Zuzana Boháčová
09.09.07,17:45
Dobrý deň,
môžete mi prosím poradiť,

či si môžem dávať do nákladov s.r.o. nákup kupónov O2-telefónne poplatky,aj keď som nezaúčtovala nákup SIM karty, tzn. že firma s.r.o. nemá na seba registrované tel.číslo?
(je to preto,lebo keď sa O2 len rozbiehala,objednalo sa to na meno fyz.osoby konateľa,ešte v marci,nákup SIM karty som vtedy neúčtovala,ale tel.číslo na O2 sa vo firme používa)
zaujíma ma to, či si môžem telefónne kupóny účtovať do nákladov s.r.o. aj v takomto prípade.
Ďakujem
Danila
09.09.07,15:50
Dobrý deň,
môžete mi prosím poradiť,

či si môžem dávať do nákladov s.r.o. nákup kupónov O2-telefónne poplatky,aj keď som nezaúčtovala nákup SIM karty, tzn. že firma s.r.o. nemá na seba registrované tel.číslo?
(je to preto,lebo keď sa O2 len rozbiehala,objednalo sa to na meno fyz.osoby konateľa,ešte v marci,nákup SIM karty som vtedy neúčtovala,ale tel.číslo na O2 sa vo firme používa)
zaujíma ma to, či si môžem telefónne kupóny účtovať do nákladov s.r.o. aj v takomto prípade.
ĎakujemRozumne to napíš do internej smenice k používaniu mobilných telefónov a môžeš nákup kupónov účtovať na 518.
Zuzana Boháčová
09.09.07,16:12
Rozumne to napíš do internej smenice k používaniu mobilných telefónov a môžeš nákup kupónov účtovať na 518.

Môžeš mi prosím poradiť,ako to tam mám napísať?Dik moc
Danila
09.09.07,16:32
Môžeš mi prosím poradiť,ako to tam mám napísať?Dik mocUrčite si už nejakú internú smernicu písala, pretože v normálne fungujúcej spoločnosti ich je potrebných niekoľko. Do tejto by som po všeobecných pravidlách o telefonovaní vyšpecifikovala práve využívanie mobilov zamestnancami, štatutármi s číslom telefónu a následne s možnosťou nákupu kariet do stanoveného limitu, ktorý by som považovala za daňový výdavok. Všetko nad limit stanoviť ako záväzok zamestnanca s následnou fakturáciou, prípadne inou formou vyúčtovania.
erika_H
01.08.08,05:36
Dobrý deň,ako prosím účtujete poplatok,keď platí klient faktúru od fi T-Mobile priamo v predajni?T-Mobile v hotovosti zinkasuje 25 sk.
úhradu faktúry účtujem 311/211, poplatok som zaúčtovala na účet 518 AE telefónne poplatky-len som si nie celkom istá,či to je správne.
Ďakujem za odpoveď.
Zoltán Kovács
01.08.08,05:56
Dobrý deň,ako prosím účtujete poplatok,keď platí klient faktúru od fi T-Mobile priamo v predajni?T-Mobile v hotovosti zinkasuje 25 sk.
úhradu faktúry účtujem 311/211, poplatok som zaúčtovala na účet 518 AE telefónne poplatky-len som si nie celkom istá,či to je správne.
Ďakujem za odpoveď.

Úhradu zrejme účtuješ 321/211 (malý preklep), a poplatok môže byť tiež na 518AE.
erika_H
01.08.08,06:14
Úhradu zrejme účtuješ 321/211 (malý preklep), a poplatok môže byť tiež na 518AE.
áno,preklep;)
Ďakujem smith.krásny dnik prajem