Michalikova Zuzana
20.02.05,13:58
Chcem si otvoriť menšie kvetinárstvo. Nemám však oficiálnu prax v tejto oblasti.
Ak chcem živnosť na predaj kvetov potrebujem dvojročnú prax? Aké sú podmienky pre pôžičku pre rozvoj podnikania prostredníctvom úradu práce, aké-
koľvek info. Ďakujem Zuzana
Miro77
21.02.05,09:33
Na kvetinárstvo by mala stačiť OBCHODNÁ ČINNOSŤ bez praxe.

Ale odporúčal by som aj SPROSTREDKOVANIE a potom sú tam aj také zaujímave činnosti ako je "Výroba a predaj kytíc, vencov, košíkov a upomienkových predmetov", potom "Čistiace a výsadbové práce", alebo "Služby súvisiace s rastlinnou výrovou, záhradnícka architektúra a jej realizácia v rozsahu voľnej živnosti".

Všetko bez dokladovania praxe.

Prax by som ale odporúčal vo vlastnom záujme ak sa jedná o živé kvety. Ľahko sa môže stať, že s tovaru za 50-tis do mesiaca zostane 20-tis schopného na predaj (kto si kúpi niečo polomŕtve:D ).
martinah
23.02.05,08:04
Zacinam podnikat a chcela by som absolvovat nejaky kurz pre zaciatocnikov zivnostnikov. Otazka znie kde su taketo kurzy? Dakujem
Miro77
04.03.05,09:40
www.jandt.sk (http://www.jandt.sk/)Intenzívne produkuje letáky zo všeliakými školeniami. Také užitočnejšie tam stojí od 8-tis. viac. Možno aj takéto školenie robia.
DODATOK:
Len som si uvedomil, že ak by človek takú čiastku zaplatil neakému individuálnemu poradcovi, tak ho môže "otravovať" aj 2 mesiace a dostane konkrétne odpovede. A nie všeobecný kurz o všetkom a vlastne o ničom.:)
Vlado_M
28.03.05,16:42
Dobry den

Chcel by som si otvorit obchod s plavajucimi podlahmi. Ako na to? Kde si vybavim v Kosiciach živnost? Potrebujem mat nejaku prax?
Za odpoved vam velmi pekne dakujem.
Monica
28.03.05,17:37
Dobry den

Chcel by som si otvorit obchod s plavajucimi podlahmi. Ako na to? Kde si vybavim v Kosiciach živnost? Potrebujem mat nejaku prax?
Za odpoved vam velmi pekne dakujem.Živnostenský úrad sídli v KE na Hroncovej ulici.Tu si treba vyzdvihnúť žiadosť. Predtým treba požiadať o výpis z registra trestov(na Prokuratúre pri OD Dargov,priložiť myslím 100 korunový kolok). Žiadosť, výpis z reg.trestov + 1000 korunový kolok podať na Živnostenský úrad. Predpokladám,že prax nie je nutná.
Monica
28.03.05,17:57
Chcem si otvoriť menšie kvetinárstvo. Nemám však oficiálnu prax v tejto oblasti.
Ak chcem živnosť na predaj kvetov potrebujem dvojročnú prax? Aké sú podmienky pre pôžičku pre rozvoj podnikania prostredníctvom úradu práce, aké-
koľvek info. Ďakujem ZuzanaPredpokladám, že prax potrebuješ len vo vlastnom záujme. O dotáciu z Európskeho soc.fondu môžeš požiadať v prípade, ak si evidovaná na Úrade práce minimálne 4 mesiace. Výška dotácie závisí od kraja, kde budeš mať miesto podnikania. Podrobné info si žiadaj na ÚP, lebo na získanie tejto dotácie je potrebné podať u nich žiadosť, potom podstúpiť internú prípravu a tiež priložiť určité doklady. Veľa šťastia.
Sirka
31.03.05,07:21
Krásny deň všetkým zúčastneným. CHcela by som sa informovať, či stačí na založenie živnosti prechodný pobyt, kt. by bol vedený ako sídlo a tiež prevádzka. Ďakujem.
nadej1
28.04.05,06:36
Dobrý deň, chceli by sme s kamarátkou otvoriť relaxačné štúdio (stoly slender life a pod.) Neviem, či na to potrebujeme prax (máme ukončené VŠ vzdelanie - EÚ) a prax v administratíve finanč.inštitúcie. Nemáme ani skúsenosti, ani financie. Viete poradiť niekoho, kto by poradil v začiatkoch, prípadne aj vo financiách?
Ďakujem.
pyton
28.04.05,07:28
Zacinam podnikat a chcela by som absolvovat nejaky kurz pre zaciatocnikov zivnostnikov. Otazka znie kde su taketo kurzy? DakujemTu je napr. tiež nejaká ponuka vzdelávacích kurzov:

http://www.etrend.sk/generate_page.php?page_id=286&education_etrend_url=http%3A%2F%2Fwww.education.sk %2Fonline%2Fetrend%2Foffers_etrend.php%3Ffrm_lc_id =3

alebo:


www.education.sk (http://www.education.sk)
ajula1
28.04.05,07:40
pre zuzanu!
ak myslíš na príspevok pre začínajúcich podnikateľov z úradu práce tak ten ti na kvety neposkytnú.nesmie to byť v oblasti kvetín a potravín...

a zároveň sa chcem spýtať či je tu niekto kto ten príspevok z úradu dostal a či nemá nejaký vzor podnikateľského plánu ...???
Heni
28.04.05,17:03
Krásny deň všetkým zúčastneným. CHcela by som sa informovať, či stačí na založenie živnosti prechodný pobyt, kt. by bol vedený ako sídlo a tiež prevádzka. Ďakujem.
ano, stačí
Eddie
02.05.05,12:18
Ja mam tak trocha zmatok z tych prispevkov od uradu prace, alebo dotacii od EU. Viem len, ze zacinajuci zivnostnici maju moznost cerpat iste financne prostriedky. Poprosil by som niekoho kto by mi to mohol vysvetlit ako to je vlastne. Od akej organizacie, max kolko, za akych predpokladov... atd. resp. staci aj nejaka adresa kde sa mam moznost opytat. Dakujem.
Monica
02.05.05,20:16
Požiadať o dotáciu z Európskeho soc.fondu môžeš, keď si evidovaný na Úrade práce minimálne 4 mesiace. Presné info si pýtaj na ÚP,kde si evidovaný.