Tanenka
21.02.05,10:21
Prečítala som si už veľa Vašich diskusií ohľadom dohodárov a hlásenia, no bohužiaľ ani tu a ani nikde inde som sa nedočítala konečné rozhodnutie, na ktorom by sa niekto zhodol. Vedel by mi preto niekto poradiť, či teda dohodara, kt.je na § 226, a odvádzalo sa mu preddavkovo každý mesiac daň, pričom je to uvedené aj v prehľadoch sa tam uvádza ? Pretože moja bývalá kolegyňa ma presviedča o tom že tam nemajú byť, potom by to však nesedelo ani na prehľadoch. Vie sa mi prosím niekto k tomuto vyjadriť?
Livia2
21.02.05,10:35
Aj dohodár sa v hlásení uvádza.
Luna
21.02.05,10:44
Dohodári idú tiež do vyhlásenia. Dohodárom sa daň zráža od 1.1.2004 preddavkovo.
Tanenka
21.02.05,12:36
A len sa chcem uistiť, dávam do hlásenia aj pracovníka, ktorý pracoval u mňa v roku 2004 síce iba 3 mesiace, ale predsa sa mu odvádzala daň ..., čiže aj jeho s vyznačením príslušných mesiacov.
vladan
21.02.05,12:38
A len sa chcem uistiť, dávam do hlásenia aj pracovníka, ktorý pracoval u mňa v roku 2004 síce iba 3 mesiace, ale predsa sa mu odvádzala daň ..., čiže aj jeho s vyznačením príslušných mesiacov.
http://www.porada.sk/showthread.php?t=5952&highlight=hl%E1senie
Tanenka
21.02.05,12:44
Bohužiaľ odpoveď som tam nenašla a preto som to napísala ešte raz, alebo si mi chcela naznačiť niečo iné?
vladan
21.02.05,12:47
Bohužiaľ odpoveď som tam nenašla a preto som to napísala ešte raz, alebo si mi chcela naznačiť niečo iné?... chcela som len to, že odpoveď na tvoju otázku vidím v uvedenom linku a to konkrétne príspevok č. 6 ...
Jozef Mihál
21.02.05,14:56
Tanenka, k "Hláseniu" je skvelým spôsobom spracované "Poučenie", čiže akýsi návod na to, ako ho správne vyplniť. V tomto poučení je napríklad uvedené i to, že hlásenie sa podáva za všetkých zamestnancov, aj za zamestnancov, ktorým zamestnávateľ vyplatil príjmy zo závislej činnosti plynúce na základe dohôd mimo pracovného pomeru.

A o čom je v Hlásení kolonka "Zúčtované v mesiacoch"?

Predsa o tom, aby sa tu vyznačilo, za ktoré mesiace bola mzda zamestnancovi vyplatená, napr. za január, február a marec.
Tanenka
22.02.05,06:31
Pán Mihál, ďakujem porozumela som.