sonička
11.09.07,06:02
Chcela by som sa spýtať máme človeka, kt. by chcel u nás pracovať na živnosť -vykonávať pomocné stavebné práce, môžme s ním uzatvoriť Zmluvu o dielo nemusíme Pracovnú zmluvu?
VERONIKA6
11.09.07,04:06
Môžeš s ním uzatvoriť "Zmluvu o dielo".
sonička
11.09.07,04:15
ďik, pekný deň:---
Peterka
11.09.07,04:37
Môžeš s ním uzatvoriť "Zmluvu o dielo".
Nie som 100% presvedčený,táto téma už na PORADE je niekoľkokrát riešená.
VERONIKA6
11.09.07,05:45
Nie som 100% presvedčený,táto téma už na PORADE je niekoľkokrát riešená.
Pozrela som si predchádzajúce príspevky. So živnostníkom sa môže uzatvoriť "Zmluva o dielo", ktorá sa doloží živnostenským listom, vyšpecifikuje sa v nej o aké práce sa jedná a všetky náležitosti ktoré má zmluva o dielo obsahovať. Treba si pozrieť § 1 odst.3 zákona, ako už upozornil v niektorom z príspevkov p. Mihál.
Peterka
11.09.07,06:03
Spojenie pomocné stavebné práce a Zmluva o dielo sa mi zdá predsa len pritiahnuté za vlasy a to v tom, že ťažko pred DÚ by som obhajoval neplatnosť:

§ 5

Príjmy zo závislej činnostihttp://www.porada.sk/ />


a) príjmy zo súčasného alebo z predchádzajúceho pracovnoprávneho vzťahu, služobného pomeru, štátnozamestnaneckého pomeru alebo členského pomeru, alebo z obdobného vzťahu, v ktorom je daňovník pri výkone práce pre platiteľa príjmu povinný dodržiavať pokyny alebo príkazy platiteľa príjmu, ako aj príjmy za prácu žiakov a študentov v rámci praktického vyučovania a príjmy plynúce doktorandom z doktorandského štúdia,

Jana3
19.09.07,08:40
Ahoj,
potrebujem poradiť. Jedna pani pre nás bude robiť priebeže výtvarné návrhy. Akou formou by sme jej mohli vyplácať odmenu, keď nemá živnosť - na základe zmluvy o dielo alebo môžeme na základe dohody o pracovnej činnosti.
Vopred ďakujem za odpovede.
Jana Motyčková
19.09.07,10:28
Ak jej práca bude vymedzená výsledkom, napr. vytovriť 1 (2,3,...) výtvarný návrh tak môže byť aj DoVP aj zmluva o dielo, ale aj zmluva podľa autorského zákona.
Ak by to malo byť formulované ako tvorba výtvarných návrhov (bez presnej špecifikácie), tak DoPČ, alebo autorská zmluva.