD z UPSVaR, môžeš mu DB vyplácať, najdlhšie do dovršenia plnoletosti - § 3 odst.2 zák. 600/2003 o prídavku na dieťa.

---------
Veronika
petacuckova
01.07.09,09:43
Dobrý deň. Dieťa zamestnanca skončilo bakalárske štúdium štátnicami v júni, od septembra pokračuje na magisterskom, v lete brigáda na pracovnú zmluvu. Môžem zc-ovi uplatňovať na toto dieťa DB aj počas mesiacov 7,8/2009 ?
Myslím, že áno, len si to chcem potvrdiť. Ďakujem za odpoveď.
veronikasad
01.07.09,09:46
Dobrý deň. Dieťa zamestnanca skončilo bakalárske štúdium štátnicami v júni, od septembra pokračuje na magisterskom, v lete brigáda na pracovnú zmluvu. Môžem zc-ovi uplatňovať na toto dieťa DB aj počas mesiacov 7,8/2009 ?
Myslím, že áno, len si to chcem potvrdiť. Ďakujem za odpoveď.
nie, poberanie DB v júni pozastavíš, začneš ho znovu vyplácať v septembri na základe potvrdenia o návšteve školy. DB za VII-VIII/09 doplatíš v RZD.
neznama22
02.07.09,13:28
Dobry den,
chcela by som sa spytat, kedy konci zamestnancovi narok na danovy bonus, ak jeho dieta malo dokoncit studium na vysokej skole v juni, ale pre neuspesnu statnu skusku robi opravne skusky este v auguste. Ma narok na danovy bonus na dieta este aj v juli aj v auguste?
Dakujem za odpoved.
tuta
02.07.09,14:20
neznama22
03.07.09,11:19
Dakujem velmi pekne :)