duficek
10.09.07,11:17
dobry den, mam nasledovnu drobnu dilemu.
SZCO si objednal u dovozcu automobil a zaroven objednal u ineho dodavatela prislusennstvo k tomu automobilu (alarm, zimne pneumatiky a pod.). prislusenstvo je uz kupene, bohuzial s autom je problem a je velmi pravdepodobne ze dodavka sa uskutocni az buduci rok, teda tento rok sa auto nedostane do majetku firmy.
mam zauctovat kupene prislusenstvo ako VOZD, alebo ako VNZD a do nakladov to dostat na buduci rok uzavierkovou upravou?
dakujem
betka
10.09.07,09:37
Niečo s tým urobiť musíš.

Osobne by som to dala na sklad príjemkou, vytvotila kartu (v JU tento rok VOZD - materiál, v PU 112). Objaví sa Ti to i vo výkazoch na konci roku.
Keˇauto budeš mať, výdajkou dáš von zo skladu za účelom spotreby vo firme. (v JU neovplyvní ZD, v PU-náklad)
duficek
10.09.07,09:55
cize buduci rok dam vydajku zo skladu a zaradim to na kartu drobneho majetku?
alebo to do majetku zaradim uz tento rok a nebudem to robit cez prijem/vydaj zo skladu?
Jana Acsová
10.09.07,10:01
alebo to do majetku zaradim uz tento rok a nebudem to robit cez prijem/vydaj zo skladu?Noo ... a kontrola bude gúľať očami, keď daňovú uznateľnosť budete obhajovať gúľaním pneumatík cez areál firmy? .-)

P.S.:
Zaradiť majetok môžete ak ho využívate. A ako budete zimné pneumatiky na auto ktoré nemáte využívať? Zaradením do používania rozumieme zabezpečenie všetkých podmienok pre užívanie majetku vrátane zákonných povinností (povolenia atď.).
Jana Acsová
10.09.07,10:02
dobry den, mam nasledovnu drobnu dilemu.
SZCO si objednal u dovozcu automobil a zaroven objednal u ineho dodavatela prislusennstvo k tomu automobilu (alarm, zimne pneumatiky a pod.). prislusenstvo je uz kupene...Aj alarm?
betka
10.09.07,10:07
cize buduci rok dam vydajku zo skladu a zaradim to na kartu drobneho majetku?
alebo to do majetku zaradim uz tento rok a nebudem to robit cez prijem/vydaj zo skladu?

NA budúci rok na základe výdajky: rovno do spotreby-pneumatiky (náklad)

OC auta Ti bude tvoriť : samotné auto, a vedľajšie náklady spojené s obstaraním: kolok, príslušenstvo, ak sa tak rozhodneš -
alebo:
Ak zaradíš auto do používania a príslušenstvo máš ešte na sklade, pričom ho budeš montovať o mesiac neskôr (napr.), môžeš ho dať rovno do nákladov, pokiaľ jeho cena nebola viac ako 30 tis. Sk.
duficek
10.09.07,10:41
Noo ... a kontrola bude gúľať očami, keď daňovú uznateľnosť budete obhajovať gúľaním pneumatík cez areál firmy? .-)

P.S.:
Zaradiť majetok môžete ak ho využívate. A ako budete zimné pneumatiky na auto ktoré nemáte využívať? Zaradením do používania rozumieme zabezpečenie všetkých podmienok pre užívanie majetku vrátane zákonných povinností (povolenia atď.).
ja tomu rozumiem, len mi ide o to ako v JU dostat tieto veci do nakladov aby to bolo schodne pri danovej kontrole.
ak je v poriadku ked to prislusenstvo dam ako VOZD tento rok a prijmem na sklad ako material a buduci rok to uz iba vydam a zaradim do majetku, tak to tak urobim, len mi pripadalo jednoduchsie dat to rovno do majetku.
vsetko prislusenstvo ma OC nizsiu ako 30 000, z inych tem som vyrozumel ze veci ako alarm (bude montovany dodatocne, je prepracovanejsi ako standardne alarmy) a zimne pneumatiky nezvysuju OC automobilu ani netvoria technicke zhodnotenie a idu rovno do spotreby..
NICOLETTA
10.10.07,08:58
V súvislosti s touto témou sa chcem spýtať, či môžem autoalarm kúpený pred zaradením OA do majetku spoločnosti zaúčtovať na účet obstarania?

Budem ho potom odpisovať spolu s autom.

Môžem uplatniť DPH z autoalarmu k os.autu na vstupe???
betka
10.10.07,09:16
DPH: par.49/7/b- odpočítať DPH z príslušenstva nie je možné. Príslušenstvom podľa zákona je aj autoalarm. Odpočítanie by bolo možné vtedy, ak by ste boli napr.predajcom aut.....

Postup ako v príspevku č.2. Keď kúpite automobil, vtedy bude súčasťou OC auta,.