Andrea.S.
11.09.07,16:18
Dobrý deň,

vie mi niekto poradiť ako to je v prípade ak mám podpísanú výpoveď, kde je uvedené že zmluvné strany sa dohodli že pracovný pomer skončí dňom 30.9.07. Dôvod je organizačná zmena.- zrušenie daneho pracovneho miesta.

Na čo mám nárok?

rozumiem že na najmenej 2 mesačné odstupne, ale ako je to s výpovednou dobou?
ekopo
11.09.07,14:36
Podľa uvedeného je dohodnuté ukončenie PP k dátumu 30.09.2007. V tento deň končí PZ. A ešte na upresnenie : výpoveď a dohoda sú dva rozdielne pojmy. Ak je PP ukončený dohodou, výpovedná doba tu nie je.
Chobot
11.09.07,14:37
Dobrý deň,

vie mi niekto poradiť ako to je v prípade ak mám podpísanú výpoveď, kde je uvedené že zmluvné strany sa dohodli že pracovný pomer skončí dňom 30.9.07. Dôvod je organizačná zmena.- zrušenie daneho pracovneho miesta.

Na čo mám nárok?

rozumiem že na najmenej 2 mesačné odstupne, ale ako je to s výpovednou dobou?

V tvojom prípade neide o výpoveď, ale skončenie PP dohodou z dôvodu org. zmien. Odstupné ti patrí vo výške najmenej 2 mesačného platu. Výpovdná doba v tomto prípade nie je, lebo ste sa dohodli, že skončíš 30.9.

Myslím, že takú dohodu si nemal podpisovať, pokým by ti neponúkli aspoň 3-4 mesačné odstupné, lebo keby ti dali výpoveď, tak by si mal odstupné a zároveň by si pracoval do konca novembra a mal plat ešte 2 mesiace.
Andrea.S.
11.09.07,14:41
ďakujem