zuzana
21.02.05,07:51
Po koľkých rokoch (najmenej) môžem vyradiť drobný majetok v dôsl.opotrebovania, aby som nemusela vracať DPH-čku, čo som si uplatnila pri kúpe.Majetok vediem na 501 a niektorý na 022.Má niekto vyrad.protokol k drobnému majetku.Nemohli by ste ho sem niekto prilepiť?
KVAKO
21.02.05,10:21
Podľa môjho názoru je vyraďovanie drobného majetku ovplyvnené len Tvojím rozhodnutím. Je najlepšie nadefinovať si hlavné zásady v internej smernici (napr. mobily 2 roky, kalkulačky rok a pol atď) u 501 to nie je problém pretože tam máš, ak máš nejakú evidenciu len na osobných kartách zamestnancov ale aj pri kartách majetku cez 02 sa to u nás robí tak že sa napíše zápis zo zasadnutia majetkovej komisie ktorá zhodnotila ten a ten majetok ako morálne či fyzicky opotrebovaný a schválila jeho vyradenie z používania a pokiaľ viem tak takéto ošetrenie pre daňovákov stačí. Predpokladám, že pokiaľ sa rozhodnete že nejaký majetok spĺňa charakteristiku drobného majetku mal by byť v používaní minimálne jeden rok.
lenkak
21.02.05,11:52
Mám len tlačivo o vyradení HIM, NIM a nakoľko máš Drobný IM zaradení na 022, čiže medzi HIM, možno Ti pomôže. (poprípade si ho uprav podľa seba).
lenkak
21.02.05,12:29
Troška som sa pohrala s tým tlačivkom a posielam Ti taký podobný vzor pre drobný majetok. Dúfam, že Ti bude postačovať.
anka1
22.02.05,10:21
Lenka prosím Ťa nevieš to pripojiť ako prílohu? Toto si neviem uložiť a upravovať. Ďakujem pekne
lenkak
22.02.05,11:34
Je to uložené ako príloha, je to obrázok, a keď naň klikneš pravým tl. myši rozroluje sa Ti ponuka a ty si vyber Uložiť obrázek jako (v angličtine save as). Ja som to upravovala v Kresliacom programe Malovaní (paint).
szivics
04.05.12,12:49
po prvé sme v JÚ, po druhé otázka bola - ak je majetok evidovaný v Knihe drobného majetku, či ku každej položke treba aj zaraďovací a vyraďovací protokol ?

Ale veľmi pekne ďakujem za všetky komentáre!
jacekova
04.05.12,16:42
po prvé sme v JÚ, po druhé otázka bola - ak je majetok evidovaný v Knihe drobného majetku, či ku každej položke treba aj zaraďovací a vyraďovací protokol ?

Ale veľmi pekne ďakujem za všetky komentáre!


tie komentáre neboli pre teba. sú z roku 2005 a tu sme v PÚ!!!! poriadne čítaj a sleduj si svoju tému.... tvoja téma je tu: http://www.porada.sk/t193592-drobny-majetok.html
szivics
04.05.12,19:49
ah neviem ani ako som sa teda sem dostala, prepáčte ;-) vďaka!