Mirkaporada
10.09.07,09:13
Musí zamestnávateľ, ktorý má jedného zamestnanca, ktorý si sám spravil ročné zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2006 doručiť zdravotnej poisťovni oznámenie zamestnávateľa o preplatkoch a nedoplatkoch za jednotlivých zamestnancov za rok 2006 ?
inuš
10.09.07,10:49
Nemusí.
Mirkaporada
10.09.07,13:20
Veľmi pekne Vám ďakujem.
VERONIKA6
21.09.07,07:22
Musím podávať Oznámenie o nedoplatkoch a preplatkoch, keď som
nerobila za zamestnávateľa nikomu ročné zúčtovanie ale vydala som iba potvrdenie o príjmoch pracovníkom, ktorí si robili ročné zúčtovanie sami?
Mám vyzbierať od všetkých týchto pracovníkov Potvrdenie o podaní RZ
a na základe týchto potvrdení vypísať Oznámenie o nedoplatkoch a preplatkoch?
gabco
21.09.07,11:37
V prípade,že si nerobila žiadnemu zamestnancovi RZZP a zamestnanci, ktorým si vydala potvrdenia k RZZP nezaslali do 31.08.2007 oznámenie o nedoplatku alebo preplatku zamestnávateľa za rok 2006 (v prípade ak preplatok alebo nedoplatok zamestnávateľa bol 100 Sk alebo vyšší) tak nie si povinná zasielať oznámenie zamestnávateľa.

V oznámení zamestnávateľ uvádza:
a) preplatky a nedoplatky zamestnancov, za ktorých vykonal ročné zúčtovanie poistného,
b) preplatky a nedoplatky zamestnávateľa za zamestnancov, za ktorých vykonal ročné zúčtovanie poistného,
c) preplatky a nedoplatky zamestnávateľa za zamestnancov, ktorí vykonali ročné zúčtovanie poistného sami a podľa § 19 ods. 10 zákona do konca augusta 2007) písomne oznámili zamestnávateľovi výšku nedoplatku alebo preplatku zamestnávateľa, pričom výška nedoplatku alebo preplatku zamestnávateľa dosiahla najmenej 100 Sk,
d) preplatky a nedoplatky zamestnávateľa za zamestnancov, za ktorých vykonali ročné zúčtovanie poistného iní zamestnávatelia a podľa § 19 ods. 10 zákona do konca augusta 2007 písomne oznámili zamestnávateľovi výšku nedoplatku alebo preplatku zamestnávateľa, pričom výška nedoplatku alebo preplatku zamestnávateľa dosiahla najmenej 100 Sk.

Poznámka. Ak by príloha oznámenia – zoznam zamestnancov – bola prázdna, zamestnávateľ zdravotnej poisťovni oznámenie nezasiela. - Tak je to uvedené na stránke www.rzzp.sk
Netka
26.09.07,05:21
Ahojte poraďáci som trošku zmätená,
robili sme RZZP za zamestnanca, ktorý už u nás nepracuje. Doniesol nám Doklad od iného zamestnávateľa o výške príjmu a preddavkoch.
V RZZP mu vyšiel nedoplatok a rovnako vyšiel nedoplatok aj zamestnávateľovi, ktorý nám poskytol doklad o výške príjmu (nedoplatok sme mu oznámili), nám ako predchádzajúcemu zamestnávateľovi vyšiel preplatok.
Teraz robím Oznámenie za jednotlivých zamestnancov a uvediem tu nás preplatok a nedoplatok zamestnanca. Poisťovňa na firemný účet vráti rozdiel. Tak? Len by ma ešte zaujímalo ako máme žiadať korunky (nedoplatok) od toho zamestnanca (Výsledok RZZP sme mu oznámili) nakoľko už u nás nepracuje, teda sa mu to nemôže strhnúť z výplaty.
Netka
26.09.07,07:17
Nik neporadí?
Dragašeková Mária
26.09.07,07:30
Podľa mňa RZZP si mal byvalý zamestnanec požiadať terajšieho zamestnavateľa, aleho si ho mal urobiť sám.
Ja by som bývalemu zamestnancovi RZZP neurobila ale by som ho nasmerovala na terajšieho zamestnávateľa (posledný zamestnávateľ tak ako u pri ročnom zúčtovaní dani).
Netka
26.09.07,12:14
Podľa mňa RZZP si mal byvalý zamestnanec požiadať terajšieho zamestnavateľa, aleho si ho mal urobiť sám.
Ja by som bývalemu zamestnancovi RZZP neurobila ale by som ho nasmerovala na terajšieho zamestnávateľa (posledný zamestnávateľ tak ako u pri ročnom zúčtovaní dani).


Je to niekde v zákone, že nemôže RZZP urobiť predchádzajúci zamestnávateľ?:eek:
Veď aj na tlačive je možnosť RZZP vykonal zamestnanec, zamestnávateľ, INÝ ZAMESTNÁVATEĽ ...

A nemmôže mi ten nedoplatok jednoducho vrátiť do pokladne?
Ďakujem.
Jozef Mihál
26.09.07,19:40
Netka: Ak ste bývalému z. robili RZZP a vyšiel mu nedoplatok, tak ten nedoplatok vám vráti "do pokladne".
Netka
05.10.07,09:02
P. Mihál, ďakujem za radu.
Prajem pekný deň.
vema
05.10.07,15:51
Prosím Vás, ak som robila 2 pracovníkom RZZP a výsledok bol nedoplatok aj za zamestnanca aj zamestnávateľa.Program mi strhne zamestnancom ich nedoplatky, to je OK. Teraz neviem ako mám odviesť všetky tieto nedoplatky zdravotnej poisťovni. Mám si vytvoriť znovu ten istý účet ako poukazujeme odvody a tam dať peniaze jednou sumou, alebo je na to nejaký zvláštny účet.Doklady som všetky poslala do zdravotnej, čo sa týka RZZP. Ďakujem.
Andyke
05.10.07,16:49
Nedoplatky samostatne uhradiť, účet je rovnaký (zatiaľ som zisťovala iba
u Všeob.ZP, len špec.symbol je iný.)
vema
05.10.07,17:57
Andyke ďakujem. Pôjdem zistiť ten ŠS jedná sa mi tiež o Všeob.ZP.
Andyke
05.10.07,18:36
ŠS je 200699
calgary
15.10.07,13:39
Čo robiť v prípade, ak mi bolo oznámenie o nedoplatku zamestnávateľa doručené po termíne? V našej firme RZZP nebolo potrebné vykonať ani pre jedného zamestnanca a z toho dôvodu som ani neposielala oznámenie ZP. Dnes mi však prišlo od zamestnanca, ktorý si robol RZZP sám ( vo firme už nepracuje) oznámenie o nedoplatku....
Ďakujem za pomoc.
Jozef Mihál
15.10.07,15:45
Pošlite oznámenie zamestnávateľa aj tak a to čím skôr, do poznámky napíšte, že po termíne posielate oznámenie preto, lebo ...
calgary
16.10.07,14:01
Ďakujem za informáciu. Otázka je, poslať ho ako dodatočné, alebo riadne?