yoyka
11.09.07,11:31
Dostala som ponuku pracovať ako účtovníčka. Chodila som na obchodnú akadémiu končila som v r. 1998, potom na vysokú, kde sme mali jeden semester účtovníctvo. Nikdy som nemala nejaké praktické skúsenosti s účtom, takže sa toho bojím, že to nezvládnem, predsa veľa vecí sa zmenilo. Neviem čo mám robiť vedel by niekto poradiť?
berry
11.09.07,09:49
Nejako začať musíš. Žiadný účtovník nevedel všetko od začiatku. A každý sa toho bál (ja sa ešte aj teraz).
Ja poznám jednu pani, ktorá mala iba dvoj mesačný kurz a tak sa vypracovala, že teraz je z nej vyhľadavaná účtovnička.
Tak držím palce. Myslím si že ten kto chce a naozaj sa tomu venuje tak to zvládne. (aj s pomocou porady :-))) )
drobeceva
11.09.07,09:52
Držím prsty, nech Ti to vyjde. Ak to chceš, tak to zvládneš. Bude to vyžadovať veľa štúdia, ale všetko sa dá. A napokon, s rodinou PORAĎÁKOV to ide oveľa ľahšie. Základom je, aby Ťa tá práca bavila. Všetci sa neustále učíme. Tak ešte raz, držím prsty.
vd dolina
11.09.07,09:52
Milá yoyka, nemylím si, že sa nájde niekto kto ti napíše: "áno, chod do toho" alebo "nie, ani to neskúšaj", rozhodnutie musíš urobiť sama, áno po vstupe do EÚ sa niektoré zákony zmenili a všetky už boli veľakrát novelizované, ale účty majú stále stranu MD a D :-) Pokiaľ vieš rozdiel medzi súvahovými a výsledkovými účtami, základné princípy účtovania na nich a máš chuť trošku sa aj učiť, tak sa do toho môžeš rýchlo dostať... ked si nebudeš vedieť poradiť, pozrieš na poradu a hotovo :-) Nenapísala si, či budeš pracovať ako účtovnícka na účtovnom oddelení, kde je viacej ľudí a nájde sa niekto,kto ťa trošku zaškolí alebo budeš sama zodpovedať za celé účto účtovnej jednotky?
yoyka
12.09.07,08:00
ak by mi niekto ešte vedel poradiť nie sú tu niekde na porade nejaké vzorové príklady z účtovníctva, kde by som si mohla precvičiť čo vlastne ešte viem?