bui
10.09.07,13:32
Moze dostat zamestnanec stravne listky aj ked mal nahradne volno za nadcasy a za odpracovany sviatok?
Predpokladam ze nie, kedze narok vznika ak odpracuje viac ako 4 hodiny...
Chobot
10.09.07,12:08
Moze dostat zamestnanec stravne listky aj ked mal nahradne volno za nadcasy a za odpracovany sviatok?
Predpokladam ze nie, kedze narok vznika ak odpracuje viac ako 5 hodin...

Na porade odzneli názory aj že áno aj že nie. Ja som však za to, že nie.

Pozri aj tieto témy:

http://www.porada.sk/t37288-praca-nadcas-a-stravne.html

http://www.porada.sk/t55839-nahradne-volno-narok-na-stravenky.html
JAJA11
10.09.07,12:11
Moze dostat zamestnanec stravne listky aj ked mal nahradne volno za nadcasy a za odpracovany sviatok?
Predpokladam ze nie, kedze narok vznika ak odpracuje viac ako 5 hodin...

Otázke celkom nerozumiem. Ak zamestnanec pracoval vo sviatok, za ten deň stravný lístok dostane, ak si ho vyberie, potom za ten deň, keď nepracoval lístok nedostane. :o
bui
10.09.07,12:16
myslela som tym den kedy dam zamestnancovi namiesto toho aby som mu preplatila priplatok za odpracovany sviatok nahradne volno...

Ved ak sa nemylim , ak zamestnanec pocas sviatku pracoval ma narok na mzdu plus mzdovy priplatok za pracu vo sviatok 50 perc., alebo ak dostane namiesto toho nahradne volno, tak narok na priplatok nema...

a teraz je otazka, za ten den prace vo sviatok asi narok na stravny listok ma, no za ten den nahradneho volna by nemal mat, kedze neodpracoval viac ako 4 hodiny...
JAJA11
10.09.07,12:30
myslela som tym den kedy dam zamestnancovi namiesto toho aby som mu preplatila priplatok za odpracovany sviatok nahradne volno...

Ved ak sa nemylim , ak zamestnanec pocas sviatku pracoval ma narok na mzdu plus mzdovy priplatok za pracu vo sviatok 50 perc., alebo ak dostane namiesto toho nahradne volno, tak narok na priplatok nema...

a teraz je otazka, za ten den prace vo sviatok asi narok na stravny listok ma, no za ten den nahradneho volna by nemal mat, kedze neodpracoval viac ako 5 hodin...

Podľa môjho názoru nie, tento deň neodpracoval 5 hodín, tak ako píšeš. Ale ako ju uvedené vyššie, sú aj iné názory.
Tweety
10.09.07,12:34
viac ako 5 hodin...
Toto je nesprávne tvrdenie, podľa § 152 ZP pri nároku na stravenku musí mať odpracovaných za smenu viac ako 4 hodiny.
bui
10.09.07,13:00
ano prepacte pomylila som sa skor ako som to chcela opravit ste zareagovali...mozem to v mojom prispevku opravit?
luigi72
10.09.07,13:22
ano prepacte pomylila som sa skor ako som to chcela opravit ste zareagovali...mozem to v mojom prispevku opravit?

mozes, len tam napis, co si zmenila. musis byt samozrejme prihlasena :)
editovat vies kazdy svoj prispevok...
bui
10.09.07,13:44
hej len potom musia vymazat aj to kde ma upozornili na omyl....idem to opravit nech nikoho nepomylim...

poprosila by som vas keby ste ti co ste mi odpovedali tiez opravili v citacii tu hlupu chybu...dakujem moc..
bui
10.09.07,18:23
Na porade odzneli názory aj že áno aj že nie. Ja som však za to, že nie.

Pozri aj tieto témy:

http://www.porada.sk/t37288-praca-nadcas-a-stravne.html

http://www.porada.sk/t55839-nahradne-volno-narok-na-stravenky.html

z toho co som sa docitala je takmer jasne ze nie je narok na stravny listok...
takze budem musiet preuctovat 527 z poskytnutych str. listkov za nahradne volno do nedanovych nakladov...
pytat spat stravne listky by asi nebolo dobre...
bui
17.09.07,21:54
mam to preuctovat? kedze som uz stravne listky za nahradne volno poskytla?
bui
19.09.07,12:27
skusim sa to teda spytat este ku koncu roka, dovtedy mam cas..mozno pribudme nejaky novy clen porady, ktory sa s takym pripadom stretol:)
Chobot
19.09.07,12:32
z toho co som sa docitala je takmer jasne ze nie je narok na stravny listok...
takze budem musiet preuctovat 527 z poskytnutych str. listkov za nahradne volno do nedanovych nakladov...
pytat spat stravne listky by asi nebolo dobre...

Neviem, koľko tých lístkov si poskytla, ale čo keby si v nasledujúcich mesiacoch dala o toľko lístkov menej s vysvetlením, že na tie predtým dané nemali nárok. Veď do konca roka je ešte dosť času.
Melnick
19.09.07,12:39
Neviem, koľko tých lístkov si poskytla, ale čo keby si v nasledujúcich mesiacoch dala o toľko lístkov menej s vysvetlením, že na tie predtým dané nemali nárok. Veď do konca roka je ešte dosť času.
Presne tak by som to riešila aj ja.:)
bui
19.09.07,12:40
Lenze my mame takych zamestnancov, ktory chodia na sluzobne cesty robit na projektoch...inzinierske prace..takmer vzdy robia nadcasy..a za to ked pridu maju nahradne volno, takze mi to doteraz vychadza ze na stravne listky nemaju narok nikdy...lebo bud su na sluzobke alebo maju nahradne volno, popripade budu mat dovolenku.a vtedy tiez nebude narok:(
ja ani neviem ci mam dalej kupovat stravne listky, ...ako z toho von...

a to este dvaja zamestnanci odchadzaju....
Chobot
19.09.07,13:00
Lenze my mame takych zamestnancov, ktory chodia na sluzobne cesty robit na projektoch...inzinierske prace..takmer vzdy robia nadcasy..a za to ked pridu maju nahradne volno, takze mi to doteraz vychadza ze na stravne listky nemaju narok nikdy...lebo bud su na sluzobke alebo maju nahradne volno, popripade budu mat dovolenku.a vtedy tiez nebude narok:(
ja ani neviem ci mam dalej kupovat stravne listky, ...ako z toho von...

a to este dvaja zamestnanci odchadzaju....

Tak máš len 2 možnosti: buď budete na zamestnancov dobrí a dáte to do nedaňových nákladov, alebo budete na nich zlí a vypýtate od nich peniaze za lístky.

Povedz to šéfovi a on nech rozhodne.
bui
19.09.07,13:21
a ak budem dobri, tak budem musiet aj dph zauctovat nejako inak...narok na odpocet asi nebude..
Sme stvrrocni platcovia DPH listky som kupoval v juli, takze by som to na fakture este mohla opravit...len neviem ako..mam to preuctovat z 343 na 528???
Chobot
19.09.07,13:30
a ak budem dobri, tak budem musiet aj dph zauctovat nejako inak...narok na odpocet asi nebude..
Sme stvrrocni platcovia DPH listky som kupoval v juli, takze by som to na fakture este mohla opravit...len neviem ako..mam to preuctovat z 343 na 528???

bui, nič v zlom, ale tebe keď človek poradí, ty si na oplátku vymyslíš ďalší problém, či otázku. Asi ti zmením meno na inšpektor Colombo, ten tiež vždy mal ešte dodatočnú otázku.:D :D
bui
19.09.07,13:44
ospravedlnujem sa, no suvisi to s tym...
urobila som chybu? mala som to dat do inej temy?:(

mimotemy To meno mi mozete zmenit, ale a nemusite..:) aj tak sa vsetci cuduju preco bui...
mna to napadlo ked som objavila poradu a este som netusila o co ide, tak som sa pri zaregistrovani napisala ako bui, lebo to bolo u nas v tom case najcastejsie pouzivane slovo...mali sme malu dcerku ,(a stale mame) ktora stale hovorila bui..a my sme ju podla toho aj volali..mimotemyMimochodom Chobot je tiez zaujimave meno:)
Chobot
19.09.07,13:57
ospravedlnujem sa, no suvisi to s tym...
urobila som chybu? mala som to dat do inej temy?:(

Nie, v pohode sa pýtaj. Myslel som to zo žartu (ale faktom je, že s každou odpoveďou nastolíš novú otázku).



mimotemy To meno mi mozete zmenit, ale a nemusite..:) aj tak sa vsetci cuduju preco bui...
mna to napadlo ked som objavila poradu a este som netusila o co ide, tak som sa pri zaregistrovani napisala ako bui, lebo to bolo u nas v tom case najcastejsie pouzivane slovo...mali sme malu dcerku ,(a stale mame) ktora stale hovorila bui..a my sme ju podla toho aj volali..mimotemyMimochodom Chobot je tiez zaujimave meno:)

Meno ti nebudeme meniť. Ani sa to nedá, dokáže to jedine Richard Všemohúci.

Meno Chobot mám už od strednej školy.
bui
19.09.07,14:16
len dufam ze ta to neodradi,ze mam stale nejake problemy...
lebo Tvoje rady sa mi vzdy pacia....
keby som este raz chodila do skoly, tak uz sa na prednaskach pytam uplne ine veci....k veci...lebo tam bolo vsetko vysvetlovane ako by vsetko bolo nalinkovane a ziadny iny problem sa nemohol vyskytnut...no prax je uuuuuplne ina...a myslim ze aj prednasajuci by mali velakrat problem odpovedat...

A ja som v podstate na rodicovskej dovolenke a nemam moc moznost chodit na skolenia, aj ked by som velmi rada...tak mi nezostava nic ine ako porada (MOJA SPASA) a uctovne a danove casopisy....a zakony