AHT
12.09.07,12:41
Prosím Vás poraďte mi:

dá sa nejakým spôsobom overiť komu patrí bankový účet, keď viem iba číslo bank. účtu. Ďakujem.
alzbetka4
12.09.07,10:52
Keď zadávam platobný príkaz priamo v banke, vypíšem číslo účtu a pri prepážke si ešte overím majiteľa účtu. Zamestnankyna mi majiteľa účtu buď potvrdí alebo nie, vtedy viem, že mám v čísle účtu chybu.
Neviem ale, či sa dá zistiť majiteľ len tak. Ja by som skusila zavolať do banky, ktorej sa účet týka a opýtala sa. Za opýtanie nič nedáš!!!
kkarkulka
12.09.07,11:10
Podľa mojej skúsenosti to nie je možné. V banke poskytnú len informáciu, či také číslo účtu existuje, ale majiteľa neuvedú. Dokonca aj keby som poznala majiteľa a pýtala sa, či to číslo účtu je naozaj jeho, tak mi to nepotvrdia.
Chobot
12.09.07,11:13
Prosím Vás poraďte mi:

dá sa nejakým spôsobom overiť komu patrí bankový účet, keď viem iba číslo bank. účtu. Ďakujem.

Záleží od toho, v akej súvislosti. Pokiaľ je to len tvoja zvedavosť, tak ti to nepovedia.

Pokiaľ to má nejaký súvis s nejakým trestným činom, tak cez políciu sa dá zistiť majiteľ účtu.

Pokiaľ si poslal omylom peniaze na iný účet, požiadaj banku o vrátenie peňazí, oni oslovia majiteľa.

Takže na čo to potrebuješ?
alzbetka4
12.09.07,11:14
Mne majiteľa účtu v Slovenskej sporiteľni aj v Tatrabanke vždy potvrdia.
Chobot
12.09.07,11:31
Mne majiteľa účtu v Slovenskej sporiteľni aj v Tatrabanke vždy potvrdia.

Potvrdenie majiteľa účtu, keď poznáš číslo účtu aj meno majiteľa je niečo iné. AHT sa ale pýátal, či mu majiteľa povedia, ak má len číslo účtu. A to asi neurobí ani SLSP ani Tatrabanka.