marčelina
12.09.07,12:40
Prajem pekný deň. Mám následovnu otázočku: účtujem v PÚ v Money S3 a chcela by som vyriešiť číslovanie bankových dokladov. Firma má zriadených viac ako 20 bankových účtov.Výpisy z účtov sú mesačné. Ako označiť tieto účty, aby mi pre ten ktorý výpis následovali zápisy chronologicky za sebou? Ďakujem pekne.
Timka1
12.09.07,10:48
Je treba v záložke Nástroje - Zoznamy - Číselné rady si vytvoriť toľko radov pre bankové účta koľko ich máte. Zakaždým iný názov číslovania napr. účet v Skk a EUR v Tatrabanke - TBSK001, TBEU001 atď.

Potom v záložke Nástroje - Nastavenie - Používateľská konfigurácia kliknúť na účtovníctvo - banka a zaškrtnúť - opýtať sa na typ pred vystavením. Všetko uložiť čiže kliknuť OK.
Privystavovaní bankových dokladov sa ťa opýta aký typ dokladu chceš vystaviť a tam si môžeš pridať koľko typov potrebuješ podľa toho koľko účtov máš. Dá sa presne nastaviť podľa číslovania aj podľa konkretného účtu.
marčelina
12.09.07,10:51
Srdečná vďaka, večer vyskúšam a ozvem sa.
Pru
29.01.08,13:22
Mne sa tam také číslovanie nezmenstí a potrebujem si to tiež rozdeliť, môžete mi niekto poradiť? dík
Rozalka
29.01.08,16:42
Mne sa tam také číslovanie nezmenstí a potrebujem si to tiež rozdeliť, môžete mi niekto poradiť? dík
Ja si číslujem výpisy takto: prvé tri čísla podľa analytického účtu a potom číslo výpisu, a keďže očakávam trojčíslie, tak to je napr. takto:
AÚ pre Euroúčet v TB: 509 a číslo výpisu 88 mám očíslované ako 509088
Zuzana210
12.02.08,14:36
Mne sa tam také číslovanie nezmenstí a potrebujem si to tiež rozdeliť, môžete mi niekto poradiť? dík

Ja číslujem banku takto:
Najprv "číslo číselného radu" napr: BU08 a za tým medzera
Potom číslo dokladu (stačí trojmiestne) xxx
Výsledné číslo dokladu vyzerá takto: BU08 001, BU08 002