Stanislava Liščaková
12.09.07,08:47
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, teda overiť si to čo som doteraz naštudovala k danej problematike. Sme platci DPH na Slovensku a budeme vykonávať elektroinštalačné a stavebné práce na nejakej budove v ČR pre platcu DPH v Čechách.
Faktúru za vykonané práce vystavíme bez DPH - prenesieme daň.povinnosť na českého platcu DPH?
Z nakúpeného materiálu si asi môžeme odpočítať daň, len ak požiadame na FÚ Praha 1, alebo sa zaregistrujeme za platcu DPH v Čechách? - vtedy by sme robili FA s českou DPH a v čechách ju aj odviedli?
Je to spracované v príspevku (re. práce v čechách), len mi to prosím niekto odobrite, prosím. Dík.
emgeton
12.09.07,06:51
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, teda overiť si to čo som doteraz naštudovala k danej problematike. Sme platci DPH na Slovensku a budeme vykonávať elektroinštalačné a stavebné práce na nejakej budove v ČR pre platcu DPH v Čechách.
Faktúru za vykonané práce vystavíme bez DPH - prenesieme daň.povinnosť na českého platcu DPH? ANO
Z nakúpeného materiálu si asi môžeme odpočítať daň, len ak požiadame na FÚ Praha 1, alebo sa zaregistrujeme za platcu DPH v Čechách? - vtedy by sme robili FA s českou DPH a v čechách ju aj odviedli? ANO
Je to spracované v príspevku (re. práce v čechách), len mi to prosím niekto odobrite, prosím. Dík.

Zvýraznené.
berry
12.09.07,07:27
Pozor , ale ak vy nemáte povinnosť sa registrovať v Čechách tak vás neregistrujú. Bola som tam osobne s podobným problémom, a nechceli ma registrovať!!!!!
A podľa Vášho príspevku ani vy by ste nemalí dôvod na registráciu,pretože prenášate povinnosť na odberateľa.
Mne dali rozne písomné prehlásenia a informácie (vzory , ktoré treba poslať ak chceme vrátiť daň) Musí sa to žiadať. Mne to odporúčali raz za štvrťrok, ale najneskôr do 6 mesiaca nasledujúceho roka.
Ak by mal niekto záujem o tieto vzory tak mu ich odfaxujem. Treba poslať číslo. Žial neviem to nahodiť do počítača
Tak pekný deň prajem.
berry
12.09.07,07:31
A ešte som tu našla telefónne číslo, že ak si z niečím neviem dať rady, tak mám zavolať pani Pechovej 224041152 na Finančný úrad Praha 1. Ona je na oddelení vracania daní pre zahraničie. (hrozne milá pani)
Tak môžte aj tam zavolať :-)))