lorelei
12.09.07,11:13
Poraďáci, poraďte prosím. Máme kotol Protherm, zohrieva teplú vodu a kúri. Zapli sme kúrenie asi pred 3 dňami, išiel v pohode, na manuáli. Teraz nejde nič,termostat sme skúšali, kotol zapne, ale o chvíľu aj vypne, v programoch to nie je, že vraj. Dá sa to takto na diaľku aspoň zhruba identifikovať , čo to môže byť? Teplá voda ide stále v pohode, ale nekúri. Na termostate ukáže aj plamienok, ale potom ho zase vypne. Skúste čosi napovedať. Čo môžem s tým poriešiť sama, ak vôbec môžem. Ďakujem vám.
dad111
12.09.07,13:37
Klobuk dolu, ked si trufas na takuto vec. Mal by som Ti poradit zavolat servisaka, ale mozme skusit porozmyslat. Pises, ze termostat ukaze plamienok a potom zhasne. Myslis priestorovy termostat v obyvacke? Ked by to bol on to by robit nemal. Predpokladam, ze ho mas dobre nastaveny. V nom su baterky. Niektore typy maju kontrolku, na displayi sa rozvieti symbol baterky, ak su slabe. Byvaju tam tri AA 1.5 voltove. Ak su stare skus ich vymenit. Daj prednost kvalitnym alkalickym. Ak nepomoze moze ist o X dalsich poruch. Spln zakladne podmienky-dostatok vody, odvzdusneny system, funkcne cerpadlo, cisty dymovod a privod cerstveho vzduchu, ak je to turbo, cista spalovacia komora, ak je starsi a mas tvrdu vodu treba odstranit vodny kamen. Na to treba ale nejaku skusenost a aspon raz to vidiet robit. Necistota moze byt aj vo filtri privodu plynu, ale aj vo filtroch vykurovacieho okruhu, tie mozu byt integrovane v kotli od vyrobcu, dostanes sa k nim ak odpojis potrubie instalacie, alebo filtre osadene na instalacii. Na trubkach pri kotli je bronzove telo filtro v tvare pysmena Y. Klucom 27 odskrutkujes viecko, pod nim je sitko , to vycisti jemnym kartacom ale pred tym uzatvor kohuty, aby Ti nevytiekla voda zo systemu, je ju skoda vypustat, je uz prevarena a zbavena kamena. Potom dopusti vodu a odvzdusni system, ak nie je samoodvzdusnovaci. Ani toto nie je vypocet vsetkych moznosti. Skus najprv baterky, filtre vody, pripadne plynu a ozvi sa. Nepustaj sa do nicoho, co by malo za nasledok unik plynu a na co si netrufas, zavolaj potom radsej servisaka.
bobotova
12.09.07,14:10
Nemáte ho náhodou prepnutý na letný režim?( to je slniečko, a keď sa ide kúriť tak sa prepne na takú vločku-hviezdičku, my to máme priamo na kotli).Keď to dáte na ten zimný režim, tak už by to kúrenie malo ísť.
Kazu
12.09.07,15:01
Problém s kotlom som riešila minulý týždeň u mojich rodičov. Kotol bol ako hluchý, už som pomaly začala robiť veci ako radí dad111. Teda skontrolovala som čo sa skontrolovať dalo ale nerýpala som do ničoho. Potom ma napadlo pozrieť ako je nastavený termostat v byte. A bol na 15 stupňov. Keď som ho otočila na 22 kotol až podskočil čo začal kúriť. Tak sa pozri aj ty či problém nie je tam.
lorelei
17.09.07,07:44
Ahojte, dakujem, za odpovede a rady. Nic, musela som zavolat servisaka, tiez sa prekvapil, co vsetko sa moze stat, ked sme po kontrole vsetkeho mozneho zistili, ze mys nam prekusla kabel od termostatu ku kotlu....:)) Aj to dostala, prud ju odrovnal. Takze sme nadpojili kablik a mam teplucko. Vdaka vam.