VieraK.
11.09.07,19:22
Prosím o radu, kde zaúčtovať dotáciu z Úradu práce na mzdy došlú na bežný účet? Firma musí najprv vyplatiť mzdy zamestnancom a na základe dokladov o ich vyplatení Úrad práce pošle na účet dotáciu. Môžem to zaúčtovať na 648? Ďakujem
Timka1
11.09.07,17:41
V deň prijatia dokladov na vyplatenie dotácie zaúčtujem do pohľadávok 347/648.
VieraK.
12.09.07,18:45
A keby firma nemala doklady o prijatí dotácie? Doteraz mi totiz ziadne nedali, mám k tomu iba výpis z účtu. Dotácie na mzdy z Úradu práce dostávajú každý mesiac. Oni musia predlozit doklady o tom, ze vyplatili pracovníkom mzdy, zaplatili za nich vsetky odvody a ÚP im potom posle dotáciu, ktorá predstavuje urcité percento z miezd.
Zoltán Kovács
12.09.07,19:14
A keby firma nemala doklady o prijatí dotácie? Doteraz mi totiz ziadne nedali, mám k tomu iba výpis z účtu. Dotácie na mzdy z Úradu práce dostávajú každý mesiac. Oni musia predlozit doklady o tom, ze vyplatili pracovníkom mzdy, zaplatili za nich vsetky odvody a ÚP im potom posle dotáciu, ktorá predstavuje urcité percento z miezd.

Musia mať podpísanú dohodu, resp. zmluvu o priznaní dotácie! A keď nedali, treba si pýtať, veď bez podkladov ako chceš účtovať.
renatan
13.09.07,05:12
Ja účtujem ostatné pohľadávky na základe každomesačnej Žiadosti o úhradu platby..., ktorú posielame na úrad práce (náš výpočet výšky úhrady) 346/521 a pri úhrade na účet 221/346.
ivana184
25.09.07,06:22
To znamená, že žiadosť, ktorú dávam každý mesiac na úrad práce, tak mám zaúčtovať ID 346/521 a výpis z účtu 221/346?

Podľa mňa má to svoju logiku, pretože časť nákladov kompenzuje úrad práce a tým pádom si nemôžeme uplatniť celkovú výšku, že?

Odklepnite mi to niekto..........
marienka3
04.10.07,04:55
V obciach sa teda inak účtuje, lebo ja to dávam na 312.001 alebo 312.008. (čo som vyhľadala v predchádzajúcom roku po odídenej účtovníčke). Obce teraz prechádzajú na novú formu účtovníctva, kde sa pracuje s nákladmi a výnosmi, čo už je takmer rovnaké, ako vo firmách. Od januára sa teda teším na nové účtovníctvo, pritom staré ešte poriadne neviem :), ale aspoň nebudem mať čo zabúdať :D
marienka3
04.10.07,04:56
Teraz pozerám, že máme aj inú účtovnú osnovu, lebo 312 sa u nás nevolá zmenky na inkaso :/