chp
09.09.07,19:44
ahoj, rad by som zacal podnikat na internete ide o predaj napr. filmov za peniaze, zaujemcovia budu platit cez PayPal a teda mi pridu peniaze priamo na ucet. som student vysokej skoly a nechcem byt zivnostnik. da sa to nejako vyriesit ze by som to, co mi pride zdanil 19% plus nejake poplatky a zvysok si nechal ako zisk? existuje nieco take u nas? chcem ostat dennym studentom VS, kludne by som platil aj 70% dane, len aby som nemusel menit svoj "statut". ak niekto o takej moznosti vie, dakujem za radu



ps: ak mi budu chodit peniaze na ucet a budem ako fyzicka osoba, moznu na mna prist danovaci ze prijimam peniaze a niesom podnikatel/zivnostnik? to ako banka ma "bonzne" alebo ako to funguje? dakujem
ekopo
09.09.07,17:49
Najsôr si treba ujasniť: predaj filmov? Autorské práva...atď , všetko je vysporiadané?
Zoltán Kovács
09.09.07,17:50
ahoj, rad by som zacal podnikat na internete ide o predaj napr. filmov za peniaze, zaujemcovia budu platit cez PayPal a teda mi pridu peniaze priamo na ucet. som student vysokej skoly a nechcem byt zivnostnik. da sa to nejako vyriesit ze by som to, co mi pride zdanil 19% plus nejake poplatky a zvysok si nechal ako zisk? existuje nieco take u nas? chcem ostat dennym studentom VS, kludne by som platil aj 70% dane, len aby som nemusel menit svoj "statut". ak niekto o takej moznosti vie, dakujem za radu



ps: ak mi budu chodit peniaze na ucet a budem ako fyzicka osoba, moznu na mna prist danovaci ze prijimam peniaze a niesom podnikatel/zivnostnik? to ako banka ma "bonzne" alebo ako to funguje? dakujem

Aj popri dennom štúdiu môžeš podnikať. Ak budeš to robiť bez oprávnenia,tak sa to považuje za neoprávnené podnikanie.
xBORISx
09.09.07,22:41
Ak si si to predstavoval tak ze ako studentik si na nete postahujes filmy a budes ich predavat tak na to rovno zabudni...alebo si priprav poriadne peniaze v pripade zalob ak nemas vysporiadane uz spomenute aut prava.
chp
10.09.07,07:17
NIEEEE NIEE NIEE :)


vsetci ste sa chytili toho nepodstatneho ze filmy tak aby som to uviedol na spravnu mieru - mam prava na tie filmy ich predavat a vsetko o tom sa tu nebavime



tak vie niekto poradit aku zivnost na to alebo ci mozem ostat student tak ako som a platit napr. 50% dan zo zisku ale nic viac alebo spravit dohodu a brigadnickej cinnosti "sam so sebou"?
dakujem
ekopo
10.09.07,08:07
Je to podnikanie. Potrebný je ŽL, študent - neštudent, všetci sme si pred DU rovní :) . Platíš študentský lístok napr. na dopravu, to Ti musí stačiť.
biaaa
10.09.07,09:59
Nemozes. Nieco sa mi mari ze bola urcita vyhoda ak student podnikal (neviem teraz ci sadzba zdravotnej alebo co) ale ak chces proste predavat filmy povedzme cez net tak je to podnikanie a potrebujes ZL.
Co sa tyka uctu, banka by ta bonznut nemala ale myslim ze skor ci neskor by niketo na teba prisiel.
chp
10.09.07,14:32
dakujem, teda si to nastudujem :)

ale mozem ostat nadalej student denneho studia ano?


nema niekto skusenosti so zalozenim srocky v UK ako LTD bo tam je to bez 200000sk ako u nas
biaaa
10.09.07,14:58
Jasne mozes zostat student.
Ked si hodis o LTD do googlu vyhodi ti to tam dost navodov o zalozeni a ostatnych veciach + navody...
Filip Glasa
10.09.07,17:02
To nebudeš mať prvotné náklady ani 200 000? Môžeš do firmy trebars strčiť auto s podobnou hodnotou. Určite je veľa riešení a nemusíš si zrovna zakladať ltd. v UK.

Čo sa ti nepáči na živnosti?
Braňo
10.09.07,17:30
Začni ako živnostník a keď sa Ti to rozbehne, tak môžeš založiť s.r.o. Potom na založenie môžeš použiť časť zisku z podnikania.
chp
10.09.07,20:03
naklady cca 2000sk/rok :)

no zivnost sa mi nepaci ze rucim all majetkom a pri sro do 200000 a dovi proste ked sa daco neporadi nechcem stiahnut dole aj rodicov a tak
chp
10.09.07,20:08
diky