Vlasta
10.09.07,15:09
Poradí mi niekto, ako postupovať ďalej keď som reklamovala telefón v Orange, tam sa ale vyjadrili, že bol poliaty tekutinou a zmenili mi status záručný na nezáručný. S tým som samozrejme nesúhlasila, pretože telefón nebol poliaty tekutinou, ťahá sa to celé už od mája 2007. Nakoniec pripustili, že nemusel byť poliaty vodou, ale mohol sa poškodiť aj používaním vo vlhkom prostredí, napriek tomu pokladajú moju reklamáciu za neopodstatnenú. Ja som sa však nikde v návode na používanie nestretla so zákazom používať telefón vo vlhkom prostredí ani s prípustnými hodnotami vlhkosti vzduchu. Keďže mi v novembri končí viazanosť, navrhli mi skrátenie a možnosť zobrať si nový telefón s viazanosťou. Celé mi to pripadá ako jednoduchý spôsob ako si zaviazať zákazníka na ďalšie 2 roky. Ja som si však nekupovala telefón na 2 roky. Už som si čo to našla na nete, SOI tieto prípady nerieši, treba sa obrátiť na súd. Avšak neviem, či mám nejakú šancu. Zdá sa mi, že veľké spoločnosti majú svoje vlastné pravidlá a zákony.
dana9
10.09.07,13:33
choď ho ešte raz reklamovať, a v prípade neuznania reklamácie sú povinní takéto stanovisko podložiť odborným vyjadrením znalca. Ak ho nebudú mať, môže ich soi pokutovať.

§ 18
(1) Predávajúci je povinný spotrebiteľa riadne informovať o podmienkach a spôsobe reklamácie vrátane údajov o tom, kde možno reklamáciu uplatniť, a o vykonávaní záručných opráv. Reklamačný poriadok musí byť na viditeľnom mieste dostupnom spotrebiteľovi.
(2) Predávajúci je povinný prijať reklamáciu v ktorejkoľvek prevádzkarni, v ktorej je prijatie reklamácie možné s ohľadom na predávané výrobky alebo poskytované služby, alebo na určenom mieste; to neplatí, ak je na vykonanie opravy určená iná osoba.22)
(3) V prevádzkarni musí byť počas prevádzkovej doby prítomný zamestnanec poverený vybavovať reklamácie. Pri skupinových zájazdoch musí predávajúci zabezpečiť nepretržitú prítomnosť povereného pracovníka oprávneného vybavovať reklamácie po celý čas zájazdu.
(4) Predávajúci alebo ním poverený zamestnanec alebo iná povinná osoba určená na opravu je povinný vybaviť reklamáciu ihneď, v zložitých prípadoch do troch pracovných dní. Do tejto lehoty sa nezapočítava čas potrebný na odborné posúdenie vady. Vybavenie reklamácie však nesmie trvať dlhšie ako 30 dní. Po uplynutí tejto lehoty má spotrebiteľ rovnaké práva, akoby išlo o vadu, ktorú nemožno odstrániť. Predávajúci je povinný, ak reklamáciu neuzná do troch pracovných dní, výrobok zaslať na vlastné náklady na odborné posúdenie. Predávajúci je povinný na požiadanie orgánu dozoru zaslanie alebo výsledky odborného posúdenia preukázať.
(5) Predávajúci je povinný pri uplatnení reklamácie vydať spotrebiteľovi potvrdenie.
(6) Predávajúci je povinný o vybavení reklamácie vydať písomný doklad najneskôr do 30 dní od dátumu uplatnenia reklamácie.
(7) Predávajúci je povinný viesť evidenciu o reklamáciách a predložiť ju na požiadanie orgánu dozoru na nazretie. Evidencia o reklamácii musí obsahovať údaje o dátume uplatnenia reklamácie, dátume a spôsobe vybavenia reklamácie.
(8) Povinnosti uvedené v odseku 4 sa vzťahujú aj na osobu, ktorá je určená na vykonávanie opravy.
duves
10.09.07,17:06
Z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze zivotnost beznych MT je cca 24 mesiacov, plus minus kosinus. Netrap sa a ber novy.
Vlasta
11.09.07,05:05
Zatiaľ som ten telefón od nich neprevzala. Ich serviné stredisko zdokumentovalo stav fotodokumentáciou, s tým že došlo k oxidácii. Podľa pracovníčky Orange si môžem dať urobiť znalecký posudok, keď nie som spokojná s vyjadrením ich servisného strediska. Avšak ja som sa už bola informovať v inom servise a tam mi povedali, že žiadny servis mi nedá vyjadrenie, čo sa stalo s telefónom, pretože oxidácia je len následok - buď poliatia tekutinou alebo aj vlhkosťou vzduchu, ale čoho konkrétne to sa už zistiť nedá. Nie je bremeno dokazovania v tomto prípade na predávajúcom?
dana9
11.09.07,06:29
Zatiaľ som ten telefón od nich neprevzala. Ich serviné stredisko zdokumentovalo stav fotodokumentáciou, s tým že došlo k oxidácii. Podľa pracovníčky Orange si môžem dať urobiť znalecký posudok, keď nie som spokojná s vyjadrením ich servisného strediska. Avšak ja som sa už bola informovať v inom servise a tam mi povedali, že žiadny servis mi nedá vyjadrenie, čo sa stalo s telefónom, pretože oxidácia je len následok - buď poliatia tekutinou alebo aj vlhkosťou vzduchu, ale čoho konkrétne to sa už zistiť nedá. Nie je bremeno dokazovania v tomto prípade na predávajúcom?

už som ti na to odpovedala, ak odmietnu reklamáciu, sú povinný mať k tomu stanovisko znalca, pozri si § 18 zákona o ochrane spotrebiteľa.
Vlasta
11.09.07,06:49
V poriadku, ale môže byť stanoviskom znalca aj vyjadrenie servisného strediska? Veď to je ich zmuvný partner, ktorý určite nepôjde proti nim. A za ďalšie, keď je porucha, ktorej príčina nie je dokázateľná, dá sa zdokumentovať len následný stav, čo v takom prípade? Ináč sa s Orangom veľmi ťažko komunikuje, možno sa nájde niekto, kto mi to potvrdí, pretože tel. číslo, ktoré uvádzajú na korešpondencii nikto neberie, a dokonca ani po zanechaní odkazu sa mi nikto neozval. Využívajú zakaždým 30 dní na odpoveď, takže ja mám už 5. mesiac požičaný telefón.
dana9
11.09.07,06:57
[quote=Vlasta;527394]V poriadku, ale môže byť stanoviskom znalca aj vyjadrenie servisného strediska? quote]
Nie, zakon o ochrane psotrebitela, resp. jeho novela od 1.7.2007 hovori o tom, ze takymto vyjdernim - tzv odbornym posudenim moze byt len vyjadrenie sudneho znalca, resp. niekoho opravnenho posudzovat zhodu je to zadefinovane v začiatočnych ustanoveniach, nemam ho teraz por uke, poobede, ti to pozriem, dobre? ak sa medzicasom nevyjadru niekto iny.
Vlasta
11.09.07,07:04
Z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze zivotnost beznych MT je cca 24 mesiacov, plus minus kosinus. Netrap sa a ber novy.
Prečo by som sa mala k tomu tak postaviť? Veď ten telefón ani na akciu nestál 1,- Sk, ale aj keby to stále nie je dôvod, aby som ho používala len 2 roky. Nakoniec, keby sa všetci výrobcovia (a predajcovia) začali chovať tak isto, potom každé 2 roky musíme vymeniť všetko, čo si kúpime.
kaja29
11.09.07,07:31
V poriadku, ale môže byť stanoviskom znalca aj vyjadrenie servisného strediska? Veď to je ich zmuvný partner, ktorý určite nepôjde proti nim. A za ďalšie, keď je porucha, ktorej príčina nie je dokázateľná, dá sa zdokumentovať len následný stav, čo v takom prípade? Ináč sa s Orangom veľmi ťažko komunikuje, možno sa nájde niekto, kto mi to potvrdí, pretože tel. číslo, ktoré uvádzajú na korešpondencii nikto neberie, a dokonca ani po zanechaní odkazu sa mi nikto neozval. Využívajú zakaždým 30 dní na odpoveď, takže ja mám už 5. mesiac požičaný telefón.


Z vlastnej skúsenosti: minulý rok som reklamovala na pobočke Orangu mobilný telefón, nakoľko mal zlý signál a taktiež aj keď som ho mala fyzicky zapnutý volajúcemu sa zapol odkazovač, že momentálne nie som v dosahu a mne došla správa, že v čase mojej neprítomnosti sa mi pokúšal dovolať XY. Na pobočke moju reklamáciu vybavili tak, že žiadna chyba telefónu nie je, MT je v poriadku, bez opravy si ho mám prevziať. Prevzatie telefónu som odmietla s tým, že pracovník Orangu mi oznámil, že vec musia potom dať na vyjadrenie servisnému stredisku. Môj MT ostal na pobočke Orangu, a z Bratislavy mi došlo vyjadrenie, že ako servisné stredisko Orangu sa musia pridržiavať ich vyjadrenia a teda na MT /hoci ho nikdy nevideli/ nie sú vady...?
V prípade, ak sa opäť vyskytnú /aké, veď podľa nich nie sú/ môžem opäť MT reklamovať...
:confused:
Wapo
11.09.07,07:33
Možem Ti doporučiť, skráť si viazanosť a vezmi si nový telefón, kedže reklámacia bola vybyvovaná ešte v máji, platí pre ňu starý zákon, a tam si znalca musíš zháňať sama a v prípade neúspechu aj zaplatiť, neúspech je istý lebo oxidácia nespadá pod záručné podmienky. V každom návode je napísané o vlhkom prostredí resp je tam ikonka dažďa.
Vlasta
11.09.07,08:18
Možem Ti doporučiť, skráť si viazanosť a vezmi si nový telefón, kedže reklámacia bola vybyvovaná ešte v máji, platí pre ňu starý zákon, a tam si znalca musíš zháňať sama a v prípade neúspechu aj zaplatiť, neúspech je istý lebo oxidácia nespadá pod záručné podmienky. V každom návode je napísané o vlhkom prostredí resp je tam ikonka dažďa.
Moment, nikde v návode som nenašla zmienku o používaní telefónu vo vlhkom prostredí. Dokonca na moju výzvu, aby mi zaslali niečo o zákaze používať telefón vo vlhkom prostedí, som dostala toto:" ... záruka sa okrem iného nevzťahuje na akékoľvek poruchy spôsobené: nehodami, úpravami alebo zmenami, živelnými pohromami, nedostatočným vetraním a na škody spôsobené tekutinami." Ak je vlhkosť chápaná ako tekutina, potom telefón nemožno používať vôbec, pretože vždy je určitá hodnota vlhkosti vzduchu.
Wapo
11.09.07,08:39
Vlhkosť sa do MT dostane rôznými spôsobmi, napr: ak telefonuješ v mínusových teplotách v exterieri a vojdeš potom do interieru atmosferická vlhkosť sa vyzráža na zákl.doske, može sa to prejaviť až po 2 resp.3 mesiacoch, telefonovanie v daždi, telefonovanie mokrými rukami, telefon odložený v kupelni pri sprchovaní atď.
janka.janka
11.09.07,08:46
mila vlasta, s domahanim sa spotrebitelskych prav co sa MT tyka je to velmi narocne.. ja som mala problem s tym, ze som sa "upisala" pouzivat nekvalitny telefon, takze doteraz pouzivam svoj.. konzultovala som obchodnu inspekciu.. ta zas az take pravomoci napokon nema aby realne vedela pomoct.. Tvoja moznost je obratit sa na znalca a potom na sud.. kym sa rozhodne, tak aj tie 2 roky viazania vyprsia...
toto je bohuzial prakticke hladisko problemu.. hoci teoreticky ako spotrebitel si v prave.. chcelo by to dat viac nespokojnych ludi dokopy a podat spolocnu zalobu, prip. dat to do novin a podobne.. otazka je, ci ta energia stoji za to.. a presne s tym kalkuluje v tomto pripade orange, ale v podstate takto to funguje aj u inych spolocnosti..
ale poucila som sa: existuje mnozstvo web stranok kde ludia uvadzaju svoje nazory na dany typ telefonu.. to moze pomoct.. ja sa do buducna poistim a prejdem si taketo stranky pripadne sa poradim s niekym, kto sa v MT vyzna, a nebudem sa spoliehat na letaky...
Vlasta
11.09.07,08:55
Vlhkosť sa do MT dostane rôznými spôsobmi, napr: ak telefonuješ v mínusových teplotách v exterieri a vojdeš potom do interieru atmosferická vlhkosť sa vyzráža na zákl.doske, može sa to prejaviť až po 2 resp.3 mesiacoch, telefonovanie v daždi, telefonovanie mokrými rukami, telefon odložený v kupelni pri sprchovaní atď.
Súhlasím a práve z dôvodu, že som telefón používala v súlade s návodom na používanie, nemienim to nechať len tak.
Vlasta
11.09.07,09:13
mila vlasta, s domahanim sa spotrebitelskych prav co sa MT tyka je to velmi narocne.. ja som mala problem s tym, ze som sa "upisala" pouzivat nekvalitny telefon, takze doteraz pouzivam svoj.. konzultovala som obchodnu inspekciu.. ta zas az take pravomoci napokon nema aby realne vedela pomoct.. Tvoja moznost je obratit sa na znalca a potom na sud.. kym sa rozhodne, tak aj tie 2 roky viazania vyprsia...
toto je bohuzial prakticke hladisko problemu.. hoci teoreticky ako spotrebitel si v prave.. chcelo by to dat viac nespokojnych ludi dokopy a podat spolocnu zalobu, prip. dat to do novin a podobne.. otazka je, ci ta energia stoji za to.. a presne s tym kalkuluje v tomto pripade orange, ale v podstate takto to funguje aj u inych spolocnosti..
ale poucila som sa: existuje mnozstvo web stranok kde ludia uvadzaju svoje nazory na dany typ telefonu.. to moze pomoct.. ja sa do buducna poistim a prejdem si taketo stranky pripadne sa poradim s niekym, kto sa v MT vyzna, a nebudem sa spoliehat na letaky...
Podľa mňa je chybou spotrebiteľa, keď to vzdá kvôli faktu, že nejde až o takú finančnú ujmu, napriek tomu, že si je vedomý, že je v práve. Možno to chce nejakého priekopníka v tomto smere, ktorý by ukázal veľkým firmám (ktoré sa priživujú práve na tom, že zákazník sa pre 2-3 tis. nebude s nimi ťahať po súdoch) a dať si v súdnom spore preplatiť aj psych. ujmu, čas venovaný všetkému tomu.
Wapo
11.09.07,09:19
Škoda vynaloženej energie, akýkoľvek znalec ak uvidí zaoxidovaný MT uzná ho za nezaruku, doporučím Ti telefon dať opraviť nezaručnému servisu, ktorý Ti ho vyčistí takým špeciálným "sajrajtom" a MT ti bude na 95 % fungovať, otazka do kedy, možno rok aj dva.
janka.janka
11.09.07,10:02
Podľa mňa je chybou spotrebiteľa, keď to vzdá kvôli faktu, že nejde až o takú finančnú ujmu, napriek tomu, že si je vedomý, že je v práve. Možno to chce nejakého priekopníka v tomto smere, ktorý by ukázal veľkým firmám (ktoré sa priživujú práve na tom, že zákazník sa pre 2-3 tis. nebude s nimi ťahať po súdoch) a dať si v súdnom spore preplatiť aj psych. ujmu, čas venovaný všetkému tomu.

Mas pravdu, drzim Ti palce, ja som tiez spociatku takto zmyslala.
LATRYNA
11.09.07,10:13
Tiež som mala podobný problém, môj "špičkový" mobil brčal neustále, aj počas nabíjania - počula som ho brčať na dva metre! Samozrejme že som ho reklamovala, bol týždeň v servise, kde ho otestovali a výsledok bol ten, že je to vraj novou technológiou! Tenký ako žiletka... rezal mi ale nervy. Naviac, namiesto jednej sms odosielal dve! Zvlášť text a zvlášť diakritiku, napriek tomu, že odoslaných bolo iba pár znakov. Nikde v manuáli som sa nedočítala, že má vďaka technológii brčať (a cucať tým baterku) a že diakritiku má považovať za ďalšiu sms. Podľa servisu to bolo o.k. Takže som sa ho zbavila, s orange na paušál som skončila a prešla aj na iný mobil.
Vlasta
12.09.07,06:03
Zaujímalo by ma, či si mám prevziať ten telefón alebo ho tam nechať aj naďalej. Či prevzatie nebudú pokladať za vybavenú reklamáciu.
duves
12.09.07,06:23
Zaujímalo by ma, či si mám prevziať ten telefón alebo ho tam nechať aj naďalej. Či prevzatie nebudú pokladať za vybavenú reklamáciu.
Nevybavia ti ju. Vravim, vezmi novy MT. Sud by si nevyhrala, lebo sudnoznalecky posudok bude asi v takom zneni, ze MT je znacne pouzivany.
Vlasta
12.09.07,08:39
Poradí nejaký právnik?
charonme
14.09.07,05:55
Prepac, neporadim, len chcem povzbudit aby ste to nevzdavali. Oxidacia zakladnej dosky alebo niektorych komponentov je pri MT casty problem, ale je to vinou dizajnu/konstrukcie. Preto aby servisy setrili na zarucnych opravach, tvrdia, ze poskodenie je sposobene vlhkym prostredim alebo poliatim. Maju sice pravdu, ale telefony nemaju byt dizajnovane na pouzivanie v strerilnom suchom prostredi, ale v atmosfere nasej zemegule, kde ako ste spravne podotkli, vzdy nejaka vlhkost je. Toto sa deje stale, oni o tom vedia a kym sa dostatocne vela ludi nezacne domahat svojich prav, budu to robit aj nadalej.
Vlasta
17.09.07,07:37
Môžem v tomto prípade zaslať Orangu list - posledný pokus o zmier, s tým, že pokiaľ budú trvať na tom, že moja reklamácia je neopodstatnená, tak to dám na súd? Ak áno, môžem im tam rozpísať, že v prípade podania na súd si už budem žiadať nielen náhradu za telefón.
Vlasta
21.09.07,06:21
Nikto neporadi?
duves
21.09.07,11:24
Oxidacia zakladnej dosky alebo niektorych komponentov je pri MT casty problem,
+

Nikto neporadi?
O.k. daj si Vlasti urobit znalecky posudok a firmu Orange zazaluj na sud. Predpokladam, ze to bude nieco ako obciansko pravne konanie.
Potom napis ako si dopadla.
wierdo
21.09.07,11:39
Prepac, neporadim, len chcem povzbudit aby ste to nevzdavali. Oxidacia zakladnej dosky alebo niektorych komponentov je pri MT casty problem, ale je to vinou dizajnu/konstrukcie. Preto aby servisy setrili na zarucnych opravach, tvrdia, ze poskodenie je sposobene vlhkym prostredim alebo poliatim. Maju sice pravdu, ale telefony nemaju byt dizajnovane na pouzivanie v strerilnom suchom prostredi, ale v atmosfere nasej zemegule, kde ako ste spravne podotkli, vzdy nejaka vlhkost je. Toto sa deje stale, oni o tom vedia a kym sa dostatocne vela ludi nezacne domahat svojich prav, budu to robit aj nadalej.

V podstate by stacilo od vyrobcu pozlatit kontakty a dosku zaliat lakom.
hanelie
21.09.07,11:44
Keďže mi v novembri končí viazanosť, navrhli mi skrátenie a možnosť zobrať si nový telefón s viazanosťou
ja by som brala túto možnosť,
inak hrozí boj s veternými mlymni ;)
Xaveq
21.09.07,11:45
Vlasti neporadím ti , ale rozhodne držím palce... mne sa to isté stalo po troch mesiacoch užívania mobilu na ktorý som sa upísala v T-mobil s rovnakým záverom, že ho vo voľnom čase určite polievam neznámou tekutinou :) napriek tomu že som to reklamovala a zašla som si aj priamo do Nokie záver bol taký že zrejme som telefonovala v daždi alebo bol vo vlhkom prostredí.. za opravu si vypýtali okolo 7500 Sk (v mimozáručnom režime) ani so sťažnosťou som neuspela.. a presne dva roky ušli skôr ako som niečoho docielila a celkovo som užívala telefon cca 5 mesiacov (on ešte na chvílu chytil druhý dych), takže ak sa chystáš ísť cestou žaloby na súd držím palce a daj rozhodne vedieť, ver že obdobných prípadov sa nájde spústa len to nechce iba pokrčiť plecami a vziať si nový mobil s novými záväzkami..
Vlasta
21.09.07,12:00
Takže dnes som im faxovala posledny pokus o zmier, pošlem ho ešte aj poštou a som zvedavá, čo sa bude diať ďalej. Ide o princíp, ak som uživala telefón v súlade s návodom na používanie, tak sa budem za svoje práva biť.
lelas
22.04.12,12:46
Dobry den, Vlasta,
zaujima ma, ako ste dopadli s reklamaciou Vasho mobilneho telefonu v Oragne? Je to uz sice davno, no rovnake praktiky vyuzivaju stale. Ja som reklamovala telefon 7. den po jeho prevzati - kupe, preinstalovali ho, no po par tyzdnoch som ho reklamovala opat. Cca pol roka som ho pouzivala a chyba sa objavila znovu, s tym, ze sa k nej pridruzili aj ine. Stanovisko Orengu bolo rovnake ako vo Vasom pripade - oxidacia. Kedze som ho odmietla prevziat, dohodli sme sa, ze poslu dotaz na ich ustredie a to sa mi pisomne vyjadri. Zaujali rovnaky postoj, oxidacia vlastnym zavinenim.
Telefon som nicim nezaliala, stale bol v puzdre a v tom case som vyse tyzdna lezala v nemocnici, takze teplotu mal ustalenu, takze prechody z vlhka do sucha nepripadali do uvahy.
Urcite to idem riesit cestou znaleckeho posudku, nakolko som sa dopocula, ze 3.reklamacia Orangu je vzdy uzavreta ako "oxidacia".
Prosim Vas, dajte mi vediet, co ste vtedy este podnikli a ako ste dopadli. Poslednu Vasu spravu com citala, ze ste poslali posledny pokus o zmier.
Vopred Vam velmi pekne dakujem.
L
Darica
18.05.12,06:38
Prosím vas o radu. Pri kupe nového mobilu s paušalom nam bola ponuknutá sluzba internet v mobile, na 3 telefony. My s manzelom sme ju nevyužívali , iba nas syn Po urcenej dobe, som bola internet v mobloch zrušiť, (asi po 3 mesiacoch), lebo oni to sami neurobia. Ale na fakture nam dosla zase suma za dáta GPRS. A dost vysoka suma. Je mozne, že si učtuje orange nás internet? Syn sa totižto pripája na naše vifi. Ako je to prosim vas s prenosmi, dá sa to zistit, na čo sa moj syn pripája? Ved ked je odhlasený internet v mobile, tak sa automaticky nedá pripojit, nie? Dakujem za kazdú radu.
arizona
18.05.12,07:13
Tazko presnejsie odpovedat,nevieme blizsie informacie,ani nepises,akeho mas operatora.

-ked sa rusi nejaka sluzba, tak sa nezrusi hned,ale az od dalsieho zuct.obdobia. Ked si poziadala o zrusenie sluzby az po 3. mesiacoch, tak suma asi nabehla za ten 4.mesiac /3 mes. ste mali zdarma, 4. si uz uctovali

-je mozne, ze ste mali gratis urcity pocet dat,ale syn ho prekrocil-tie data navyse su uz drahsie

- pri pripajani cez wifi sa pripaja zdarma

- Orange-podrobny rozpis sa da pozriet aj cez web, v O2 chodi automaticky s FA aj podrobny vypis, takze si to mozes pozriet za co a kedy vam uctovali. Ak mas nejasnosti, tak zavolaj na zak. linku, oni ti to vysvetlia podrobnejsie

- mozno si dala zrusit iba akciu Internet zdarma,ale nie celkove pripojenie na internet- to je rozdiel! Takze sa syn moze aj nevedomky pripajat na net cez telefon a nie cez wifi, nevieme, nakolko je v tomto zdatny...

- Existuje aj moznost uplne dat zablokovat pristup na net a to bud stiahnutim nejakej aplikacie do MB,alebo poziadat priamo operatora.
atd.
Darica
18.05.12,07:32
Dakujem
Darica
18.05.12,10:30
Este vas poprosím, prezreli sme si výpis, syn tvrdí, že sa stale napaja len na vifi ma už 17 rokov. V rozspise ma napr. čas od 20.09do 20.09 hod. prenos dat 17873 v hodnote 20.54 eur bez DPH - je tam napisané ORANGEWap, potom hned za tým cas 20.09 Facebook 258 KB za 0,30 eur. Je to v poriadku?
Darica
18.05.12,19:31
Ospravedlňujem sa za zduplované komentáre, ale neskoro som si všimla tému datové prenosy cez GPRS. Prečo uzatvárate moju tému, odpovedali ste my len vy. Čo ak čakám na iné kompetentnejšie odpovede? V téme sa mi niekto ozval, že sa pozrie na výpis.
To ste mi naozaj ,,pomohli".
arizona
18.05.12,19:55
Ospravedlňujem sa za zduplované komentáre, ale neskoro som si všimla tému datové prenosy cez GPRS. Prečo uzatvárate moju tému, odpovedali ste my len vy. Čo ak čakám na iné kompetentnejšie odpovede? V téme sa mi niekto ozval, že sa pozrie na výpis.
To ste mi naozaj ,,pomohli".
Temu som uzatvorila preto,lebo sa zvrtla riadne mimotemy a zachadzala do hadok.
Inak,nebola to tvoja tema,ty si iba zadala duplicitne prispevky do temy z r. 2009. Nakolko duplicitne prispevky sa mazu,aby tu nebol chaos a porusuju pravidla Porady,tak aj tak ti moze byt jedno.../zvacsa sa ponechavaju prve prispevky,duplicitne sa mazu/
A snazila som sa ti pomoct aspon tym, ze som tie duplicity hned nevymazala a nechala ich kvoli tebe a pripadnemu zaujemcovi o odpoved/

A poradak, co sa ti ozval v tej teme je skuseny dlhorocny poradak, takze ak bude chciet odpovedat jednoducho klikne na LINK na tuto temu. ;)
mimotemy
alla66
20.05.12,15:09
Este vas poprosím, prezreli sme si výpis, syn tvrdí, že sa stale napaja len na vifi ma už 17 rokov. V rozspise ma napr. čas od 20.09do 20.09 hod. prenos dat 17873 v hodnote 20.54 eur bez DPH - je tam napisané ORANGEWap, potom hned za tým cas 20.09 Facebook 258 KB za 0,30 eur. Je to v poriadku?

Ahoj, syn nemal aktivované dátové služby a vtedy treba zaplatiť za 1 MB - 1,4118 €.(cenník pre paušál) Cena za dátové služby bola vyfakturovaná správne, nesedí mi čas spojenia. Skúste spísať reklamáciu, či nedošlo k chybe.

Ved ked je odhlasený internet v mobile, tak sa automaticky nedá pripojit, nie? - Vy ste zrušili balík, ale pripojenie na internet zostalo aktívne.... služba sa dá deaktivovať v zákazníckej zóne Môj Orange.
podhygmin:-)
21.05.12,04:40
Od orínžu ruky prec!
magda26
24.05.12,08:49
Tak s tymto sme mali aj mi problem.Manzel mal v mobile aktivovanu a zaplatenu sluzbu Internet v mobile. mesiac predtym mu prisla sms-ka že daný limit prešvihol. Tak nechodil. Další mesiac už mu neprišla, ale prišla fa o 120E vyššia. =služby GPRS.. tak sme patrali co je to. Z netu som si stiahla rozpis kedy bol.. kazdy den po polnoci a pod.. neskutocne, ked sme to reklamovali, ze ved to nie je mozne.. )Tak to neuznali, povedali ze mal zle vypaty internet(ale pouzival ho rok) odvtedy ten telefon nepouziva, dal si kartu prehodit do druheho. Bol riadne znechuteny. Tak som zvedava aka mu prijde teraz faktura.. Inak casy boli kazdy den o pol noci, kazda hodina, kazde rano.. rozum sa mi zastavovat..
Ja som z orange odisla, kvoli tomu ze mi neuznali rekl. telefonu, po 3 mesiacoch prestal ist( odpoved, ze so sa s nim musela kupat= zoxidoval, pritom nikdy nemam telefon v kupelke ani v dazdi a pod) a teraz toto sa stalo manzelovi. Este rok tam musi vydrzat a odchadza od nich.
Orange je neskutocny zrac penazi. Na tu upozordnujucu sms-ku mu povedali, ze oni nie su povinny ju posielat!!!!!!Internet mame doma, takze v case ked sa zdrziavala doma ho nevyzival, lebo bol za pc.. telefon bol cely vykend nedoknuty, ale zevraj podla rozpisu na nete bol....
V orange riadne zdvihli ceny.. uz sa to moc neoplati brat telefon, radsej si ho kupim v hotovosti, Takto som ho vzdy len preplatila...
Darica
24.05.12,09:10
Dakujem za napísanie skúsenosti. Bola som vcera, reklamovať faktúru. Tiež mi nevedeli vysvetliť, ako za 1 minútu navštíviť Orangewap, Fecebook, aj Pokec ( tam nebol s určitosťou min.2 roky) a pritom si stihlo stránke Orange wap cez 20 eur bez DPH. Syn mi prisahal ze nič nestahoval. V orange mi povedali, že to mohli byť aktualizácie, to veľa sťahuje. Že niečo stisol, a ono to aktualizovalo, ale za minútu 20 er, to čo sú za ceny? Tak, čakame za vyjedrením, aj keď neverím, že niečo dosiahneme, všetko , čo sme mali v spojitosti s orange internet sme deaktivovali, len škoda,že na také veci neupozornia skôr. Povedali, že ,,No viete, to sú už také telefóny, oni niečo robia aj za Vás" . Tak dakujem za taký telefón.
marko182
24.05.12,09:57
Povedali, že ,,No viete, to sú už také telefóny, oni niečo robia aj za Vás" . Tak dakujem za taký telefón.

Vacsina dnesnych telefonov (smartfonov) sa pripaja na internet aj bez vedomia uzivatela. S tym musi clovek pocitat, ked ho kupuje. Takze bud kupit nejaky obycajny telefon (cize nie smartfon) alebo si priplatit aspon nejaky zakladny datovy balicek alebo v telefone vypnut pripojenie na internet (napr. na kazdom androide to ide, predpokladam, ze aj na inych platformach).
magda26
25.05.12,06:21
MM prišla dalšia faktúra, ktorá už bola v normalnej výške. A to hlavne preto, lebo ten telefon už nepouživa(odo dńa neuznanej reklamacie). Pri najbližšej priležitosti od nich odíde aj on.
Orange mu reklamaciu neuznal... ze ho nevynal, hlavna vec, že dovtedy mu to fungovalo bezchybne.. Ale čo už. Faktura sa zaplatiť musela.
Orange za posledne 2 roky neuznáva ani reklamacie telefonom... Svokre takto kazdy mesiac učtuju televiziu v mobile, ktoru ani nevie spustit..
Veľa ludom sa toto stane, a este ked chcem tu fakturu, že aby mu ju dali na splatky tak povedali ze to sa neda. Hlavne ze v obchodnych podmienkach je uvedene, že faktúra v prípade vačšej sumy sa može platit v splatkach ak presiahne 3 nasobok priemernej faktury, co u nas bol.. Orange pekne zdiera ludi...
Už nikdy viac si nedam orange
podhygmin:-)
25.05.12,10:49
magda26

Tak,tak.Je to exkrement,ktory zobral na seba oranzovu podobu a velmi smrdi.
dalid
25.05.12,11:51
Asi ma tu ubijete, ale podla problemov to vyzera na 90% na chybu uzivatela... :(
Napr.:

... Svokre takto kazdy mesiac učtuju televiziu v mobile, ktoru ani nevie spustit..

OK, ked brala novy telefon, Pomaranc rad nuka kedajake sprostosti ako je aj TV v mobile. Ale jej zaroven na predajni aj povedali, ze je zadarmo iba PRVY mesiac, potom je sluzba spoplatnena! To ak pani svokra zabudla na zrusenie sluzby pred zacatim jej spoplatnenia - OK stava sa. Ale to, ze ju plati dodnes, uz hovori o niecom inom! Ked sa svokra nevyzna do faktury, za co vlastne plati, tak ma predsa deti, vnucence, proste niekoho kto je minimalne schopny sa na fakturu pozriet a povedat, ze toto a toto treba zrusit a zajde s nou na zakaznicke centrum Pomaranca a zrusi nechceny produkt.. A ked toto nie som schopny spravit, tak nebudem na Porade vyplakavat...

2 -Darica - ak si telefon vyberal 17 rocny syn, mal by byt uz dost rozumny a vediet, ze smartfon sa proste stale bude snazit pripajat na net a tahat nejake aktualizacie. Urcite ich ale netaha cez WAP profil, toto sa mi skor podoba, ze operator tam dal nejake svoje brandovane somariny, ktore tahaju data. Nepises aky operacny system ma jeho telefon (iOS, Android, BADA, Symbian) ale pri iOS a Androide sa daju v nastaveniach napevno zakazat vsetky datove prenosy. U ostatnych dvoch neviem povedat, lebo ich nepouzivam. Ak nema datovy pausal, tak Pomaranc ma 1MB spoplatneny sumou cca 1 Euro... Este bud rada, ze mu telefon stiahol iba tak "malo" dat (za vela panazi :( ). Verim, ze to cloveka nastve, ale uz viete ze treba tieto sluzby zablokovat aj v zariadani a ta suma nie je az taka velka.. Kludne sa to mohlo vysplhat na par 100 euro, co by bolo este horsie.

2 - magda26 - ...uz sa to moc neoplati brat telefon, radsej si ho kupim v hotovosti, Takto som ho vzdy len preplatila...

Nikdy sa to neoplatilo, ale ludom proste nevysvetlis, ze co je na slovensku zadarmo, je v skutocnosti poriadne drahe... (Pozor, toto ale neplati uz tak celkom na zapad od Ciech.) Od r 2007 si kupujem telefony iba cash. Najlacnejsi bol za 330 euro a doteraz ked si pravim po 1,5 roku prepocet tak mi aj s jehou kupou vyjdu platby vzdy lacnejsie ako ho zobrat kvazi zadarmo a potom platit predrazeny pausal, kde musim mat aj sluzby, ktore nepotrebujem.

;)
alla66
25.05.12,12:30
MM prišla dalšia faktúra, ktorá už bola v normalnej výške. A to hlavne preto, lebo ten telefon už nepouživa(odo dńa neuznanej reklamacie). Pri najbližšej priležitosti od nich odíde aj on.
Orange mu reklamaciu neuznal... ze ho nevynal, hlavna vec, že dovtedy mu to fungovalo bezchybne.. Ale čo už. Faktura sa zaplatiť musela.

Už nikdy viac si nedam orange

Magda, ak manžel zmení operátora, nič s tým nezíska. Aj Telekom, Telefónica, či FunFón si budú účtovať pripojenie na internet. Kúpili ste chytrý telefón, ktorý treba vedieť obsluhovať....to že platíte vysoké FA nezapríčinil operátor, ale vy sami. Nevedomosť neospravedlňuje a za chyby sa platí.
Valcake
25.05.12,13:27
V Orange sme celá rodina od ich vzniku. Ešte keď bol Globtel...nikdy sme nemali s nimi žiadne problémy, ale sa nedáme nalákať na žiadne novinky, ktoré nemáme preštudované.

alla66 napísala správne, že neznalosť neospravedlňuje. Za to nepatrí neužitočný bod, ale skôr informovať sa o všetkom a nečakať, že oni vás na niečo upozornia.
To aj mne dáš neužitočné... podhygmin:-) (http://www.porada.sk/member.php?u=193805)????
kubkokubko
22.09.12,19:42
Aj my sme cela rodina po skonceni viazanosti kvoli neopravnene neuznanej reklamacii vystupili z orange. Manzel 2x reklamoval MT do 6 mesiacov kvoli rovnakej zavade. Prvy raz opravili a druhy krat mu to neuznali z dovodu, ze do MT sam zasahoval. Co je podla mna chore doma si opravovat MT v zaruke, asi to nikto nerobi. Z toho dovodu mu reklamaciu neuznali, tak sa odvolal s tym ze tam nechal telefon a to si myslel, ze pojde MT znovu do servisu na nejake posudenie. Cele to trvalo 3mesiace co bol bez mobilu kym sa orange vyjadrilo, k reklamacii reklamacie, ze reklamacia bola zamietnuta z dovodu zasahu cudzej osoby. Co je velmi podstatne zistenie po 2 mesiacoch v servise. Po nasom nekonecnom otravovani, ze nie sme dementi a tuto odpoved sme pochopili uz pri prvom vyjadreni sa po dalsom mesiaci orange so servisom domailoval kvoli fotodokumentacii co sme pozadovali a s pocudovanim sme zistili, ze MT bol cely cas v predajni v sufliku. Aj tak reklamaciu reklamacie neuznali a manzel si to dal opravit za 5€ v servise. A takto sme dopadli obaja po 15 rokoch v orange. Pripadali sme si ako obycajni chudaci a nie niekto kto 15 rokov plati mesacne nemale prachy. WAU