MIRKA
20.02.05,14:36
Prosím o radu, akým dokladom na konci roka zaúčtovať:

1. príjem neovplyvňujúci daň, ktorý sa mal zaúčtovať v priebehu roka, ale sa naň zabudlo?
a
2. príjem za tržby (z 7/2004), na ktorý sa došlo tiež až koncom roka, že nebol zaúčtovaný.

ID alebo PPD ??????????
tie peniaze (príjem) by sme aj tak zaúčtovali potom ako spotrebu podnikateľa, takže nie je jedno akým dokladom????
Paula
20.02.05,14:20
Závisí od SW, ak je príliš prácne prečíslovanie, resp. nedá sa doklad vsunúť tam, kam časovo patrí (ja môžem napr. medzi doklad č. 5 a č.6 vsunúť doklad č.5-01) , zaúčtuj ID k 31.12.
babenko1
20.02.05,14:30
Ste platcami DPH? Ale myslím, že by nemal byť problém, keby si tie príjmy zaevidovala aj na konci roka... len by nemali číslovanie po poradí...
MIRKA
20.02.05,15:28
sme platiteľmi, takže musíme podať dodatočné.

len ma zaujímalo, či je jedno, akým dokladom to doúčtujem, či peniaze musia figurovať v pokladni, i keď oneskorene.

vsunúť to tam už nemôžem, lebo mám číslovanie riadkov v PD tlačené aj na VPD a PPD. to by som musela všetky za tým poprepisovať a to sa mi nechce, takže to chcem dať k 31.12.
jeso
20.02.05,17:43
podla mna by to malo prejsť cez pokladnu, tržbu predsa prijímaš od zákazníkov do pokladne, prípadne úhradu platobnou kartou na účet
a nevieš dať číslovanie napr. PPD 500/1 k 30.7.2004-viem, že to nie je najsamlepšie riešenie, ale čo už, asi by som to spravila radšej takto ako dať to k 31.12.2004
dom
20.02.05,18:47
Podávate dodatočné daň. k DPH. To sa má podať do jedného mesiaca po zistení skutočnosti, keď zaúčtujete do denníka v 7/2004 dodatočne vložíte do číslovania, bude to dobre, keď dodatočné bude až teraz? Ja by som to dala do pokladne , do príjmov až do 12/2004.
Manual
20.02.05,19:59
Mirka, podla mňa by to malo ísť každopádne cez pokladňu, pretože je to určitý tok peňazí ktoré firma vydala alebo prijala a tie musia ísť cez pokladňu bez ohladu na to či je to POZD alebo PNZD a tým pádom buď PPD alebo VPD. O inej možnosti neviem.
Cez ID aspon ja zaúčtovámam operácie, ktoré nesúvisia s tokom peňazí naprílad odpisy
ale zvyšujú alebo znižujú základ dane.
Ja by som to zaúčtoval vtedy, keď sa to zistilo a to aj kôli tomu aby to datumovo korešpondovalo s opravným DP DPH. Lebo opravné DP za DPH sa nedá antidatovať.
To je môj názor, želám pekný večer...
MIRKA
20.02.05,21:24
ahoj manual,

tak to asi teda dám PPD.

chcem sa ťa ešte spýtať, či pri tlačení VPD a PPD si dáš aj tlač položky "Pod poradovým číslom v PD". ak si dobre pamätám, robíš s alfou, že?
lebo, keby som to tam nemala vytlačené, čo teraz mám, tak by som takto mohla kedykoľvek v priebehu roka doplňáť VPD a PPD do iných mesiacov.
MIRKA
20.02.05,21:25
ešte som zabudla:::

aj ja tebe želám kráásny večer :)
Manual
21.02.05,05:29
ahoj manual,

tak to asi teda dám PPD.

chcem sa ťa ešte spýtať, či pri tlačení VPD a PPD si dáš aj tlač položky "Pod poradovým číslom v PD". ak si dobre pamätám, robíš s alfou, že?
lebo, keby som to tam nemala vytlačené, čo teraz mám, tak by som takto mohla kedykoľvek v priebehu roka doplňáť VPD a PPD do iných mesiacov.
Tak ako píšeš,
Ja by som tam pre rok 2005 nedával aj poradové číslo v PD, pretože by to bolo "moc zošnorované" a tam sa nedá moc manipulovať.
Pekné skoré ráno...