petko17
11.09.07,18:10
Dobry den prajem, od buduceho roku, presnejsie od maja 2008 by som si chcel zalozit obchod s oblecenim. Chceme ho zalozit spolu s mojou partnerkou, a potreboval by som vediet, ci staci ak ma zivnostensky list iba jeden z nas, alebo je to lepsie ked maju obaja.

2) Chcel by som dovazav veci z Anglicka, neviete ako je to z vybavovanym papierov, ci vobec musim nejake vyplnowat ked budem brat tovar?

3) A ako je to ked nakupim veci priamo v obchodoch v nejakych vypredajoch a potom pojdem s tym cez hranice, s plnou malou dodavkou ako je tranzit, budem na colnici potrebovat preukazat nejake papiere?

Dakujem za kazdu radu
Excise Duty
11.09.07,16:22
Dobry den prajem, od buduceho roku, presnejsie od maja 2008 by som si chcel zalozit obchod s oblecenim. Chceme ho zalozit spolu s mojou partnerkou, a potreboval by som vediet, ci staci ak ma zivnostensky list iba jeden z nas, alebo je to lepsie ked maju obaja.

2) Chcel by som dovazav veci z Anglicka, neviete ako je to z vybavovanym papierov, ci vobec musim nejake vyplnowat ked budem brat tovar?

3) A ako je to ked nakupim veci priamo v obchodoch v nejakych vypredajoch a potom pojdem s tym cez hranice, s plnou malou dodavkou ako je tranzit, budem na colnici potrebovat preukazat nejake papiere?

Dakujem za kazdu radu

A ty sa budeš vracať cez Švajčiarsko?
petko17
11.09.07,16:35
cez svajciarsko nie, Francuzko, Belgico, Holdandsko, Nemecko,Rakusko... a preco?
Excise Duty
11.09.07,16:50
cez svajciarsko nie, Francuzko, Belgico, Holdandsko, Nemecko,Rakusko... a preco?

Pretože po tejto ceste nebudeš prechádzať cez nijaké colnice, budeš prechádzať len cez hraničné priechody a podrobíš sa iba pasovej kontrole, keď vstúpiš z Anglicka na kontinent, resp. na rakúsko-slovenskej hranici.
Európska únia, colná únia, voľný pohyb tovarov ti nehovoria nič?
petko17
11.09.07,22:45
to znamena ak nakpim veci niekde v obchode je to v phode ich previezt, a mozu to byt aj znacky na ktore ma niekto vyhradeny dovoz? A ako je to ked xcem brat na objednavku od vyrobcu ako wholesale, aketlaciva treba, kde ich zohnat..

S tou colnou uniou je to dobra sprava..
Dáša_
13.09.07,17:15
No, myslim ze je velmi dobre treba premysliet veci okolo živnostenského listu. Teda rozdelenie kompetencii.

Moje skúsenosti hovoria, že na začiatku ani tak nie je problém. Velke problemy nastavaju vtedy, ked sa nejake peniaze zarobia a nastava delenie.
milos251
18.02.12,09:37
petko 17 - Zdravim, vas prispevok je z 2007 roku, ale snad dostanem odpoved, funguje vam ten obchod s dovozom tovaru z UK ? ... .dakujem...