prefekt
10.09.07,19:52
Zdravim, viem ,ze sa tu podobne temy uz vyskytli,ale chcel by som mat jasno. Idem kupovat pozemok v CHKO a rad by som tam mal ekosad a maringotku s včelstvom, je to možné aj bez akýchkolvek vybavovani a povoleni? A este by som to potreboval oplotit lesnickym pletivom proti ohryzu zverinou. Tot vsetko. Diky za radu, ked nejaka bude.
wagner
10.09.07,19:11
Maringotku s včelami ohlásiš na príslušnom obecnom úrade. S tým by nemal byť žiadny problém. Oplotenie je drobná stavba, súhlas s výstavbou si vybavíš na príslušnom obecnom úrade - pýtaj si tlačivo a doložíš potrebné doklady. Obec vydá súhlas a až potom môžeš robiť oplotenie.
prefekt
11.09.07,17:29
Dakujem za radu,pravdu povediac som dufal,ze sa ozvete prave Vy/Wagner/, kedze som prezeral predchadzajuce diskusie a viem,ze mate s touto temou znacne skusenosti.Cize ak som spravne pochopil tak tu maringotku len ohlasim, ale nikto mi nemoze povedat,ze s tym nesuhlasi,cize akoby to bola hotova vec,vsak?
To oplotenie mi,ale povolit nemusia, v tomto pripade je nejaka moznost/legalna "kľučka"/ako nejaky plot postavit i keby mal byt len pruteny,alebo akokolvek jednoduchy? Pozeral som aj Stavebny zakon,ale
rada od odbornika so skusenostami ta ma vacsiu cenu.
wagner
12.09.07,06:07
Včelstvá sa iba ohlasujú, s tým nie je problém. Čo sa týka oplotenia, neviem čo je uvedené v zákone čo sa týka konkrétneho chráneného územia. Ak pre túto oblasť nie sú konkrétne obmedzenia, tak by problém nemal byť. Ak by bol problém, tak oplotenie z drevených kolov a latiek, ktoré sa dajú kedykoľvek odstrániť, do zeme sú iba zatlčené, nie je stavba pevne spojená so zemou a potom na ňu nie je treba ani ohlásenie. Takto sa to robí iba v krajnom prípade, pokiaľ nie je iné riešenie. Ale treba požiadať oficiálne, keď dajú súhlas, tak tam určia čo je potrebné splniť. Určite nepovolia murované oplotenie, ale klasické pletivo by asi nemal byť problém.