vilob
11.09.07,20:29
zdravím všetkých poraďákov. mám jednu nejasnosť-sro má jedného zamestnanca - výplatný termín má 12-teho, a zamestnala aj dvoch dohodárov, ktorý budú vyplatený k 20.9. práve chcem poslať mesačný výkaz na sociálku a nie som si istá ako. K 12.9. mám zaslať za stáleho zamestnanca a k 20.9 za dohodárov, alebo to môžem zhrnúť do jedného výkazu a zaslať to k 12.9.? ďakujem za odpovede
vilob
11.09.07,19:05
no tak to je teda gól. a ja žijem v tom, že výplatný termín je posledným dňom na zaslanie výkazov aj uhradenia odvodov:) . pravdupovediac ani netuším, kto mi takto poradil, ale je to tak. takže naozaj mám čas 8 dní po výplate? supér.
abel
11.09.07,19:21
Len sa veľmi neteš, ani nerozmýšľaj, kto ti to poradil, radšej si pozri zákon o soc. poistení, § 231 ods. 1 písm f)

Zamestnávateľ je povinný predkladať pobočke výkaz poistného a príspevkov za príslušný kalendárny mesiac v lehote splatnosti
Paula
11.09.07,19:28
k lehote splatnosti zo stránky www.socpoist.sk (http://www.socpoist.sk)

Zamestnávateľ, ktorý je povinný platiť poistné, je povinný poistné odvádzať. Za zamestnanca odvádza poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové poistenie a poistné na poistenie v nezamestnanosti zamestnávateľ. Zamestnávateľ vykoná zrážku poistného, ktoré je povinný platiť zamestnanec. Poistné sa platí na účet Sociálnej poisťovne v Štátnej pokladnici za kalendárny mesiac pozadu. Ak zamestnancovi trvalo poistenie len časť kalendárneho mesiaca, poistné sa platí len za túto časť. Poistné sa platí bezhotovostným stykom, poštovou poukážkou alebo v hotovosti v Sociálnej poisťovni. Poistné, ktoré platí a odvádza zamestnávateľ, je splatné v deň určený na výplatu príjmov. Ak je výplata týchto príjmov pre jednotlivé organizačné útvary zamestnávateľa rozložená na rôzne dni, poistné je splatné v deň poslednej výplaty príjmov zúčtovaných za príslušný kalendárny mesiac. Ak nie je taký deň určený, poistné je splatné v posledný deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, za ktorý sa platí poistné. Ak deň splatnosti poistného pripadne na sobotu a na deň pracovného pokoja, poistné je splatné v najbližší nasledujúci pracovný deň.
evina
11.09.07,19:32
no tak to je teda gól. a ja žijem v tom, že výplatný termín je posledným dňom na zaslanie výkazov aj uhradenia odvodov:) . pravdupovediac ani netuším, kto mi takto poradil, ale je to tak. takže naozaj mám čas 8 dní po výplate? supér.

Veru Ti dobre poradil a odvádzaj pekne vo výplatnom termíne :)
vilob
11.09.07,19:41
no fajn. naozaj som sa dlho netešila. ale stále neviem, ako vyplniť ten výkaz, ktorý teda musím odoslať 12-teho. len za zamestnanca, ktorý má v tento termín výplatu, alebo aj za dohodárov, ktorých má firma od 1.9.-30.9.?
evina
11.09.07,19:44
no fajn. naozaj som sa dlho netešila. ale stále neviem, ako vyplniť ten výkaz, ktorý teda musím odoslať 12-teho. len za zamestnanca, ktorý má v tento termín výplatu, alebo aj za dohodárov, ktorých má firma od 1.9.-30.9.?

Odpovedala Ti už Pavla:


k lehote splatnosti zo stránky www.socpoist.sk (http://www.socpoist.sk/)

.... Ak je výplata týchto príjmov pre jednotlivé organizačné útvary zamestnávateľa rozložená na rôzne dni, poistné je splatné v deň poslednej výplaty príjmov zúčtovaných za príslušný kalendárny mesiac. Ak nie je taký deň určený, poistné je splatné v posledný deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, za ktorý sa platí poistné. Ak deň splatnosti poistného pripadne na sobotu a na deň pracovného pokoja, poistné je splatné v najbližší nasledujúci pracovný deň.
Zoltán Kovács
11.09.07,19:46
no fajn. naozaj som sa dlho netešila. ale stále neviem, ako vyplniť ten výkaz, ktorý teda musím odoslať 12-teho. len za zamestnanca, ktorý má v tento termín výplatu, alebo aj za dohodárov, ktorých má firma od 1.9.-30.9.?

Riadny zamestnanec má výplatný termín 12.9 ale za 08/2007. Takže vo výkaze bude sám za mesiac 08/2007. Ľudia na DoVP, resp. DoBPŠ alebo na DoPČ zase sú v mesiaci september, takže za nich budeš posielať výkaz do SP v mesiaci október spolu s riadnym zamestnancom. Za jeden mesiac nemôžeš posielať dva výkazy.
vilob
11.09.07,20:06
takto nejako som to potrebovala "počuť". ďakujem krásne. ste zlatí. ešte že ste tu.;)