BigT
12.09.07,09:18
Ahojte, chcem sa opytat, ako je to s registrami parciel typu C a E.
Znamena zaradenie parcely do registra C automaticky to, ze je to stavebny pozemok, aj ked je typ pozemku napr. orna poda?
Resp. ako sa da zistit, ci je pozemok stavebny, kedze takato kategoria pozemkov vlastne neexistuje (v zakone sa nenachadza medzi druhmi pozemkov, aspon som to teda nenasiel). Dakujem
pwerka
12.09.07,07:40
Myslim, ze to s parcelami nesuvisi. Parcely registra E su myslim zdruzene parcely. Co mozes postavit na pozemku zistis na mestskom/obecnom urade najskor z uzemneho planu.
BigT
13.09.07,06:02
OK, cize to ci je (alebo moze byt) pozemok stavebny urcuje cisto uzemny plan obce a z vypisu z katastra sa to zistit neda? Dakujem ;)
pwerka
13.09.07,07:04
Všetko treba vybaviť na mestskom úrade. Musíte požiadať o územno-plánovaciu informáciu, týkajúcich sa využiteľnosti pozemkov. Pravdepodobne budete potrebovať:kópiu z katastrálnej mapy, stručný popis zámeru, na ktorý by sa parcela alebo plocha mala využiť so zadefinovaním základných technických parametrov.
BigT
17.09.07,05:03
Vdaka za odpoved
eduard1
20.09.07,18:19
prosím o informáciu. Mám záhradu s viničným domčekom. Chcem ho zväčšiť - prestavať na rodinný dom. Pozemok je zaradený v územnom pláne mesta ako stavebný pozemok od r. 2020. Dovtedy nie je možné tu stavať, resp. dostať na to stavebné povolenie, alebo ako to s tým je. Prípadne ako by sa dalo vybaviť aby tu bolo možné stavať. Či je to vôbec vybaviteľné. Na viničný domček je vydané riadne povolenie a je zaznačený aj v katastri.
wagner
21.09.07,19:18
Všetko si treba zistiť na stavebnom úrade - obci. Podľa mňa by sa to dalo rozšíriť aj pred rokom 2020 keď je zapísaný v katastri, len treba zistiť z akého dôvodu je stanovený rok 2020. Zväčša to býva z dôvodu, že do vtedy bude potrebné vybudovať siete a prístupové cesty. Ale informácie k tomu dajú len na Obecnom úrade, ktorý je zároveň stavebným úradom. V prípade problémov vidím riešenie ako prestavba viničného domčeka a pred koladáciou požiadať o zmenu stavby pred dokončením na rodinný dom.
yager
27.09.07,09:38
napíšte mi e-mail podebatíme o tom.
Marína
27.09.07,10:55
Ahojte, chcem sa opytat, ako je to s registrami parciel typu C a E.
Znamena zaradenie parcely do registra C automaticky to, ze je to stavebny pozemok, aj ked je typ pozemku napr. orna poda?
Resp. ako sa da zistit, ci je pozemok stavebny, kedze takato kategoria pozemkov vlastne neexistuje (v zakone sa nenachadza medzi druhmi pozemkov, aspon som to teda nenasiel). Dakujem
Parcely registra E sú pôvodné č. parciel, tak ako boli uvedené ešte v pzkn. vložkách. Sú v nich rôzne druhy nepresností a preto vznikla potreba ROEP(Register obnovenej evidencie parciel) - Zák. 180/1995 Z.z. Čítaj ďalej v http://209.85.135.104/search?q=cache:gI2U3JO55O8J:www.novaky.sk/oznamy/roep.doc+ROEP&hl=cs&ct=clnk&cd=7&lr=lang_sk&client=firefox-a