krikri40
20.02.05,19:25
Dobry den. potreboval bu som poradit vjednej otazke. Momentalne som zamestnany ako vodic v jednej pekarni. Od prveho juna by som chcel zacat podnikat-vybrat si zivnost ale chcel by som si nechat aj terajsie zamestnanie. Je to mozne? Ak je to mozne prosim poradte akym sposobom? DAKUJEM
Luckasari
20.02.05,18:41
samozrejme, že to je možné, normálne si otvoríte živnosť, a budete podnikať, s časom si to samozrejme musíte zariadiť už sám, a čo sa týka ešte činnosti, úplne správne, aby nebola porušená konkurencia, nemali by ste vykonávať živnosť na tú činnosť, ktorú vykonávate vo svojom zametnaní
Miro77
21.02.05,12:40
Podľa mňa:

Nemal by podnikať v tom obore, v ktorom podniká jeho zamestnávateľ. Píše že v pekárni je vodičom. Čiže by nemal podnikať ako pekár;) , ale dopravnú firmu by mohol mať :D.
Nie celkom presne sa o tom hovorí v zákonníku práce, ale neviem ktorý paragraf.
Na konci roka si musí sám urobiť daň.priznanie. K tomu si musí vyžiadať zo mzdovej učtárne potvrdenie o príjme a zrazených preddavkoch u súčasného zamestnávateľa.
Mňa osobne celkom zaujíma OBCHODNÁ ČINNOSŤ, lebo tú má každý zamestnávateľ. A podľa tohto paragrafu by nemohol popri zamestnaní podnikať NIKTO:(.
Aj keď váš zamestnávateľ predáva chleba a vy autá a keď vás chce diskriminovať tak môže:eek: . Lebo obaja máte obch.činnosť čo je alfa a omega súkromného podnikania.
Luba2
21.02.05,12:45
§ 83 Zákonníka práce - výkon inej zárobkovej činnosti.