euroguy
11.09.07,10:54
Chcem si otvorit e-obchod s oblecenim na SK a rad by som vedel ci potrebujem zivnost alebo koncesiu. Sidlo by som chcel mat v rodinnom dome rodicov.
Rad by som vedel co vsetko potrebujem na zahajenie tejto cinnosti.

Vdaka za info
luigi72
11.09.07,09:14
Podla mna je to maloobchodny predaj konecnemu spotrebitelovi v rozsahu volnej zivnosti.
...alebo sa mylim?
hanelie
11.09.07,09:18
maloobchod = voľná živnosť / taký, čo nepotrebuje koncesiu - vymedzenie - živnostenský zákon /
hanka:)
euroguy
11.09.07,10:32
Vdaka, vedeli by ste mi povedat kolko to asi bude trvat? Byvam uz 10 rokov vonku kde dane neexistuju a tak sa mi tu kruti hlava z tolkych info.

Viem ze si musim vybavit vypis z registra trestov - ako dlho to trva? Da sa o to poziadat cez net?

Ake dalsie dokumenty budem potrebovat?

Vdaka za vasu odpoved.
luigi72
11.09.07,10:41
samotna registracia SZCO je cca.14 dni pridelia ti ICO, predtym potrebujes vypis z registra trestov, v BA a krajskych mestach vydaju na pockanie, potom registracia na danovom urade pre DIC, na ZP...
Ale vraj od 01.09.2007 sa ma vsetko dat vybavit na jednom mieste...
riuska
16.09.07,17:49
Od 1.10.2007 vsetko na jednom mieste.Zivnostensky urad urobi vsetko za Vas.Okrem soc.poistovne, ale ta Vas nemusi teraz zaujimat az po roku podnikania.
Zoltán Kovács
16.09.07,18:21
Byvam uz 10 rokov vonku kde dane neexistuju a tak sa mi tu kruti hlava z tolkych info.

mimotemy Kde je také miesto kde neexistujú dane.
euroguy
16.09.07,19:58
Vdaka, ak by ste vedeli o nejakom dobrom danovom poradcovi dajte vediet ;)

Vedeli by ste povedat ci OK shop je lepsi ako Oscommerce?

Kolko by ste zaplatili pravnikovi aby vybavil vsetky veci ohladom zalozenia sro?

Krajina bez priamych dani : Spojene Arabske Emiraty

Dik
Zoltán Kovács
16.09.07,20:06
Vdaka, ak by ste vedeli o nejakom dobrom danovom poradcovi dajte vediet ;)

Vedeli by ste povedat ci OK shop je lepsi ako Oscommerce?

Kolko by ste zaplatili pravnikovi aby vybavil vsetky veci ohladom zalozenia sro?

Krajina bez priamych dani : Spojene Arabske Emiraty

Dik

A nepriamé dane, ako spotrebná daň, DPH....? Nejaké majú aj oni určite.
euroguy
16.09.07,20:20
Nie, zatial nie ale uvazuju o tom.... ale zato maju rozne poplatky a stale cim dalej tym viac ...
Zoltán Kovács
16.09.07,20:24
Nie, zatial nie ale uvazuju o tom.... ale zato maju rozne poplatky a stale cim dalej tym viac ...

Takže aj tam sa platí niečo do štátnej kasy.
euroguy
17.09.07,14:53
tak uz mam nejake tie starosti z krku, myslim, ze som nasiel dobru danovu poradkynu ;)