Zuzana Boháčová
11.09.07,16:37
Prosím Vás,
keď mám podnikateľa,ktorý využíva súkromný automobil na firemné cesty, parkovné si už nemôže odpočítať s nákladov,správne?(ja si myslím,že ich má započítané v cestnej náhrade 6,20 SK).
Ďakujem
feap1
11.09.07,14:43
je to tak (v náhrade sú všetky ostatné náklady okrem PHM - teda napr. diaľničná známka, parkovné, odpisy, údržba,...)
emgeton
11.09.07,14:43
Prosím Vás,
keď mám podnikateľa,ktorý využíva súkromný automobil na firemné cesty, parkovné si už nemôže odpočítať s nákladov,správne?(ja si myslím,že ich má započítané v cestnej náhrade 6,20 SK).
Ďakujem

Mám za to, že parkovné nie je súčasťou základnej náhrady za použitie súkromného osobného motorového vozidla. Priradil by som ho k preukázaným potrebným vedľajším výdavkom.
Zuzana Boháčová
11.09.07,14:53
No a teraz som úplne v rovnakej dileme,ako vtedy,keď som pridávala túto tému:(
či mám parkovné zaúčtovať do služieb alebo ho neúčtovať vôbec..:confused:
endrju
11.09.07,14:54
Prosím Vás,
keď mám podnikateľa,ktorý využíva súkromný automobil na firemné cesty, parkovné si už nemôže odpočítať s nákladov,správne?(ja si myslím,že ich má započítané v cestnej náhrade 6,20 SK).
Ďakujem
Pojem "cestná náhrada" čítam prvý krát v živote. Mohol by mi niekto vysvetliť jeho obsah? Ďakujem. :)
cetris
11.09.07,15:01
parkovné nemôže byť súčasťou cestovnej náhrady, je to služba poskytnutá iným subjektom
Zuzana Boháčová
11.09.07,15:16
Pojem "cestná náhrada" čítam prvý krát v živote. Mohol by mi niekto vysvetliť jeho obsah? Ďakujem. :)

vysvetlenie:
prepáč,preklep:(
Zuzana Boháčová
11.09.07,15:52
Ďakujem Vám za pomoc,poraďáci