Veron14
11.09.07,12:15
chcela by som sa opýtať keď som min. týždeň nastúpila na TPP a ešte som momentálne v 3mesačnej skúšobnej dobe, ako je to s výpovednou lehotou?
Neviem presne, či by som napr. týždeň dopredu mala dať vedieť zamestnávate lovi bez udania dôvodu , že mám inú prácu..
Alebo je tam stanovená až mesačná výpovedná lehota.?
Sa mi zdá,že v skúšobnej nie je?
VERONIKA6
11.09.07,10:24
chcela by som sa opýtať keď som min. týždeň nastúpila na TPP a ešte som momentálne v 3mesačnej skúšobnej dobe, ako je to s výpovednou lehotou?
Neviem presne, či by som napr. týždeň dopredu mala dať vedieť zamestnávate lovi bez udania dôvodu , že mám inú prácu..
Alebo je tam stanovená až mesačná výpovedná lehota.?
Sa mi zdá,že v skúšobnej nie je?
V skúšobnej dobe môžeš skončiť pracovný pomer bez udania dôvodu,
oznám zamestnávateľovi písomne termín skončenia pracovného pomeru v skúšobnej dobe.
cs-cs
11.09.07,10:25
V skusobnej dobe nie je ziadna vypovedna doba! Patri sa den pred vypovedou oznamit zamestnavatelovi ukoncenie pracovneho pomeru v skusobnej dobe
podla § 59 zakonnika prace, najlepsie pisomnou formou.
Chobot
11.09.07,10:27
chcela by som sa opýtať keď som min. týždeň nastúpila na TPP a ešte som momentálne v 3mesačnej skúšobnej dobe, ako je to s výpovednou lehotou?
Neviem presne, či by som napr. týždeň dopredu mala dať vedieť zamestnávate lovi bez udania dôvodu , že mám inú prácu..
Alebo je tam stanovená až mesačná výpovedná lehota.?
Sa mi zdá,že v skúšobnej nie je?

V skúšobnej dobe môžeš skončiť PP kedykoľvek bez uvedenia dôvodu. Nie je tam žiadna výpovedná doba. Zo slušnosti a podľa ZP by sa patrilo oznámiť skončenie PP písomne aspoň tri dni vopred. Ale ak by si na konci pracovného dňa povedala, že na druhý deň už neprídeš, lebo končíš PP, tak to musia akceptovať.
Veron14
11.09.07,10:30
takže mne pracovný pomer vznikol dňa 5.9.2007 a keď zamestnávateľovi písomne odovzdám, že napr:ku 21.9.2007 dávam výpoveď z dôvodu inej práce ale ten dôvod nemusím udať.
Takže už dňa 24.9.2007 t.j.v pondelok už môžem nastúpiť do druhého zamestnania.ok?
VERONIKA6
11.09.07,10:31
takže mne pracovný pomer vznikol dňa 5.9.2007 a keď zamestnávateľovi písomne odovzdám, že napr:ku 21.9.2007 dávam výpoveď z dôvodu inej práce ale ten dôvod nemusím udať.
Takže už dňa 24.9.2007 t.j.v pondelok už môžem nastúpiť do druhého zamestnania.ok?
Presne ako píšeš.Akurát si dosleduj, aby si nemala prerušené poistenie.
Chobot
11.09.07,10:34
takže mne pracovný pomer vznikol dňa 5.9.2007 a keď zamestnávateľovi písomne odovzdám, že napr:ku 21.9.2007 dávam výpoveď z dôvodu inej práce ale ten dôvod nemusím udať.
Takže už dňa 24.9.2007 t.j.v pondelok už môžem nastúpiť do druhého zamestnania.ok?

Len pre upresnenie, nedávaš výpoveď, ale končíš v skúšobnej dobe.

Ten text by vyzeral asi takto:

Ku dňu 21.9.2007 končím PP v skúšobnej dobe v súlade s § 72 ZP.

Dôvod nemusíš uvádzať.
Veron14
11.09.07,10:37
Ďakujem všetkým. Aj som si to všetko myslela, no istota je predsa len istota