zuzzka1
11.09.07,21:35
Kto poradi ako splatit uver, ak uz banka (banky) nechcu poskytnut financne prostriedky na splatenie, je uz predpoklad zacatia exekucie. Nie som vlastnikom nehnutelnosti.
dessire
12.09.07,17:56
V ktorej banke máš predmetný úver?
Ak to nie Slovenská sporiteľka, tak etš eto nie je beznádejné, táto totiž poskytuje preplatenie skôr poskytnutých úverov aj v iných bankách aj vo vybraných nebankovkách. (nie som pracovník SLSP, ani nerobím reklamu -poznám úverové produkty bánk)
lubos.tinak
18.09.07,18:47
Ani banka ktorá preplatí úver iných bánk, nedá úver dlžníkovi, ktorý nespláca svoje záväzky. Takýto delikventi sú zaznamenaný na bankovom registry a sú tam po dobu 5 rokov.
Navrhujem dohodnúť sa z veriteľom o možnom postupnom splácaní. Ak sa nedohodnete s veriteľom, tam už je na rade súd a exekútor.:mee:
Zoltán Kovács
18.09.07,20:07
A čo tak vyhlásiť osobný bankrot?
Halli
18.09.07,20:35
A čo tak vyhlásiť osobný bankrot?

:D tak na to by som nervy namala...
007gituska
19.09.07,04:26
osobný bankrot by som nedoporučovala. to si potom zatvorí dvere všade
lubos.tinak
20.09.07,05:13
Osobný bankrot je dosť komplikovaná vec. Okrem toho po dobu asi 5 rokov riadi život človeka súd. Ten určuje koľko dlžník zaplatí svojím veriteľom s prihliadnutím na životné minimum. Počas tejto doby je to otročina:mee:
dessire
24.09.07,21:05
skvelú príručku k tejto problematike vydalo OZ SPES - www.pomocsdluhy.cz
Je tam celý postup, ako a čo robiť.
zvonec
07.03.09,10:30
viete poradit ako postupovat pri splacani dlhu nebankovke ked uz pozaduju vyplatenie celeho dlhu a urcena pokuta je skoro vo vyske 40 percent,je po datume splatnosti a z uvedeneho vyplyva,ze podaju navrh na presetrenie ci sa nejedna o podvod a nasledne na exekuciu,mam strohe info jedna sa o pribuzneho a on v tom sa nevyzna vobec dakujem
lubos.tinak
08.03.09,08:41
viete poradit ako postupovat pri splacani dlhu nebankovke ked uz pozaduju vyplatenie celeho dlhu a urcena pokuta je skoro vo vyske 40 percent,je po datume splatnosti a z uvedeneho vyplyva,ze podaju navrh na presetrenie ci sa nejedna o podvod a nasledne na exekuciu,mam strohe info jedna sa o pribuzneho a on v tom sa nevyzna vobec dakujem


Základná otázka je: prečo nesplácal? :eek: Na toto si musí odpovedať a až potom, môže ísť jednať s nebankovkou. Samozrejme ak už neprešvihol dátum na možný rozhovor. Treba si však uvedomiť, že väčšina nebankoviek funguje práve na tom, že veľké % nespláca a tak predávajú majetky a inkasujú vysoké pokuty.
Tak ak je zodpovedaná otázka prečo sa nesplácalo (musí to byť presvedčivý argument) treba ísť do spoločnosti a dohodnúť sa na obnovení splátkového kalendára, prípadne na jeho úprave. Ako prejav ochoty splácať svoj dlh, by som priniesol doklad (prípadne finančnú sumu) preukazujúci, že dlh bol ponížený. Pri korektnej spoločnosti by mohla byť obnovená dôvera s upozornením, že pri ďalšom omeškaní, budú vyvodené právne následky.
Ak sa však nedohodne, môže skúsiť použiť útok, že on tejto zmluve nerozumel a že sa mu nevidia poplatky a úroky za poskytnutý úver, no a na takomto základe dá preveriť (formou žaloby) či ho táto spoločnosť nepodviedla a nezneužila jeho neznalosť zákona.
Ak ani toto nezaberie, počkal by som na rozhodnutie súdu (záleží od zmluvy) a následne by som sa snažil dohodnúť s exekútorom.

Toto je len odhad na uvedený dotaz. Všetko záleží od toho aká zmluva bola podpísaná (hlavne jej obsah). Ak nerozumie obsahu, nech kontaktuje právnika a pýta si radu, tých "pár EUR" by mu malo za to stáť.