stanka613
12.09.07,12:41
chcela by som vediet ci je schválené to zvýšenie prísprevku na prvorodené dieta ktorý by mal platit od 1.2.2008 (po starom to vychdzalo spolu 15 tisic) po novom ako????
stanka613
14.09.07,11:14
To mi nikto nevie odpovedat ???
Braňo
14.09.07,11:21
Po novom 25 tis.SKK
drobeceva
14.09.07,11:41
Po novom 25 tis. za predpokladu, že žena absolvuje pravidelne návštevy u lekára. Ale ktorá žena, ktorá túži a teší sa na bábo by to zanedbala?????
stanka613
18.09.07,04:56
Takze ked ja mam termin porodu 23.3.2008 uz dostanem 25tis. co je schválené
Chobot
18.09.07,09:07
Po novom 25 tis. za predpokladu, že žena absolvuje pravidelne návštevy u lekára. Ale ktorá žena, ktorá túži a teší sa na bábo by to zanedbala?????

Pokiaľ viem, toto ešte nie je schválené, je to len návrh Tomanovej.

"BRATISLAVA - Ministerstvo práce a sociálnych vecí navrhuje od začiatku februára budúceho roka zvýšiť príplatok k príspevku pri narodení prvého dieťaťa zo súčasných 11 000 Sk na 20 440 Sk. " - http://www.bleskovky.sk/cl/7/171876/Na-prve-dieta-chce-stat-poskytnut-25-tisic-Sk

Zatiaľ stále platí tých 15460,- SKK (viď zákon č. 235/1998).

Alebo som zase nepostrehol nejakú zmenu?:rolleyes:
KvetkaK
18.09.07,09:08
Ja myslím, že už to bolo schvalené a od 1.2.2008 bude tá suma vyššia.
Chobot
18.09.07,09:17
Ja myslím, že už to bolo schvalené a od 1.2.2008 bude tá suma vyššia.

Máš o tom nejakú tlačovú správu, že to už podpísal aj prezident? Lebo ja mám info, že je to stále len návrh.

Netešil by som sa dopredu zbytočne...:confused:
KvetkaK
18.09.07,09:21
Ja som o tom len počula, a máš možno pravdu že to nieje ešte podpísané, ale niekde o tom hovorili ako keby to už bola hotová vec. Tak nech sa teda budúce mamičky ešte zbytočne netešia. :(
Chobot
18.09.07,09:32
Ja som o tom len počula, a máš možno pravdu že to nieje ešte podpísané, ale niekde o tom hovorili ako keby to už bola hotová vec. Tak nech sa teda budúce mamičky ešte zbytočne netešia. :(

:mad: To ma vie rozhodiť, keď média podajú nejakú informáciu o pripravovanom návrhu tak, ako keby to bola hotová vec. Potom človek pátra o dodatočných informáciách a zistí, že to bol len návrh schválený nejakým parlamentným výborom.:confused:
veronikasad
18.09.07,13:01
:mad: To ma vie rozhodiť, keď média podajú nejakú informáciu o pripravovanom návrhu tak, ako keby to bola hotová vec. Potom človek pátra o dodatočných informáciách a zistí, že to bol len návrh schválený nejakým parlamentným výborom.:confused:
Citujem "Aktuálne informácie" z dnešného čísla Nový čas pre ženy :

Prvé dieťa za 25-tisíc korún
Ministerstvo práce a sociálnych vecí pravdepodobne zvýši od začiatku februára budúceho roku príplatok k príspevku pri narodení prvého dieťaťa zo súčasných 11 000 sk na 20 440 sk. Spolu s príspevkom pri narodení dieťaťa vo výške 4 560 sk, ktorý patrí rodičom pri narodení každého dieťaťa, by mal tak štát poskytnúť rodičom spolu 25 000,- sk. Vyplýva to z návrhu novely zákona o príspevku pri narodení dieťaťa, ktorý predložil rezort práce a sociálnych vecí do pripomienkového konania.

Čo k tomu dodať ...

-------
Veronika
miimiam
11.10.07,21:28
Dnes to uz uplne schvalili. Hurá!
Len by ma zaujímalo, či sa berie prvé dieťa matky, alebo obidvoch rodičov.
Ak je matka prvorodička, ale otec ma už z predchádzajúceho manželstva 1 dieťa.
Kto mi vie poradiť??? Ďakujem
VladoaKatka
12.10.07,04:21
Ja chápem tak, že príspevok pri narodení dieťaťa - prvorodičky - sa týka matky, ktorá v živote rodí prvýkrát. Nie je to manželský prípevok.
Samozrejme ešte musí vyjsť v zbierke zákonov.

Viem, že pri narodení prvého dieťaťa sú najväčšie výdavky, ale to podľa môjho názoru pôrodnosť nezvýši.Mali dať niečo aj pri druhom max. pri tretom dieťati - samozrejme to čo plánujú dať pri prvom rozdeliť aj na tie ostatné alebo zvýšiť bonus - nie rodinné prídavky - jóóój to by sa nám určitá skupina obyvateľstvo pekne nabalila.
Dada
29.11.07,07:29
Po novom 25 tis. za predpokladu, že žena absolvuje pravidelne návštevy u lekára. Ale ktorá žena, ktorá túži a teší sa na bábo by to zanedbala?????

Rómka...
VladoaKatka
29.11.07,08:04
Rómka...

.... kvôli "bubákom" už teraz budú chodiť aj častejšie, ako bude treba ... a potom ??? starajte sa nám o ne, veď ste "gádžovia".