Strejdo
09.09.07,21:53
Ahojte. Začínam od 1.10.2007 podnikať v oblasti autodopravy ako kuriér. Auto chcem zobrať na leasing. Počul som, že nieje problém s leasingom pre začínajúcich podnikateľov, no neviem, aká platí pre mňa, ako začínajúceho, výška akontácie, maximálna doba splácania a aké dokumenty potrebujem predložiť pri uzavretí leasingovej zmluvy. Za každu radu vám vopred ďakujem.
evina
09.09.07,19:58
Ahojte. Začínam od 1.10.2007 podnikať v oblasti autodopravy ako kuriér. Auto chcem zobrať na leasing. Počul som, že nieje problém s leasingom pre začínajúcich podnikateľov, no neviem, aká platí pre mňa, ako začínajúceho, výška akontácie, maximálna doba splácania a aké dokumenty potrebujem predložiť pri uzavretí leasingovej zmluvy. Za každu radu vám vopred ďakujem.
U každej leassingovej spoločnosti ináč:) Je top vec dohody medzi Tebou a leassingovou spoločnosťou. Minimálna dĺžka lízingu z hľadiska zákona o dani z príjmov je však 36 mesiacov, môže byť aj viac...
Strejdo
10.09.07,05:41
Existuje na Slovensku vobec leasingovka, ktora da zacinajucemu podnikatelovi auto na 10%tnu akontaciu? Ak viete o takej, tak mi poradte.
Lubomir Keckes
11.09.07,18:56
:)nepoznam taku lyzingovku .ja som tiez vibavoval lyzing a dali mi 20% .ale splacam 5 rokov Je to SLSP.vela uspechov a pevne nervy pri vibavovani
Lion Topoľčany
11.09.07,19:45
U každej leassingovej spoločnosti ináč:) Je top vec dohody medzi Tebou a leassingovou spoločnosťou. Minimálna dĺžka lízingu z hľadiska zákona o dani z príjmov je však 36 mesiacov, môže byť aj viac...


SZČO chce prevziať po svojej manželke lízované auto k 1.1.2008/pokračovanie lízingu/. Splátky sú nastavené tak, že mu ostáva splatiť ešte 30 mesiacov. Nechápem vetičku o tých 36 mesiacoch. Prosím o vysvetlenie, príp. odvolávku na konkr.zákon.
evina
11.09.07,19:58
SZČO chce prevziať po svojej manželke lízované auto k 1.1.2008/pokračovanie lízingu/. Splátky sú nastavené tak, že mu ostáva splatiť ešte 30 mesiacov. Nechápem vetičku o tých 36 mesiacoch. Prosím o vysvetlenie, príp. odvolávku na konkr.zákon.


Ak ide o o postúenie leassingu- neuzatvára sa nová zmluva ale pokračuje sa v nájme - a ak u oboch, t.j. aj u SZČO a manželky bude leassing spolu trvať 36 mesiacov, t.j. u SZČO 6 a u manželky 30 je to o.k.
Posudzuje sa doba trvania nájmu ako celku bez ohľadu na to, koľko nájomcov sa na leasingu podieľa.
evina
11.09.07,20:04
Zabudla som Ti napísať paragraf, je to § 2 Zákona o dani z príjmu:
.....
s/ finančným prenájmom obstaranie hmotného majetku na základe nájomnej zmluvy s dojednaným právom kúpy prenajatej veci, pri ktorom cena, za ktorú prechádza vlastnícke právo k prenajatému majetku z prenajímateľa na nájomcu, je súčasťou celkovej sumy dohodnutých platieb, ak 1. vlastnícke právo má prejsť bez zbytočného odkladu po skončení nájmu na nájomcu a
2. doba trvania nájmu je najmenej 60 % doby odpisovania podľa § 26 ods. 1 a nie menej ako tri roky alebo ak je predmetom prenájmu pozemok, doba trvania nájmu pozemku je najmenej 60 % doby odpisovania hmotného majetku zaradeného do odpisovej skupiny 4, pričom pri postúpení nájomnej zmluvy bez zmeny podmienok na nového nájomcu táto podmienka platí na nájomnú zmluvu ako celok,


,