evika
11.09.07,10:57
Prosím Vas,boli ste niekto na poznávacom zájazde vo Francuzku.
Viete mi poradiť.
ata111
11.09.07,08:59
Paríž, Tiptravel - busom 5 dní, perfetní sprievodcovia, môžem odporúčať.
evika
11.09.07,09:15
bola si tam.
habibti
22.09.07,20:18
Neviem ohľadom čoho potrebujes poradiť a cez akú ck ideš. V paríži to bolo nádherné.ale všetko je vec vkusu.
petra.p
03.10.07,07:19
www.bubo.sk (http://www.bubo.sk) robi velky okruh Francuzskom, toto leto som na nom bola. Malo to aj svoje muchy, (slaby vyklad, niektore kempy...), ale ak chces vidiet vela a pomerne lacno, mohlo by ti to vyhovovat
Katka91
03.10.07,11:25
Bola som už dávnejšie, ale bolo to fajn, Paríž je krásny, hlavne nočný :), videli sme aj Lurdy, pekné bolo aj pobrežie. Je fajn, keď program nie je moc nabitý, lebo potom vidíš všetko ako z rýchlika a máš z toho mišmaš. Ak sa tam vyberieš, napíš ako bolo.
evika
03.10.07,11:44
Idem 10.10.2007 potom napíšem ako bolo. evika
anklar
03.10.07,12:08
Idem 10.10.2007 potom napíšem ako bolo. evika
Tak trošku som pochodila sever Francúzska a 4 dni v Paríži. Sprievodkyňa - inak vynikajúca - sa nás spýtala, či chceme vidieť aj tú škaredšiu tvár Paríža. Samozrejme, väčšina to chcela. Tak mám o Paríži taký celkovejší obraz. Čo sa týka zhovorčivosti Francúzov, na to sa radšej nespoliehaj. Ak sa budeš na niečo pýtať a budeš, samozrejme, chcieť aj odpoveď, budeš sa diviť. Zhovorčiví a milí sú vo Francúzsku žijúci cudzinci. Aspoň taká je moja skúsenosť.
evika
15.10.07,10:27
Vrátila som sa Z Paríža,bolo tam veľmi krásne.Pochodili sme všetko.
Mali sme vynikajúceho sprievodcu.Aj hotel boll výborný.
Bola som spokojná.

evika
evucha1
29.10.07,06:24
Kto bol teraz niekedy letecky v Pariži? Viete mi poradiť ako sa dostaneme z letiska do centra? A za akú cenu? Ide Parížske metro až na letisko ORLY. Ďakujem vopred za radu.
mili501
26.11.07,18:22
Silvester v Parizi organizuje CK Coimex, super sprievodca.
Peter Briatka
14.12.07,15:23
Bol som tak v Parizi na 5 dní... a nikdy viac. Bol to klasický poznávací zájazd. Nemam nič proti cestovke, ubytovaniu ani sprievodcovi... ale to nebol oddych - to bola drina. Takže neodporúčam. Radšej ísť na vlastnú päsť - letenky sa dajú zohnať za pár korún, ubytko si tiež človek dokáže nájsť akurát že si musí pozisťovať odkiaľ kam sa ako dostane... ale už len tým túlaním po meste človek spozná veľa miest.... No a nemusí sa riadiť žiadnym cudzím programom - skrátka si pánom svojho času... Napr. z celých Versaille-ských záhrad sme mali tak 30 minút - na to sa môžem vykašlať... ja by som si tam posedel aj pol dňa...
dara
03.01.08,07:05
Poradte mi cez akú cestovku ísť na poznávačku do Paríža, ale letecky, tak aby do nebolo zase príliš drahé. Díki, napr. aj na tri dni.
gokko
23.01.08,12:57
Ja letím na poznávací výlet do Paríža teraz cel Veľkú noc. Máme to na 5nocí, odlet 21.3. večer, prílet 26.3. dopoludnia. Sme rodina 2 dospelí, dve det 10 a 12r. Letenku som zabúkovala za 16.000 Sk cez SKY a ubytovanie mám v centre , turistický hotel , dostupný k metru, 2x dvjlôžková izba , cena 680 EUR na celý pobyt, cena bez raňajok. Nejdem cez cestovku, všetko sme vybavili cez internet. Kúpila som bedeker , program si naplánujeme sami. Počítam cca 100 EUR cestovné po Paríži - metrom ,100 EUR vstupné do múzeí a pamiatok - to som možno trochu prešvihla. DisneyLand Park je brutálne drahý - pre nás vstup 180 EUR, lacnejší je Asterix Park, ten bude ale asi ešte zavretý. Stravovanie neviem odhadnúť. Prosím nemáte niekto skúsenosť, ako sa v Paríži lacno prestravovať? Díky.
janasim
23.01.08,19:49
Poradte mi cez akú cestovku ísť na poznávačku do Paríža, ale letecky, tak aby do nebolo zase príliš drahé. Díki, napr. aj na tri dni.

My sme boli koncom augusta letecky na 4 dni cez Pegas tour a boli sme maximálne spokojní. Delegátka bola výborná, ukázala nám všetko čo sa dalo stihnúť, ubytovanie v hoteli v centre mesta s raňajkami. Okolo 18 tis./os.,ale zážitkov máme kopeeec.
bonita
27.01.08,12:00
Kazdopadne Versai stoji za cely den. Prejst si tie zahrady peso je super, ale na dllho. Listky na metro si kupujte celodenne, strava sa da lacnejsie v cinskych restikach a turecke kebaby. Louver je lacny vstup- tusim 6 euro, ale jeden den, mam pocit, ze utorok je zatvoreny. V Parizi je vela co vidiet, vam tie detske parky ani nebudu chybat, mozno len detom.
mimina30
13.03.08,11:42
My ideme tiež cez Veľkú noc do Paríža, solo, nie cez cestovku. Všetko potrebné sme si našli na internete, len nevieme čo všetko bude otvorené cez Veľkonočnú nedeľu a a pondelok. Nebol niekto vo Veľkonočnom období v Paríži, a dal prípadne nejaké bližšie info?
leonq
20.03.08,11:46
cestovne v parizi je pomerne drahe ale zase sa dostanete uplne vsade, odporucam kupit listok Visite Paris, obsahuje aj zlavy do niektorych muzei a plati na tri dni
vstupne sa pohybuje od 7-8 EUR vyssie
Z letiska sa da dostat do pariza s tzv ORLY VAL taky automaticky vlacik a potom sa prestupy na RER to je typ vlaku cena listka je tusim 9 EUR
lacno sa da prestravovat v supermatketoch AUCHAN je otvoreny do 22.00
alebo kebaby cena 4,5 EUR za pomerne velku porciu
Katy a R
11.04.08,17:21
cestovne v parizi je pomerne drahe ale zase sa dostanete uplne vsade, odporucam kupit listok Visite Paris, obsahuje aj zlavy do niektorych muzei a plati na tri dni
...

.... čo to je za lístok, v akej cene to je a kde všade platí? :confused:

Neexistuje v Paríži .. nejaký deň, keď je voľný vstup do múzeí? ;)
paulaf264
05.07.10,12:37
Vie mi niekto poradiť dobrú a solídnu cestovnú agentúru na poznávací zájazd do Paríža za rozumnú cenu?
michelle84
08.07.10,09:30
Vie mi niekto poradiť dobrú a solídnu cestovnú agentúru na poznávací zájazd do Paríža za rozumnú cenu?

CK Lymos
Mária27
08.07.10,21:01
Vie mi niekto poradiť dobrú a solídnu cestovnú agentúru na poznávací zájazd do Paríža za rozumnú cenu?
Načo cestovku - cheš ísť autobusom? Chodievam do Paríža vždy tak na 4 dni, sama si objednávavm lietadlo aj hotel. Tu je lacný hotel v centre, kde sa dohovoríš slovensky (Slovák majiteľ):

http://www.hotel-mt.com/page36.html
michelle84
09.07.10,04:55
Načo cestovku - cheš ísť autobusom? Chodievam do Paríža vždy tak na 4 dni, sama si objednávavm lietadlo aj hotel. Tu je lacný hotel v centre, kde sa dohovoríš slovensky (Slovák majiteľ):

http://www.hotel-mt.com/page36.html

Ako je to so stravovaním priamo v hoteli? Raňajky, večere?
Mária27
09.07.10,21:04
Ja mávam len raňajky, ale nemusíš ani tie. Iné ani neviem, vždy chodievam von. Je to kúsok peši na Námestie Republiky.
usko 1
20.07.10,18:47
Načo cestovku - cheš ísť autobusom? Chodievam do Paríža vždy tak na 4 dni, sama si objednávavm lietadlo aj hotel. Tu je lacný hotel v centre, kde sa dohovoríš slovensky (Slovák majiteľ):

http://www.hotel-mt.com/page36.html
Pozor na tento hotel zmenil majiteľa a vraj je to otras
http://mesta.orbion.cz/pariz/hotely/moderne-du-temple/
Isfio
31.03.11,12:30
Bol som v Parizi v septembri 2010 cez cestovku paxtravel, zajazd Pariz Plus 5 dnovy, s cestou 6 dnovy vylet. Niekolko faktov, dufam, ze niekomu pomozu. Ubytovanie na periferii v Pariza 20 km od mesta, strava ranajky v hoteli o 7.30. Odchod o 8.30, prichod do hotela cca 20-22.00 vecer. Obed a vecera na vlastne naklady formou nejakej vyvarovne/fast foodu v meste. Supermarket bol hned pri hoteli avsak vo FRA otvaraju o 9.00 a zatvaraju o 20.00, takze sme vobec nestihali nic kupit - myslim potraviny. Na izbach neboli chladnicky, co bol dost problem. To bolo asi jedine neprijemny bod zajazdu, clovek si musel naplanovat stravu co kedy kupit, zjest aby nebol hladny.
Mali sme stastie na mladu sprievodkynu a kolektiv, ktory bol ochotni stravit v Parizi co najviac casu a nechcel zbytocne sediet na hoteli. Dni prebiehali tak, ze sme niekam dorazili, dali si rozchod a o 3-4 hodiny stretnutie, nastup do autobusu a odchod na dalsiu destinaciu v meste, zase rozchod na 4 hodiny a potom bud na hotel, alebo sme isli este niekde vecer. Mna aj ostatnym to uplne vyhovovalo, kedze sme mali absolutnu slobodu kam, kde ist, kazdy podla svojej chuti a nalady. V zivote som sa tolko nenachodil, ale Pariz je uzasne mesto s uzasnou atmosferou, takze bol som nadmieru spokojny. Niekomu to mozno nevyhovovalo, takym ludom, ktory chcu byt vedeni za rucicku od jednej pamiatky k druhej a vykladat encyklopedicke fakty - toto nebol ten typ zajazdu.
Ked to zhrniem, super spokojnost, super cena. Jeden typ na zaver: vezmite si aspon 1,5 l vody kazdy den do batohu, v Parizi nikde nie su fontany na pitnu vodu ani osviezenie.
Mária27
31.03.11,18:40
Škoda, že ten Vlado hotel predal ... Ale v Paríži máš skutočne výber hotelov, môžeš si vybrať blízko cieľovej lokality - tu máš výber:

http://www.venere.com/france/paris/?cur=EUR&kwp=3500-208&ref=1293070&gclid=CPK4htC9-acCFVUj3wodL1jNrQ#p|1;f:o|venere_ranking-t|all-z|all_areas-r|r6-c|all_rate
Daggmar
31.03.11,18:52
Má niekto skúsenosti s dopravou po Parizi ? Aký listok je najvhodnejši na 6 dní ?
leonq
01.04.11,09:13
odporucam stranku:
http://ratp.fr/

je tam vsetko o verejnej doprave v Parizi plus da sa tam naplanovat cesta a ukaze najvhodnejsie spojenie
verejna doprava j v Parizi vyborna a dostanete sa vsade
Kludne tam mozete ist na vlastnu past uvidite toho viac ako ked idete s cestoukou
Daju sa kupit listky tzv "Paris vist" su platne niekolko dni do vsetkych zon so zlavami do muzei
Hotely v parizi su drahsie dobry hotel zacina pri 90 E za 3 hviezdicky
Mapy mesta su volne dostupne v malych kioskoch na ulici alebo na staniciach
Da sa kupit aj normalny listok na tyzden do vsetkych zon tusim stal okolo 30 EUR ale dostanete sa s nim az do Versai je nutna k nemu fotka, ktoru musite donho nalepit
Daggmar
03.04.11,15:56
velka vdaka leonq, tu stranku poznam, dufala som, ze sa dozviem este nieco ine ... ano, idem na vlastnu päsť, lebo cestovky sa mi zdaju drahe a ponukaju malo dni :-( chceme si kupit ten " Paris visit" a aj museum pas , mam pripravenu aj fotku - keby daco ..:-))
leonq
03.04.11,18:42
vzdy ked som bol Parizi som byval na La Defance (ospravedlnujem sa ak to nepisem spravne) je tam velka stanica s autobusmi, elektrickami a vlakmi a da sa odtial dostat vsade, plus je tam velke nakupne centrum. Mam rad cast pri Chrame matky bozej, na druhej strane rieky su prijemne restauracie a da sa tam najest za celkom dobre peniaze.
Daggmar
04.04.11,07:31
mame ubytovanie na sukromi, takze budeme mat k dispozicii aj kuchynu - budeme byvat v 2.pasme a tiez je odtial dobre spojenie na vsetky siete .... velmi sa tesime na ten vylet.
leonq
04.04.11,11:56
vo Francuzku nesmiete varit ! :)

prajem pekny vylet.
jessica
19.04.11,15:03
Prosím Vás neviete niekto náhodou poradiť so zakúpením vstupenky na Eiffelovku cez internet. Všetky dátumy a časy do konca júna mi vypisuje ako neprístupné. Letíme už zajtra a chcela by som to ešte stihnúť zakúpiť cez net, aby sme sa vyhli dlhému čakaniu v rade. Ďakujem.
Daggmar
20.04.11,09:06
Ahoj Jessica, prajem Vám krásny pobyt. Ked sa vrátite, môžeš sa mi prosím ťa ozvať ? Budem ti vďačná za každú radu ...
jessica
05.05.11,13:46
Ahoj Jessica, prajem Vám krásny pobyt. Ked sa vrátite, môžeš sa mi prosím ťa ozvať ? Budem ti vďačná za každú radu ...
Ano samozrejme. Uz sme sa vratili a bolo uzasne. Cokolvek potrebujes napis :) Pekny den.