anuska
10.09.07,14:26
Prosím o radu: zamestnance dal výpoved k 15.10.2007 - 1. na koľko dní má ešte nárok na dovolenku resp. do 1.9.2007 vyčerpal už 15.dní,
/pracoval celý rok/
2. aké tlačivá mu musím vystaviť pri odchode zo zamestnania?

Ďakujem pekne za pomoc.
JulkaT
10.09.07,12:36
Zamestnanec má nárok na pomernú časť dovolenky za kalendárny rok - za každý celý kalendárny mesiac nepretržitého trvania toho istého pracovného pomeru jedna dvanástina dovolenky za kalendárny rok. T. j. ak mal nárok 4 týždne, potom je to 15 dní (tie si už vyčerpal všetky, takže mu už neostalo nič), ak mal nárok 5 týždňov, potom je to 19 dní (takže mu ešte zostávajú 4).
luigi72
10.09.07,12:37
za kazdy odpracovany kalendarny mesiac ma narok na 1/12 rocnej dovolenky.
pri vystupe potrebuje vystupny list, zapocet rokov a ak mal nahodou dajake zavazky, tak tiez uviest ich stav.
asi tolko.
anuska
11.09.07,06:52
Ďakujem ešte raz za pomoc.
bui
18.09.07,13:36
ak skonci prac. pomer so zamestnancom uplynutim doby urcitej 30.11., tak ma narok na doviolenku len na pomernu cast?teda ak ma narok na 20 dni za rok, tak si moze do doby vypovede vycerpat len pomernu cast?
Gido
18.09.07,14:08
Len krátka poznámka: nemôže dať výpoveď k 15.10. ale len návrh na skončenie dohodou k tomuto termínu. Inak môže dať výpoveď len k poslednému dňu v mesiaci, resp. výpovedná doba je stanovená v mesiacoch a začína plynúť prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede a skončí sa uplynutím posledného dňa príslušného kalendárneho mesiaca (citoval som z ods.2 § 62 ZP).
bui
18.09.07,21:52
ak skonci prac. pomer so zamestnancom uplynutim doby urcitej 30.11., tak ma narok na dovolenku len na pomernu cast?teda ak ma narok na 20 dni za rok, tak si moze do doby vypovede vycerpat len pomernu cast? Zamstnany bol od 1.10.2006...
liba2
19.09.07,00:54
ak skonci prac. pomer so zamestnancom uplynutim doby urcitej 30.11., tak ma narok na dovolenku len na pomernu cast?teda ak ma narok na 20 dni za rok, tak si moze do doby vypovede vycerpat len pomernu cast? Zamstnany bol od 1.10.2006...

"Dovolenka za kalendárny rok - § 101 Zákonníka práce:
Zamestnanec, ktorý počas nepretržitého trvania pracovného pomeru k tomu istému zamestnávateľovi vykonával u neho prácu aspoň 60 dní v kalendárnom roku, má nárok na dovolenku za kalendárny rok, prípadne na jej pomernú časť, ak pracovný pomer netrval nepretržite počas celého kalendárneho roka. Za odpracovaný deň sa považuje deň, v ktorom zamestnanec odpracoval prevažnú časť svojej zmeny. Časti zmien odpracované v rôznych dňoch sa nesčítajú."

Takže, zamestnávateľ mu povolí čerpať len alikvotnú časť z celkového ročného nároku.
bui
19.09.07,12:22
dakujem za odpoved. ja som si to uplne zle vysvetlila, ja som myslela, ze to plati len ak zamestnanec nepracuje od januara ale nastupi napr. v marci..tak ma do konca roka narok len na pomernu cast....
Takze to plati aj pripade, ze mu skonci prac. zmluva na konci novembra..