Kvietocek
10.09.07,11:10
Vie mi niekto poradit ako daleko sú nakupne strediska od pristavu, ked idem lodov po dunaji?
Excise Duty
10.09.07,09:28
Neviem, ktoré nákupné strediská máš na mysli, lebo tých je veľa a hlavne skôr mimo centra, kdežto loď ťa dopraví rovno do centra, nieže by tam neboli obchody, ale centrum je centrum a tomu spravidla zodpovedajú aj ceny. Odporúčam cestu vlakom, je to lacnejšie, ide to rýchlo a pri kúpe lístka si možno priplať aj dvadsaťštyrihodinový lístok na MHD vo Viedni.

http://www.wien.gv.at/stadtplan/
Kvietocek
10.09.07,11:05
A ako sa dostanem napr. na vianočné Vieděnské trhy?
Chobot
10.09.07,11:07
Vie mi niekto poradit ako daleko sú nakupne strediska od pristavu, ked idem lodov po dunaji?

Záleží aj od toho, čo chceš nakúpiť. Ak chceš nakúpiť do domácnosti (domáce potreby, potraviny), tak je lepšie ísť napr. do Shopping city Süd alebo do Humy pri Schwechate, je to niečo na spôsob Auparku. Ak nejakú lacnú elektroniku, tak v Hume je Mediamarkt.

Prečo chceš ísť loďou? Je to oveľa drahšie, než vlakom. Spiatočný lístok na loď stojí 760,- SK, na Twin City Liner dokonca 34,- EUR. Vlak z Petržalky vyjde na 298,- SK (spiatočný lístok). jedine, keby si to robila ako výlet deťom, tak tá loď je zaujímavejšia a prístav je kúsok od Prátru. S deťmi by som možno doporučil loď, aj keď je drahšia.

Ale ak len nakúpiť, tak ten vlak končí na stanici Südbahnhof a to je kúsok od nákupnej ulice Favoritenstrasse.
Chobot
10.09.07,11:15
A ako sa dostanem napr. na vianočné Vieděnské trhy?

Ak myslíš ten centrálny trh pri radnici, tak ak nepôjdeš autom, tak by som doporučil ten vlak. Zo Südbahnhof električkou D si tam za 10-15 minút. Jednorazový lístok stojí 1,20 EUr, denný 5,70 EUR.

Od prístavu je to dosť ďaleko na prechádzku. Alebo by ste museli ísť MHD, ale z hlavy neviem, aká linka tam premáva.
aquila2
10.09.07,19:46
z pristavu na cityliner vam ide elektricka 1 alebo 2.

lodou je to sice drahsie, ale krajsie. inak ten vlak, a potom nasadnut na elektricku D.

autom odporucam ist po A4 a odbocit na erdbergu, je tam parkhaus hned na stanice metra a plati sa 2,70 euro za 24 hodin v garazi..

vianocnych trhov je vo viedni niekolko, viac menej kazdy bezirk ma svoj + su aj rozne mensie varianty... ale najkrajsi je pred radhausom :)

inak pristav je hooodne daleko od pratru ...

ak idete viacere osoby, oplati sa kupit si takzvanu umweltkarte aka 8-tage-karte, ktora stoji tusim 27 euro, ale je to na 8 cviknuti. rozumej mozes to 4x cviknut a idete na jednu kartu cely den (Vratane nocakov) styria... a ma neobmedzenu platnost ..

mozes aj jeden clovek behom 8mych dni...

ad nakupy, specifikuj co ches .. ci si vychutnat atmosku alebo seriozne nakupovat ..
Excise Duty
10.09.07,21:07
z pristavu na cityliner vam ide elektricka 1 alebo 2.

lodou je to sice drahsie, ale krajsie. inak ten vlak, a potom nasadnut na elektricku D.

autom odporucam ist po A4 a odbocit na erdbergu, je tam parkhaus hned na stanice metra a plati sa 2,70 euro za 24 hodin v garazi..

vianocnych trhov je vo viedni niekolko, viac menej kazdy bezirk ma svoj + su aj rozne mensie varianty... ale najkrajsi je pred radhausom :)

inak pristav je hooodne daleko od pratru ...

ak idete viacere osoby, oplati sa kupit si takzvanu umweltkarte aka 8-tage-karte, ktora stoji tusim 27 euro, ale je to na 8 cviknuti. rozumej mozes to 4x cviknut a idete na jednu kartu cely den (Vratane nocakov) styria... a ma neobmedzenu platnost ..

mozes aj jeden clovek behom 8mych dni...

ad nakupy, specifikuj co ches .. ci si vychutnat atmosku alebo seriozne nakupovat ..

Nevidel by som to až hrozne s tým Prátrom od lode. Z lode sa vystúpi rovno na Schwedenplatz, tam sa križuje niekoľko električiek a dve linky metra. Treba nastúpiť na U1 (červená linka metra) smer Leopoldau a vystúpiť na druhej stanici (Praterstern), odtiaľ je to len pár krokov do Prátru a nedá sa zablúdiť, lebo stále je pred očami Riesenrad a ten je poriadne veľký. Kto sa naučí používať MHD vo Viedni, má vyhrané, potom nič nie je ďaleko a všade niekam niečo ide.
Inak tento víkend (15. a 16.9.) budú vo Viedni dožinkové slávnosti, je to milé a výborná atmosféra, treba tiež ochutnať burčiak (Sturm).
Kvietocek
11.09.07,04:53
Vo Viedni som bola lodou. Vyhodili nas na pristavisku č.12 a odtial si uz kazdy isiel kam chcel. Kedze som bola vo Viedni prvý krát nevedela som riadne ani kam ist. Blizko pristavu bol aj nadherny kostol. Trosku od toho kostola zacali obchody a nedaleko bol aj Stefanzplaz - namestie. Chcela som ist na vypredaje čo sa tyka oblecenia a popozerat ako to tam bezi. Nakoniec som skoncila vo velkom zabavnom parku :D blizko nejakej stanice.

Do viedne by som sa rada vratila ale uz na ozajstne nakupy a nie na kolotoce :D . Rada by som som zažila atmosferu tych pravych Viedenských vianočných trhov kde na trhu kupite vsetko, ale neviem ako sa tam dostat.
Chobot
11.09.07,07:53
Rada by som som zažila atmosferu tych pravych Viedenských vianočných trhov kde na trhu kupite vsetko,

Nechcem aby si bola sklamaná, ale na trhoch pri Rathause nekúpiš všetko. Nájdeš tam najmä stánky s občerstvením, pár suvenírových, rôzne cukrárenské výrobky, vína, nejaké hračky a pod. Stánky s oblečením či elektronikou tam nie sú. To nie sú ako vianočné trhy v Ichebe, ktoré sú vlastne blším trhom. Trh pri Rathause je niečo podobné, ako je u nás vianočný trh na Hlavnom námestní v BA.

Tam sa chodí hlavne nabaštiť sa, dať si varené víno a vychutnať si čaro Vianoc.

Určite sú na iných miestach aj blšie trhy (svokor našiel na jednom malom námestí trh s údeninami od výmyslu sveta), ale ten pri radnici taký nie je.
Kvietocek
11.09.07,08:00
Nechcem aby si bola sklamaná, ale na trhoch pri Rathause nekúpiš všetko. Nájdeš tam najmä stánky s občerstvením, pár suvenírových, rôzne cukrárenské výrobky, vína, nejaké hračky a pod. Stánky s oblečením či elektronikou tam nie sú. To nie sú ako vianočné trhy v Ichebe, ktoré sú vlastne blším trhom. Trh pri Rathause je niečo podobné, ako je u nás vianočný trh na Hlavnom námestní v BA.

Tam sa chodí hlavne nabaštiť sa, dať si varené víno a vychutnať si čaro Vianoc.

Určite sú na iných miestach aj blšie trhy (svokor našiel na jednom malom námestí trh s údeninami od výmyslu sveta), ale ten pri radnici taký nie je.


a nevies mi nahodou povedat ci som bola daleko podla mojho opisu od tych trhov ci nie?:)
Chobot
11.09.07,09:07
Vo Viedni som bola lodou. Vyhodili nas na pristavisku č.12 a odtial si uz kazdy isiel kam chcel. Kedze som bola vo Viedni prvý krát nevedela som riadne ani kam ist. Blizko pristavu bol aj nadherny kostol. Trosku od toho kostola zacali obchody a nedaleko bol aj Stefanzplaz - namestie. Chcela som ist na vypredaje čo sa tyka oblecenia a popozerat ako to tam bezi. Nakoniec som skoncila vo velkom zabavnom parku :D blizko nejakej stanice.

Do viedne by som sa rada vratila ale uz na ozajstne nakupy a nie na kolotoce :D . Rada by som som zažila atmosferu tych pravych Viedenských vianočných trhov kde na trhu kupite vsetko, ale neviem ako sa tam dostat.


a nevies mi nahodou povedat ci som bola daleko podla mojho opisu od tych trhov ci nie?:)

Neviem, aký kostol si videla, jeden je hneď pri prístave na Mexikoplatz. Mexikoplatz je známy svojimi butikmi, kde predávajú lacnú elektroniku a iné veci najmä balkánski imigranti (obdoba našich vietnamcov a číňanov).

Jednoznačne si bola v Prátri (zábavný park). Stefanspatz so Stephansdom-om je od Pratru vzdialená cca 2 km, takže tam si asi nebola. Mohlo to byť nejaké iné námestie.

Vianočné trhy sú od Pratru hodne vzdialené (možno aj 3-4 km), nedoporučoval by som tam v zime ísť pešo.
Kvietocek
11.09.07,10:47
Ano bol to Mexikoplatz pretoze tam boli obchodiky podobne u nas cinskym.

Predsa mam este 1 otázku. Nevie nahodou niekto či bratislavské cestovky robia nejake 1-dňové zájazdy na tieto trhy?
Chobot
11.09.07,11:00
Ano bol to Mexikoplatz pretoze tam boli obchodiky podobne u nas cinskym.

Predsa mam este 1 otázku. Nevie nahodou niekto či bratislavské cestovky robia nejake 1-dňové zájazdy na tieto trhy?

Robia, včera som videl vo výklade nejakej cestovky (tuším to bolo na Obchodnej ulici pri predajni kávy), že mali nejaké termíny na jednodňové zájazdy do Viedne v decembri.
Kvietocek
11.09.07,11:24
Super dakujem za informácie velmi ste mi pomohli :)
Excise Duty
11.09.07,11:32
Obávam sa, že z mojej strany došlo k nedorozumeniu, vychádzal som totiž z toho, že Kvietoček cestovala do Viedne loďou Twin City Liner. Tá má prístavné mólo na Donaukanal, čo je v centre mesta, ako som popísal v inom príspevku. Kvietoček podľa všetkého cestovala inou loďou, ktorá mala prístavné mólo na Handelskai. Tam v podstate vystúpila pod Mexikoplatz a ten pekný kostol čo tam videla je kostol sv. Františka z Asissi. Odtiaľ sa k vianočným trhom pred radnicou dá veľmi jednoducho a rýchlo dostať metrom. Hneď skraja Mexického námestia je stanica metra Vorgartenstrasse. Tam treba nastúpiť na vlak smer Reumanplatz a možnosti sú potom rôzne:
- vystúpiť na stanici Schwedenplatz a tam prestúpiť na električku 1 alebo 2, obe jazdia stále dokola po Ringu ale protismerne a je úplne jedno na ktorú sa nastúpi, obe chodia popred radnicu,
- vystúpiť na Štefanskom námestí a pešo k radnici cez Graben, Kohlmarkt a Hofburg, čo je pekná vychádzka a nie je to už tak ďaleko,
- pokračovať metrom až na stanicu Karlsplatz a tam prestúpiť na linku metra U2 (fialová) smer Schottenring a na stanici Rathaus vystúpiť. Stanica je zo zadnej strany radnice, takže ju treba obísť buď z jednej alebo druhej strany, je to úplne jedno a sme na mieste.
Vianočné trhy (Rakúšania to volajú Christkindlmarkt) pred radnicou začínajú vždy už poslednú novembrovú sobotu, ostatné potom postupne pribúdajú. Najväčšie je to v Schönbrunne.
Chobot
11.09.07,13:13
Obávam sa, že z mojej strany došlo k nedorozumeniu, vychádzal som totiž z toho, že Kvietoček cestovala do Viedne loďou Twin City Liner. Tá má prístavné mólo na Donaukanal, čo je v centre mesta, ako som popísal v inom príspevku. Kvietoček podľa všetkého cestovala inou loďou, ktorá mala prístavné mólo na Handelskai. Tam v podstate vystúpila pod Mexikoplatz a ten pekný kostol čo tam videla je kostol sv. Františka z Asissi. Odtiaľ sa k vianočným trhom pred radnicou dá veľmi jednoducho a rýchlo dostať metrom. Hneď skraja Mexického námestia je stanica metra Vorgartenstrasse. Tam treba nastúpiť na vlak smer Reumanplatz a možnosti sú potom rôzne:
- vystúpiť na stanici Schwedenplatz a tam prestúpiť na električku 1 alebo 2, obe jazdia stále dokola po Ringu ale protismerne a je úplne jedno na ktorú sa nastúpi, obe chodia popred radnicu,
- vystúpiť na Štefanskom námestí a pešo k radnici cez Graben, Kohlmarkt a Hofburg, čo je pekná vychádzka a nie je to už tak ďaleko,
- pokračovať metrom až na stanicu Karlsplatz a tam prestúpiť na linku metra U2 (fialová) smer Schottenring a na stanici Rathaus vystúpiť. Stanica je zo zadnej strany radnice, takže ju treba obísť buď z jednej alebo druhej strany, je to úplne jedno a sme na mieste.
Vianočné trhy (Rakúšania to volajú Christkindlmarkt) pred radnicou začínajú vždy už poslednú novembrovú sobotu, ostatné potom postupne pribúdajú. Najväčšie je to v Schönbrunne.

Ja som zase nevedel, kde končí Twin City Liner, lebo som ním ešte necestoval, myslel som si, že tiež v prístave ako loď "raketa".

Teraz to už viem, že som myslel zle.
Excise Duty
11.09.07,13:34
http://www.twincityliner.com

Pokiaľ ide o mňa, väčšinou je to autom a príležitostne vlakom, vždy ale vo Viedni v maximálnej miere využívam MHD, škoda zabíjať čas v aute.
Kvietocek
12.09.07,05:09
Obávam sa, že z mojej strany došlo k nedorozumeniu, vychádzal som totiž z toho, že Kvietoček cestovala do Viedne loďou Twin City Liner. Tá má prístavné mólo na Donaukanal, čo je v centre mesta, ako som popísal v inom príspevku. Kvietoček podľa všetkého cestovala inou loďou, ktorá mala prístavné mólo na Handelskai. Tam v podstate vystúpila pod Mexikoplatz a ten pekný kostol čo tam videla je kostol sv. Františka z Asissi. Odtiaľ sa k vianočným trhom pred radnicou dá veľmi jednoducho a rýchlo dostať metrom. Hneď skraja Mexického námestia je stanica metra Vorgartenstrasse. Tam treba nastúpiť na vlak smer Reumanplatz a možnosti sú potom rôzne:
- vystúpiť na stanici Schwedenplatz a tam prestúpiť na električku 1 alebo 2, obe jazdia stále dokola po Ringu ale protismerne a je úplne jedno na ktorú sa nastúpi, obe chodia popred radnicu,
- vystúpiť na Štefanskom námestí a pešo k radnici cez Graben, Kohlmarkt a Hofburg, čo je pekná vychádzka a nie je to už tak ďaleko,
- pokračovať metrom až na stanicu Karlsplatz a tam prestúpiť na linku metra U2 (fialová) smer Schottenring a na stanici Rathaus vystúpiť. Stanica je zo zadnej strany radnice, takže ju treba obísť buď z jednej alebo druhej strany, je to úplne jedno a sme na mieste.
Vianočné trhy (Rakúšania to volajú Christkindlmarkt) pred radnicou začínajú vždy už poslednú novembrovú sobotu, ostatné potom postupne pribúdajú. Najväčšie je to v Schönbrunne.


Dakujem za velmi podrobne popisanie cesty :) Problem je trosku v tom ze ja som bola vo Viedni 1x v zivote a ak by som mala prestupovat tak ako mi pises ty a ist este trochu peso hmm 100% po 2 hodinach nebudem vediet kde som :D
Kvietocek
12.09.07,05:12
No este par krat zavitať do Viedne a budem sa tam vediet hadam uz orientovat :D

Inak necestovala som tym co pisete ale lodou Myjava III
http://www.lod.sk/app.website/core.php?id=2
Chobot
12.09.07,06:23
No este par krat zavitať do Viedne a budem sa tam vediet hadam uz orientovat :D

Inak necestovala som tym co pisete ale lodou Myjava III
http://www.lod.sk/app.website/core.php?id=2

Ale veď Myjava je tá rýchloloď, čo sa predtým volala Raketa. Len ju po revolúcii premenovali.

Najlepšie je kúpiť si mapu mesta a máš najlepší prehľad, ako sa kam dostať a nikdy nezablúdiš. Vo Vidni dokonca majú také malé turistické mapky aj zadarmo (na staniciach, v cest. kanceláriách, v bankách,...).
bepo
12.09.07,06:27
Len otázka je či aj v zime bude loď premávať.
aquila2
13.09.07,14:48
Nevidel by som to až hrozne s tým Prátrom od lode. Z lode sa vystúpi rovno na Schwedenplatz, tam sa križuje niekoľko električiek a dve linky metra. Treba nastúpiť na U1 (červená linka metra) smer Leopoldau a vystúpiť na druhej stanici (Praterstern), odtiaľ je to len pár krokov do Prátru a nedá sa zablúdiť, lebo stále je pred očami Riesenrad a ten je poriadne veľký. Kto sa naučí používať MHD vo Viedni, má vyhrané, potom nič nie je ďaleko a všade niekam niečo ide.
Inak tento víkend (15. a 16.9.) budú vo Viedni dožinkové slávnosti, je to milé a výborná atmosféra, treba tiež ochutnať burčiak (Sturm).

ja som to pocital v intenciach "pesej dochadzky" .. alebo ako u nas na hovori walking distance :lol:

kedze organizacia MHD je vo viedni jedna z najlepsich na svete, tak je jasne, ze s MHD to ma clovek vyhrane uplne ;)

a preto odporuvam tu 8-tage-karte, kde moze cestovat viacero ludi naraz a len za asi 3 euro na osobu/den... co je smiesna suma ..

inak dozinky alias erntedankfest je na heldenplatz t.j. pred hofburgom a nie pred rathausom :) teda ak si to dobre pamatam...

a 100% suhlasim, ze vo viedni je auto totalne zbytocne. pre inostrancov je najlepsi to odparkovat na nejakom P+R a ist dalej metrom...

2 chobot: mapu viedne si netreba kupovat. staci zbehnut do najblizsieho hotela a na 95% tam budu mat mapu viedne zdarma a obycajne aspon v cestine, alebo slovencine. na jej druhej strane je aj mapka metra

2 bepo: obycajne podla pocasia. ale minimalne este v oktobri. viac na uz spominanej stranke.
ALBO
07.01.08,06:21
Poraťe mi poraďáci, kde sú vo Viedni nákupné centrá nejaké, kam teraz chodia ludia na výpredaje (odevy , šport)?
Dik
katkaj
07.01.08,06:36
Poraťe mi poraďáci, kde sú vo Viedni nákupné centrá nejaké, kam teraz chodia ludia na výpredaje (odevy , šport)?
Dik

Alenka ja chodím sem http://www2.scs.at/index.php
ALBO
07.01.08,08:59
Alenka ja chodím sem http://www2.scs.at/index.php

Dik Katka , to je te šoping sity pri zadnom metre?
A čo Pandorf?, čítala som, že tam je len špotrové väčšinou oblečenie a iné oblečenie málo alebo drahé.
Chobot
07.01.08,09:09
Dik Katka , to je te šoping sity pri zadnom metre?
A čo Pandorf?, čítala som, že tam je len špotrové väčšinou oblečenie a iné oblečenie málo alebo drahé.

Parndorf máš len zľavnené značkové veci. Ale aj po zľave vyjdú drahšie, než v SCS neznačkové. MYslím, že pre bežného človeka nie je Parndorf žiadne terno.

Pre toho, kto si potrpí na značky, a peniaze neprehadzuje vidlami, tak ten si tam vyberie.
katkaj
07.01.08,09:14
Dik Katka , to je te šoping sity pri zadnom metre?
A čo Pandorf?, čítala som, že tam je len špotrové väčšinou oblečenie a iné oblečenie málo alebo drahé.

Áno je to pri metre a teraz ked je sprejazdnená dialnica už z BA tak je radosť tam cestovať ;) Je to rovno pri dialnici takže žiadne blúdenie
ivet01
20.10.08,04:59
aj ja by som chcela vedieť kde môžem kúpiť elektroniku na ktorom s trhov na viedenských trhoch
andreja79
24.11.08,10:20
caute, vie mi niekto poradit, ako sa dostat k nabytku lutz? ze vraj smerom na graz a dialnicu A2, nabytok lutz je na opacnej strane prijazdovej cesty? to je presne kde?
za odpoved dakujem.
andreja79
24.11.08,10:24
ahojte, vie mi niekto poradit ako sa dostat k obchodu s nabytkom lutz? ze je na opacnej strane prijazdovej cesty ako SCS, ale presne kde? na ktoru prijazdovu cestu?
kamakorka
27.11.08,11:32
a ako sú otvorené obchody v sobotu a v nedeľu v centre Viedne? Myslím do ktorej hodiny?
Chobot
27.11.08,12:24
a ako sú otvorené obchody v sobotu a v nedeľu v centre Viedne? Myslím do ktorej hodiny?

V sobotu bývajú otvorené dopoludnia, niektoré (nákupné centrá) do 16:00. V nedeľu sú všetky obchody v AT zatvorené (pokiaľ nie je práve zlatá alebo strieborná nedeľa).
Excise Duty
27.11.08,20:36
ahojte, vie mi niekto poradit ako sa dostat k obchodu s nabytkom lutz? ze je na opacnej strane prijazdovej cesty ako SCS, ale presne kde? na ktoru prijazdovu cestu?
Vo Viedni sú štyri filiálky Lutz, avšak všetky na míle vzdialené od SCS.
Pozri http://www.xxxlutz.at/alle-services/filialfinder/
anavi510
25.07.10,09:11
Poradite mi? chcem isť do Viedne na pláže pri Dunaji. Idem vlakom, vystúpim na stanici Südbahnhof . Ako dalej?
Excise Duty
25.07.10,13:17
Poradite mi? chcem isť do Viedne na pláže pri Dunaji. Idem vlakom, vystúpim na stanici Südbahnhof . Ako dalej?
Vo Viedni sú tri plážové kúpaliská, takže na ktoré?
http://www.wien.gv.at/freizeit/baeder/uebersicht/sommerbaeder/angelibad.html
http://www.wien.gv.at/freizeit/baeder/uebersicht/sommerbaeder/altedonau.html
http://www.wien.gv.at/freizeit/baeder/uebersicht/sommerbaeder/gaensehaeufel.html
anavi510
26.07.10,05:47
aha, to som netusila. neviem. Odporucas niektore?
Excise Duty
26.07.10,17:40
aha, to som netusila. neviem. Odporucas niektore?

Všetky kúpaliská v Rakúsku sú na úrovni, takže v tvojom prípade je podstatné hlavne to, ako poznáš Viedeň a ako sa čo najjednoduchšie dostať do cieľa. V prvom rade si v Bratislave na stanici kúpiš spiatočný lístok vrátane mestskej dopravy vo Viedni (tak si ho treba pýtať pri pokladni). Lístok má dvadsaťštyrihodinovú platnosť a oprávňuje použiť všetky dopravné prostriedky (električka, metro, autobus, rýchlodráha), stojí 14,60 €. Lístok sa necviká, stačí sa ním pri prípadnej revízii cestovných lístkov preukázať. Aby si to mala jednoduchšie, pripájam obrázky z Google Earth, kde som ti farebne vyznačil trasu.
Keď prídeš do Viedne, pôjdeš zo stanice po červenej čiare pešo až k zastávke električiek O a 18, ktoré idú smerom vyznačeným zelenou čiarou, môžeš nastúpiť do hociktorej. Električka č. 18 vojde do podzemia, električka O stojí na povrchu a do podzemia vojdeš provizórnym schodiskom, zastávka sa volá Südtiroler Platz. V podzemí podľa smerových tabúľ a piktogramov vyhľadáš stanicu metra a nastúpiš na vlak metra smerom na Leopoldau. Z metra vystúpiš až na stanici Alte Donau a pôjdeš po červenej čiare, po ceste máš tri plážové kúpaliská - Bundessportbad, Strandbad Alte Donau a Arbeiterstrandbad, k tomu najvzdialenejšiemu je to asi kilometer. Hlavne si stopni čas, aby si vedela kedy sa treba vrátiť ku konkrétnemu vlaku do Bratislavy. Pozri si aj toto:
http://www.oebb.at/pv/de/Aktuelles/Countdown_fuer_Wien_Suedbahnhof/Downloads/Suedbahnhof_CZ.pdf (http://www.oebb.at/pv/de/Aktuelles/Countdown_fuer_Wien_Suedbahnhof/Downloads/Suedbahnhof_CZ.pdf)
Excise Duty
27.07.10,14:11
Ešte doplním, nenechaj sa pomýliť tým prvým obrázkom stanice, to je už minulosť. V skutočnosti Südbahnhof vyzerá tak, ako je na pripojenom obrázku, samotná stanica je tá bieločervená "budova" zhruba v strede obrázku.
anavi510
28.07.10,05:08
Veľmi pekne ďakujem!