timi.i
11.09.07,13:43
Chcela by som sa spýtať na príspevok na byt. Kedy má nárok ZŤP nárok na príspevok na byt? Existuje vôbec taký príspevok? Kde by som sa mohla prosím dozvedieť viac informácií o príspevkoch.
Ďakujem za odpoveď.
Zoltán Kovács
11.09.07,11:52
Chcela by som sa spýtať na príspevok na byt. Kedy má nárok ZŤP nárok na príspevok na byt? Existuje vôbec taký príspevok? Kde by som sa mohla prosím dozvedieť viac informácií o príspevkoch.
Ďakujem za odpoveď.

Na obvodnom úrade, podľa trvalého bydliska, odbor sociálnych vecí. Tam ti vedia presne povedať aké nároky má ZŤP na kompenzácie, príspevky atď.
v_mary
11.09.07,14:22
Chcela by som sa spýtať na príspevok na byt. Kedy má nárok ZŤP nárok na príspevok na byt? Existuje vôbec taký príspevok? Kde by som sa mohla prosím dozvedieť viac informácií o príspevkoch.
Ďakujem za odpoveď.
skús si pozrieť aj túto stránku
http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?SMC=1&id=116
Eulalia
11.09.07,17:50
Neuvádzaš, či Ti ide o príspevok na zaobstaranie bytu alebo o úpravu bytu. O príspevku na zaobstaranie bytu pre ťažko zdravotne postihnutého nemám žiadne informácie. Ale na úpravu bytu, ktorá odstráni bariéry pre ŤZP môžeš požiadať na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny podľa miesta bydliska. Tieto príspevky sa poskytujú na také úpravy, ktoré napr. vozíčkárovi pomôžu ľahšie sa po byte pohybovať - odstránenie prahov, výmena dverí za širšie, prispôsobenie kúpelne, výmena vane za sprchovací kút. Ak sa napr. vozíčkár alebo ten, kto má výrazne sťažený pohyb nemôže dostať do vlastného domu, pretože tam má veľa schodov, môže to byť príspevok na vybudovanie rampy a pod. Môže to byť výmena podlahy za protišmykovú a pod.
v_mary
11.09.07,20:05
Chcela by som sa spýtať na príspevok na byt. Kedy má nárok ZŤP nárok na príspevok na byt?
Timi.i mala asi na mysli kompenzačný príspevok pri (zaobstaraní) kúpe bytu. Podľa mňa taký nie je, len na úpravu bytu ako písala Eulalia.
peton
12.09.07,03:16
Suhlasim, a este doplnam, ze ak ide o typ kompenzacneho prispevku t.j. penazny prispevok na upravu bytu, podmienky najdes v § 63 zakona c. 195/1998 o socialnej pomoci, resp. info najdes v linku, ktory v_mary pripojila. Pekny den.