Hanušovská Mária
10.09.07,08:11
Dobrý deń!
Dcéra má pracovnú zmluvu v zahraničí-EÚ, idú jej tam aj odvody. Chcela by som vedieť, či je povinné podávať dańové vyrovnanie na Slovensku, lebo viem ,že veľa ľudí pracuje v zahraničí a nepodávajú daňové vyrovnanie. Prosím poraďte a ďakujem.
Paula
10.09.07,06:20
Pozri príspevky na tému rezident*
Johanka
10.09.07,07:37
Dobrý deń!
Dcéra má pracovnú zmluvu v zahraničí-EÚ, idú jej tam aj odvody. Chcela by som vedieť, či je povinné podávať dańové vyrovnanie na Slovensku, lebo viem ,že veľa ľudí pracuje v zahraničí a nepodávajú daňové vyrovnanie. Prosím poraďte a ďakujem.
Kde má trvalý pobyt?
Hanušovská Mária
10.09.07,16:31
Trvalý pobyt má na Slovensku
ekopo
10.09.07,16:47
Nie je celkom jedno:
1. akú zmluvu má SR s predmetným štátom
2. v ktorom štáte strávi prevažnú časť roka
3. v ktorom štáte je stredisko životných záujmov
4. preukázanie ubytovania, platenia daní v EU
Johanka
10.09.07,17:09
- o ktorej krajine sa bavíme,
- má okrem príjmov zo závislej činnosti t.j. zamestnania v zahraničí aj iné príjmy plynúce zo SR, resp. ak sa jedná o zdaňovacie obdobie roka 2007, mala príjmy v roku 2007 aj v SR ?
ekopo
10.09.07,17:12
veľa otázok.........
Johanka
10.09.07,17:17
... možno budú aj odpovede a na základe nich ucelená rada :) .
Hanušovská Mária
11.09.07,06:37
Má preručené štúdium na VŠ a zmluvu má od 8.9.2007 vo Veľkej Británií.Neviem aké zmluvy sú možné, ale odvody sa jej odvádzajú vo Veľkej Británií.Bude stačiť ak pošle iba pracovnú zmluvu, alebo treba k tomu ešte potvrdenie o ubytovaní a platení dane.
ekopo
11.09.07,06:52
Má preručené štúdium na VŠ a zmluvu má od 8.9.2007 vo Veľkej Británií.Neviem aké zmluvy sú možné, ale odvody sa jej odvádzajú vo Veľkej Británií.Bude stačiť ak pošle iba pracovnú zmluvu, alebo treba k tomu ešte potvrdenie o ubytovaní a platení dane.
Za rok 2007 podáva DP tu na Slovensku v termíne do 31.3.2008, alebo požiada o odklad z dôvodu práce v zahraničí, vtedy podáva DP do 30.9.2008.
Bude potrebovať doklad o výške príjmu a o zaplatení dane v zahraničí. To všetko za rok 2007.
Džudi
11.09.07,07:08
Mám taký zaujmavý názor, keď som tento rok robila DP doktorovi, ktorý pracuje v ČR na prac. zmluvu, vyšiel mu preplatok okolo 4000,/ sk ale mal príjem len z ČR a tak som mu oznámila že tu si požiada o DB ten mu DÚ SR vyplatí ale preplatok odvedený do českého rozpočtu mal požiadať v ČR buď cez RZ alebo DP. On mi nato, že nie som asi znalá problematiky, lebo jeho kolegovia , ktorí pracujú tak ako on v ČR a iné prjmy u nás nemajú a preplatky si žiadajú tu na SR. Máte takú skúsenosť, že by to fakt náš DÚ vyplácal také preplatky z DP veď ani tlačivo A mu to neumožnuje zapísať?
Hanušovská Mária
24.09.07,05:25
Nebolo by pre ňu výhodnejšie, ak by bola na Slovensku dobrovoľne nezamestnaná, platila by odvody do zdr.poisťovne a nemusela by platiť daň na Slovensku.Koľko by jej asi vyšla daň z minimálnej mzdy v Anglicku za 4 mesiace.Veď ako študent si ide zarobiť a na Slovensku má za to ešte zaplatiť daň ?