Bambi23
12.09.07,13:55
Ahojte,
nasla som tu vela prispevkov ohladne zamestnancov - invalidnych dochodcov, ale predsa len by som potrebovala este s niecmi poradit.

Mame zamestnanca, ktory mi priniesol rozhodnutie zo socialky, kde ma uvedene, ze mu uznali invalidny dochodok (nie je tam ci ciastocny alebo plny), s mierou poklesu 50% spatne od 1.2.2007.

1. Co to znamena pre nas ako zamestnavatela?
To mu mam spatne od 1.2. opravit vsetky mzdy a odvody alebo mozem zacat pocitat znizene odvody od dalsieho mesiaca, t.j. od augusta 2007?
2. V uctovnom programe MRP mam moznost zaskrtnut invalidny bud ciastocny alebo plny. V roznodnuti nie je taky pojem uvedeny, je tam len invalidny dochodok s mierou poklesu 50%. Mam to chapat, akoze je to do 70%, teda moze byt ciastocny a ak by bol nad 70% tak by to bol uplny invalidny? Tie percenta a vyrazy ma dost pletu :) ...

Dakujem
ZuzanaP
12.09.07,11:59
Ja som v takom prípade spravila opravu odvodov v aktuálnej výplate, vyrátala som si koľko mal odviesť na odvodoch a postupne to pridávala do výplaty.
Jana Motyčková
12.09.07,12:02
ID s poklesom schopnosti 50% platí všetky odvody ako bežný zamestnanec s výnimkou poistného na ZP, kde má polovičné sadzby poistného. V ZP sa upravujú spätne výkazy (ale niekto to robil až v RZZP).

ČID už neexistuje, ale ak máš iba také možnosti, zaškrtni ČID.