mirokras
11.09.07,16:29
Dobrý deň, Som zamestnaný v SR v Slovenskej firme, mám byť vyslaný do Maroka, kde by som mal pôsobyť približne 3 roky.Dovolenka 1-2 krát do roka na 2 týždne. Firma mi platí letenku a ubytovanie, strava je individuálna. /Som zaradený do tretieho stupňa mzdového./ Prosím vás chcel by som sa opýtať na aké diéty, vreckové a pod. mám nárok. Ďakujem za odpoveď.
Chobot
11.09.07,14:44
Dobrý deň, Som zamestnaný v SR v Slovenskej firme, mám byť vyslaný do Maroka, kde by som mal pôsobyť približne 3 roky.Dovolenka 1-2 krát do roka na 2 týždne. Firma mi platí letenku a ubytovanie, strava je individuálna. /Som zaradený do tretieho stupňa mzdového./ Prosím vás chcel by som sa opýtať na aké diéty, vreckové a pod. mám nárok. Ďakujem za odpoveď.

Vyzerá to tak, že v tvojom prípade nepôjde o zahraničnú služobnú cestu, ale o výkon práce v zahraničí. Pre tento prípad je to trochu inak, než pri zahraničnej služobnej ceste. Nedá sa to zhrnúť do jedného príspevku. Pozri si zákon o cest. náhradách č. 283/2002, konkrétne časť štyri od § 18. Tam máš rozísané všetky možné nároky, na ktoré pri výkone práce v zahraničí máš nárok.