euroguy
11.09.07,11:50
Zijem v UAE od roku 1997, kedze v UAE nie su dane z primu, dane neplatim. V UAE je moje centrum zivotnych zaujmov i ked mam byt iba prenajaty kedze si nemozem dovolit kupit byt a neviem ako dlho tam budem byvat.
Na SK mam trvaly pobyt u rodicov, ktory som si nezrusil kedze som Slovak so Slovenskym pasom ;)

Na SK cestujem tak raz za rok na mozno tyzden.

Precital som za posledne 2 tyzdne spustu info na nete a aj teraz som zavolal na DU ale stale nemam jasnu odpoved.

Na SK som pracoval od 1996 do 1997 kde platil za mna dane moj zamestnavatel.

Rad by som vedel ake mam povinnosti kedze som na SK nezil hlavne preto ze si chcem otvorit e-shop na SK a chcem vediet ake mam povinnosti kedze by som bol nerad keby mi naparili nejake pokuty.

Prosim o odpoved!

Vdaka
euroguy
17.09.07,15:55
Ahojte, vypada to na velmi zlozitu odpoved a aj to bola kedze sa mi nikto na viacerych forach vobec neozval.

Takze tym, ze moj zivotny zaujem je mimo SK a SK nema z krajinou kde zijem ziadne dohody defacto nemal som povinnost podavat danove podanie.
Johanka
17.09.07,16:03
V inej téme píšeš, že žiješ v UK, čo považujem za pomerne civilizovaný svet a Zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia s UK podpísanú máme.
To , že si de facto nemal povinnosť podávať DP je síce pekné, len aby to tak bolo aj de jure. V spomínanej téme si však napísal, že už máš vyriešené ....tak to nebudem ďalej rozvíjať ;) .
euroguy
18.09.07,17:41
Ak som niekde napisal UK, bolo to typo...

Mas viac informacii o mojej situacii, nik sa totiz doteraz neozval a poradkyna si tiez nie je na 100 % ista... zda sa ako nelahka otazka...