aisk
11.09.07,15:08
Od buduceho tyzdna by nam mal do firmy nastupit novy zamestnanec, s ktorym sme podpisali pracovnu zmluvu pred 3 tyzdnami a ktory dal na zaklade nami vystaveneho akceptacneho listu vypoved v predchadzajucom zamestnani. Kedze medzitym prislo k zmenam vo firme, pozicia, na ktoru bol prijaty vobec nebude vo firme potrebna. Takze tento clovek je pre nas uplne zbytocny a predstavuje pre nas financnu zataz. Moze si voci nam uplatnovat nejake financne naroky, kedze do zamestnania nenastupi? Vopred dakujem za rady.
Chobot
11.09.07,13:34
Od buduceho tyzdna by nam mal do firmy nastupit novy zamestnanec, s ktorym sme podpisali pracovnu zmluvu pred 3 tyzdnami a ktory dal na zaklade nami vystaveneho akceptacneho listu vypoved v predchadzajucom zamestnani. Kedze medzitym prislo k zmenam vo firme, pozicia, na ktoru bol prijaty vobec nebude vo firme potrebna. Takze tento clovek je pre nas uplne zbytocny a predstavuje pre nas financnu zataz. Moze si voci nam uplatnovat nejake financne naroky, kedze do zamestnania nenastupi? Vopred dakujem za rady.

Určite by mohol vymáhať náhradu škody, ktorú ste mu spôsobili. Ak navyše má akceptačný list a vy ho neprijmete, nebude asi nadšený.

Na druhej strane existuje § 72 - skončenie PP v skúšobnej dobe.
hanelie
11.09.07,13:49
Na druhej strane existuje § 72 - skončenie PP v skúšobnej dobe
Nemôže skončiť to, čo nezačalo
čiže porušenie zmluvy z vašej strany, akceptačný list nahráva zamestnancovi, - viacero aspektov vedúcich k podaniu žaloby zo strany zamestnanca o náhradu škody...
hanka:)
Chobot
11.09.07,14:05
Nemôže skončiť to, čo nezačalo
čiže porušenie zmluvy z vašej strany, akceptačný list nahráva zamestnancovi, - viacero aspektov vedúcich k podaniu žaloby zo strany zamestnanca o náhradu škody...
hanka:)

Nechcel som to napísať priamo, ale pokiaľ ho prijmú a v rámci skúšobnej doby s ním skončia PP, tak to bude právne úplne v poriadku a ten chudák človek sa môže ísť sťažovať na lampáreň, lebo pre skončenie PP v skúšobnej dobe nemusia uviesť dôvod skončenia PP.

Zažil som to (teda nie priamo ja) v praxi, že jedného zamestnanca riaditeľka prijala, on kvôli tomu nechal celkom dobrú robotu a po mesiaci ho vyhodila, lebo sa osobne nezhodli (jednoducho pracovne nebol jej "typ"). Aj to dal na súd, ale nepomohol si, lebo podľa verdiktu súdu zamestnávateľ môže skončiť PP v skúšobnej dobe a nemusí uvádzať dôvody.