02anjel
11.09.07,10:15
prepacte neviem ci som tu spravne ale mam jeden taky problem co sa tika exekucie .Doslo mi prikaz do banky aby mi strhly 9000sk dopravny podnik .Nechapem tomu preco mi dali hned stahnut takuto sumu s mojho osobne uctu a nedosla mi do prace ziadne exekucia ,Som rozvedena mam jedno dieta tym padom som zivitelka rodiny strhli mi celu vyplatu a nenechali mi ani zivotnme minimum mozte mi poradit ci mi mozu siahnut na celu moju vyplatu bez toho ze do prace mi neprislo nic .Podla mna maly mi to púoslat do prace a v praci by mi strhli jednu tretinu s platu a nie celu vyplatu ako mi urobil dopravny podnik dakujem za odpoved
veronix
11.09.07,08:23
Ja si myslim, ze by si im v robote mala napisat ziadost o ciastocne strhavanie z vyplaty. A do tej ziadosti by si mala napisat aj odôvodnenie. Alebo pripadne zavolaj tomu exekutorovi, co ta ma na starost, ci je to mozne. Urcite Ti prisiel domov aj exekucny prikaz.
Jana Motyčková
11.09.07,13:07
Myslím, že problém je v tom -02anjel uvádza, že sumu strhla banka - ešte som nepočula o niečom takom, že by nejaká firma (s výnimkou exekútora)mohla žiadať o zrazenie nejakej sumy z účtu cudzej osoby. Nejde o nedorozumenie?
Chobot
11.09.07,13:24
Myslím, že problém je v tom -02anjel uvádza, že sumu strhla banka - ešte som nepočula o niečom takom, že by nejaká firma (s výnimkou exekútora)mohla žiadať o zrazenie nejakej sumy z účtu cudzej osoby. Nejde o nedorozumenie?

Myslím, že k nedorozumeniu došlo práveže zo strany zadávateľa otázky. Už neraz sme tu riešili problém, kedy dopr. podnik vymáhal pokutu za čiernu jazdu po niekoľkých rokoch cez exekútora. Vtedy sa tá suma vyšplhá až na spomínaných 9000 SKK, ktoré jej exekútor stiahol z účtu exekučným príkazom, ktorý zaslal banke. Je len na exekútorovi, či zašle exekučný príkaz banke alebo zamestnávateľovi.

Je mi ľúto, že 02anjel je v takej situácii, ale pokuty treba platiť hneď a nespoliehať sa na to, že DP na pokutu zabudne a nebude ju vymáhať. Odložením, resp. neplatením sa vymáhaná suma len zvyšuje.
marek.perdik
12.09.07,13:14
Vazena pani, opravneny (v tomto pripade Dopravny podnik) nie je povinny Vam posielat predexekučnu vyzvu. Ak Ste v exekucnom konani, sudny exekutor Vam moze "zablokovat" ucty v bankach a inych penaznych ustavoch (s vynimkou sumy vo vyske 3.000,- Sk), rovnako poslat prikaz na zacatie exekucie zrazkami zo mzdy do zamestnania. Vyska zrazok zo mzdy zavisi od Vasej mzdy, ale aj tak Vam v zamestnani nemozu strhnut vsetko - musi Vam ostat 60% zivotneho minima (+ dalsich 25% na kazdu osobu, ktorej povinny poskutuje vyzivne - ak mate dieta).
marek.perdik
12.09.07,13:15
no exekutor si moze vybrat akym sposom vykona exekuciu
Kryska5
21.09.07,08:17
Vazena pani, opravneny (v tomto pripade Dopravny podnik) nie je povinny Vam posielat predexekučnu vyzvu. Ak Ste v exekucnom konani, sudny exekutor Vam moze "zablokovat" ucty v bankach a inych penaznych ustavoch (s vynimkou sumy vo vyske 3.000,- Sk), rovnako poslat prikaz na zacatie exekucie zrazkami zo mzdy do zamestnania. Vyska zrazok zo mzdy zavisi od Vasej mzdy, ale aj tak Vam v zamestnani nemozu strhnut vsetko - musi Vam ostat 60% zivotneho minima (+ dalsich 25% na kazdu osobu, ktorej povinny poskutuje vyzivne - ak mate dieta).

Dobrý deň, prosím Vás odkiaľ máte informáciu, že netreba posielať predexekúčnu výzvu? Dopravný podnik určite nič také nemusí, ale exekútor, ktorý vymáha exekúciu je povinný zaslať Upovedomenie o začatí exekúcie, kde je možnosť do 14 dní dlžobu splatiť, prípadne voči nej namietať, a až následne po zaslaní Príkazu na exekúciu, má exekútor právo na riešenie exekúcie, či už zaslaním príkazu zamestnávateľovi alebo do banky.