svajciarka
11.09.07,11:22
Chcela by som vás poprosiť o radu.Musím platiť poplatok za komunálny odpad keď som vlastníkom bytu fyzická osoba ale nemám tam nahlásený trvalý pobyt.Byt je prázdny a aj dlhšiu dobu zostane.ďakujem..
vieroslava
11.09.07,14:51
Tiež som bola v podobnej situacii a musela som platit. Správca to odôvodnil tak, že za byt, v ktorom nikto nebýva sa musí platiť ako keby tam bola 1 osoba. Aj zálohy na teplo a vodu musíš platiť. Rovnako tam, kde máme chatu, na ktorú skoro vôbec nechodíme a aj keď nevytvárame žiaden komunálny odpad, musíme platiť rovnako, ako ten, kto tam má skoro trvalý pobyt (je tam celý rok).
Besan
11.09.07,20:14
Citácia zákona 582/2004 Z.z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady § 77 ods.(2) Ak ďalej nie je ustanovené inak, poplatok platí poplatník, ktorým je
a) fyzická osoba, ktorá má v obci trvalý pobyt, alebo prechodný pobyt, alebo ktorá je na území obce oprávnená užívať alebo užíva byt, nebytový priestor, pozemnú stavbu, alebo jej časť, alebo objekt, ktorý nie je stavbou, alebo záhradu, vinicu, ovocný sad, trvalý trávny porast na iný účel ako na podnikanie, pozemok v zastavanom území obce okrem lesného pozemku a pozemku, ktorý je evidovaný v katastri nehnuteľností ako vodná plocha (ďalej len "nehnuteľnosť"),
Výšku poplatku stanovuje mesto všeobecne záväzným nariadením.
peton
12.09.07,08:47
Ja len doplnim, ze co uviedla Besan je citacia zakona. Presnejsiu informaciu sa dozvies zo vseobecneho zavazneho nariadenia obce (mesta), kde obec okrem vysky poplatku uvadza aj dalsie skutocnosti a podmienky suvisiace s poplatkom za komunalny a ostatny odpad - ulavy, moznosti splatok, splatnost poplatkov atd.
Odporucam vyhladat web stranku Tvojho mesta, kde vseobecne zavazne nariadenie (VZN) urcite bude zverejnene a dokladne sa s nim oboznam. A potom hor sa so ziadostou na urad. :-). Prajem vela zdaru.
peton
12.09.07,08:51
Tiež som bola v podobnej situacii a musela som platit. Správca to odôvodnil tak, že za byt, v ktorom nikto nebýva sa musí platiť ako keby tam bola 1 osoba. Aj zálohy na teplo a vodu musíš platiť. Rovnako tam, kde máme chatu, na ktorú skoro vôbec nechodíme a aj keď nevytvárame žiaden komunálny odpad, musíme platiť rovnako, ako ten, kto tam má skoro trvalý pobyt (je tam celý rok).

Vierka urcite platite rovnako ako ten, co tam ma trvaly pobyt? ;) Ak chces pomoct trosku svojej penazenke, odporucam prestudovat VZN obce, kde sa chata nachadza a dalej uz uvidis. Pekny dnicek. ;)
vieroslava
13.09.07,16:09
Vierka urcite platite rovnako ako ten, co tam ma trvaly pobyt? ;) Ak chces pomoct trosku svojej penazenke, odporucam prestudovat VZN obce, kde sa chata nachadza a dalej uz uvidis. Pekny dnicek. ;)

Ďakujem, ale asi ste si nevšimli, že som napísala "skoro" trvalo bývajú. Sú ľudia, čo na chatách trávia celý rok. Je to v takej lokalite, že je tam celoročný pobyt možný a keď je človek na dôchodku, má veľa času a asi je mu na horách príjemnejšie, ako v meste. A aby ste to nechápali zle, ja som sa nesťažovala, len som konštatovala. VZN obce som si prečítala, lebo platiť 800.-Sk za komunálny odpad na chate, kde sme vážne málo sa mi zdalo veľa, ale asi som nebola jediná a niekto sa asi aj ozval, lebo to potom zmenili na 400.- Sk.