Samanta
10.09.07,06:22
Ahojte, poraďáci - potrebujem od vás poradiť :D
Mám napísať diplomovú prácu s názvom "Nekalá súťaž a protiprávne aspekty nekalosúťažného konania" - avšak nie je mi jasné, čo sa pod pojmom PROTIPRAVNE ASPEKTY nekalosúťažného konania rozumie.
Nájde sa tu niekto, kto mi objasní tento výraz?
ĎAKUJEM
Braňo
10.09.07,05:10
A prečo si si vybrala tému, ktorej presne nerozumieš? :confused:
Leila2006
10.09.07,05:29
A prečo si si vybrala tému, ktorej presne nerozumieš? :confused:

Súhlasím s týmto, ale bolo by tu riešenie, však na škole si vyberieš nejakého konzultanta z radov asistentov, ktorý, si myslím, by ti mohol pomôcť sa zorientovať.
Kazu
10.09.07,07:26
Ahojte, poraďáci - potrebujem od vás poradiť :D
Mám napísať diplomovú prácu s názvom "Nekalá súťaž a protiprávne aspekty nekalosúťažného konania" - avšak nie je mi jasné, čo sa pod pojmom PROTIPRAVNE ASPEKTY nekalosúťažného konania rozumie.
Nájde sa tu niekto, kto mi objasní tento výraz?
ĎAKUJEM
Do slovenčiny preložené: aspekt - hľadisko, uhol pohľadu
uko
10.09.07,08:12
ja si myslím, že na to je diplomový vedúci. on je predsa tá hlavná osôbka, s ktorou sá všetko konzultuje a ktorý usmerňuje. dokonca je chápaný ako "spoluautor". dôležité je čo si pod tým predstavuje on. môžeš mať svoju predsavu, o ktorej si presvedčená, že je super a on ti ju aj tak zruší a ešte ťa aj zdepce, že si vôbec nepochopila tému.
Samanta
11.09.07,05:11
ďakujem vám za vaše reakcie, ale ani jeden z vás neodpovedal na položenú otázku :-( Je mi jasné, že k tomu by sa mal vyjadriť vedúci práce, ale najprv som chcela zvoliť túto cestu, a potom otázku na neho. Ja osobne si myslím, že sa pod tým ukrývajú jednotlivé skutkové podstaty nekalej súťaže vyplývajúce z obchodného zakonníka, ale nie som si istá... Preto tá otázka.
Danila
11.09.07,05:34
ďakujem vám za vaše reakcie, ale ani jeden z vás neodpovedal na položenú otázku :-( Je mi jasné, že k tomu by sa mal vyjadriť vedúci práce, ale najprv som chcela zvoliť túto cestu, a potom otázku na neho. Ja osobne si myslím, že sa pod tým ukrývajú jednotlivé skutkové podstaty nekalej súťaže vyplývajúce z obchodného zakonníka, ale nie som si istá... Preto tá otázka.Myslíš si správne. Téma, ktorú si si vybrala je zaujímavá, a nepochybne ju zvládneš. O nekalej súťaži je napísaného veľa. V OZ §-44 až 55. Napr. v praxi ide o nekalú súťaž - klamlivé označenie tovaru a služieb najmä v dôsledku neoprávneného používania obchodného mena. Ak sa takýto zneužívateľ obohatil, prichádza do úvahy vydanie bezdôvodného obohatenia v zmysle Občianského zákonníka.
Samanta
11.09.07,07:08
Veľmi pekne ďakujem, Danila - som rada, že mi niekto ujasnil neujasnené :) Budem teraz trocha odvážna, ale ak ti je obchodné právo blízke a aj téma nekalej súťaže ti niečo vraví, mohla by som prípadné dalšie nejasnosti posielať na tvoju "adresu" ??? ;) /Ak nie, aj tak vďaka/
Samanta
Danila
11.09.07,07:37
Veľmi pekne ďakujem, Danila - som rada, že mi niekto ujasnil neujasnené :) Budem teraz trocha odvážna, ale ak ti je obchodné právo blízke a aj téma nekalej súťaže ti niečo vraví, mohla by som prípadné dalšie nejasnosti posielať na tvoju "adresu" ??? ;) /Ak nie, aj tak vďaka/
SamantaBez obáv. Ak to bude niečo všeobecné, čo v rámci Etikety môže zaujímať aj ostatných, dáme to na Poradu.:)