AlaNR
10.09.07,07:48
Ahojte,
máme na dome starú asi tridsaťročnú škridlu.
Bohužiaľ momentálne nie sú prostriedky na jej výmenu ale počula som o nejakom prípravku, ktorý by vyčistil zo škridiel mach a iné nečistoty a tým škridla vyzerá ako nová.
Nepoznáte to niekto?
Alebo by ste mi nevedeli poradiť, ako na to?

Ďakujem!
Braňo
10.09.07,05:55
V prvom rade ich treba dobre vyčistiť drôtenou kefou a potom namočiť do zmesi vápna s protiplesňovým prípravkom a glazúry.
borob
10.09.07,07:21
Stare a dobre je vino kamarat a madarska salama- vvšetko ostatne je lepšie nové. Moj nazor je taky že sa narobíš ako otrok a efekt bude chabý- v konečnom dosledku prerobíš!pokladka bez čistenia ta vide viac ako 100sk/m2 a to už máš polovičnu cenu lacnejšej skridle. A to nieje len škridla to treba aj hreben narožia okapy a žlaby... Ak to nieje na stodolu tak to nerob.
borob
AlaNR
10.09.07,07:31
Veď som si to po tej Braňovej odpovedi aj spočítala aj predstavila. No neviem, koho by som na to nahovorila...
Radsej vydržím a došetrím.
lefty
10.09.07,10:45
Ja som čistil 10 ročnú škridlu a robil som to "vapkou"(silným tlakom vody) s dobrou násadou priamo na streche. Úspech bol dobrý bol som spokojný, mach aj usadeniny zišli. Pozor, myslím, že pri veľmi starej škridle, by to mohlo znamenať viac škody ako úžitku.